Slalom: Palanderu pobjeda u Sestriereu, Schoenfelderu mali Kristalni globus

Piše:
nedjelja, 14.3.2004. 12:18
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Finski skijaš Kalle Palander pobjednik je posljendjeg ovosezonskog slaloma za Svjetski kup voženog u talijanskom Sestriereru.

Palander je do pobjede stigao s vremenom 1:49.67 minuta, pet stotinki zaostao je drugoplasirani Austrijanac Rainer Schoenfelder, a 15 još jedan Austrijanac Manfred Pranger na trećem mjestu.

No, niti ta, četvrtao ovosezonska pobjeda nije bila dovoljna Palanderu da obrani naslov najboljeg slalomaša iz prošle sezone, mali kristalni globus u ovoj disciplini osvojio je Schoenfelder koji je na koncu sakupio 35 bodova više od Palandera.

REZULTATI:

1. Kalle Palander (Fin) 1:49.67 (53.84/55.83)

2. Rainer Schoenfelder (Aut) 1:49.72 (53.90/55.82)

3. Manfred Pranger (Aut) 1:49.82 (53.40/56.42)

4. Edoardo Zardini (Ita) 1:50.23 (53.71/56.52)

5. Akira Sasaki (Jap) 1:50.25 (54.32/55.93)

6. Mario Matt (Aut) 1:50.34 (54.37/55.97)

7. Bode Miller (SAD) 1:50.36 (54.68/55.68)

8. Truls Ove Karlsen (Nor) 1:50.49 (54.34/56.15)

9. Tom Stiansen (Nor) 1:50.64 (54.01/56.63)

10. Benjamin Raich (Aut) 1:50.68 (54.82/55.86)

11. Johan Brolenius (Šve) 1:50.69 (54.59/56.10)

12. Giorgio Rocca (Ita) 1:50.73 (54.67/56.06)

13. Silvan Zurbriggen (Švi) 1:50.78 (54.35/56.43)

14. Drago Grubelnik (Slo) 1:50.83 (54.78/56.05)

15. Thomas Grandi (Kan) 1:50.84 (55.42/55.42)

16= Pierrick Bourgeat (Fra) 1:50.90 (55.06/55.84)

16= Kilian Albrecht (Aut) 1:50.90 (55.11/55.79)

18. Heinz Schilchegger (Aut) 1:51.01 (54.94/56.07)

19. Alois Vogl (Njem) 1:51.09 (55.30/55.79)

20. Felix Neureuther (Njem) 1:51.15 (55.38/55.77)

21. Raphael Faessler (Švi) 1:51.36 (55.25/56.11)

22. Giancarlo Bergamelli (Ita)1:51.51 (55.03/56.48)

23. Tom Rothrock (SAD) 1:51.73 (55.49/56.24)

REDOSLIJED U SLALOMU:

1. Rainer Schoenfelder (Aut) 630

2. Kalle Palander (Fin) 595

3. Benjamin Raich (Aut) 468

4. Giorgio Rocca (Ita) 429

5. Bode Miller (SAD) 376

6. Mario Matt (Aut) 352

7. Manfred Pranger (Aut) 347

8. Truls Ove Karlsen (Nor) 262

9. Manfred Moelgg (Ita) 236

10. Thomas Grandi (Kan) 221

KONAČNI REDOSLIJED U SVJETSKOM KUPU:

1. Hermann Maier (Aut) 1265

2. Stephan Eberharter (Aut) 1223

3. Benjamin Raich (Aut) 1139

4. Bode Miller (SAD) 1134

5. Daron Rahlves (SAD) 1004

6. Kalle Palander (Fin) 944

7. Michael Walchhofer (Aut) 828

8. Lasse Kjus (Nor) 824

9. Hans Knauss (Aut) 796

10. Rainer Schoenfelder (Aut) 727
Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije