SP atletika: Haklits 18. u kvalifikacijama kladiva

Piše:
subota, 6.8.2005. 14:20
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

HRVATSKI bacač kladiva Andras Haklits nije se uspio plasirati u finale Svjetskog prvenstva u atletici u Helsinkiju. Haklits je u kvaifikacijama kladivo bacio samo 73.26 metara što je bilo dovoljno tek za 18. mjesto, dok se u finale kvalificiralo najboljih 12.

Haklitsev najduži hitac u Helsinkiju je za 8.15 metara kraći od njegova najbolje grezultata sezone kojega je postaviou SAD-u krajem svibnja.
U prvoj seriji Haklits je bacio najduže, 73.26 m, u drugoj samo 71.51, da bi trećoj prestupio.

Elkasević tek 26. u kvalifikacijama kugle

Hrvatski bacač kugle Edis Elkasević nije se uspio plaisrati u finale Svjetskog prvenstva u atletici u Helsinkiju. Elkasević je u kvalifikacijama zauzeo tek 26. mjesto sa skromnim hicem od 18.59 metara.

Najbolji Elkasevićev hitac u Helsinkiju, u prvoj seriji je bacio 18.47 m, u drugoj 18.59, da bi u trećoj prestupio, je za čak 2.35 metara kraći od njegova najboljeg rezultata sezone (20.94 m) kojega je ostvario krajem lipnja u Velenju.

Da je bacao na razini svog najboljeg rezulata sigurno bi se plasirao u finale, jer je posljednje, 12. mjesto koje vodi u finale zauzeo Britanac Carl Myerscough sa 20.07 metara.

Rezultati kvalifikacijskih natjecanja prvoga dana Svjetskog prvenstva u atletici u Helsinkiju:

ATLETIČARI

400 m prepone (polufinalisti):
1. Kerron Clement (SAD) 48.98
2. James Carter (SAD) 49.05
3. Dai Tamesue (Jap) 49.17
4. Bayano Kamani (Pan) 49.18
5. Periklis Iakovakis (Grč) 49.22
6. Kemel Thompson (Jam) 49.33
7. Bershawn Jackson (SAD) 49.34
8. Louis Van Zyl (JAR) 49.35
9. Danny McFarlane (Jam) 49.37
10. Felix Sanchez (Dom) 49.47
11. Naman Keita (Fra) 49.58
12. Jevgenij Melešenko (Kaz) 49.67
13. Hadi Souaan Al-Somaily (SAR) 49.70
14. Rhys Williams (VB) 49.73
15. Dean Griffiths (Jam) 49.79
16. Pieter de Villiers (JAR) 49.81
17. Gianni Carabelli (Ita) 49.87
17. Kenji Narisako (Jap) 49.87
19. Yacnier Luis (Kub) 49.96
20. Llewellyn Herbert (JAR) 49.98
21. Christian Duma (Njem) 50.04
22. Sergio Hierrezuelo (Kub) 50.13
23. Ivan Rodriguez (Špa) 50.22
24. Ari-Pekka Lattu (Fin) 50.23

kladivo
(finalisti):
1. Vadim Devjatovski (Bje) 81,20 m;
2. Ivan Tihon (Bje) 79,26;
3. Szymon Ziolkowski (Polj) 78,34;
4. Olli-Pekka Karjalainen (Fin) 77,30;
5. Andrej Skvaruk (Ukr) 77,21;
6. Krisztian Pars (Mađ) 76,86;
7. Holger Klose (Njem) 76,47;
8. Markus Esser (Njem) 76,45;
9. Ilja Konovalov (Rus) 76,42;
10. Libor Charfreitag (Svk) 76,30;
11. Vladislav Piskunov (Ukr) 76,04;
12. Vadim Čerzoncev (Rus) 75,92
18. ANDRAS HAKLITS (HRV) 73,26

100 m (prvi krug):
1. Leonard Scott (SAD) 10.12
2. Dwight Thomas (Jam) 10.15
2. Ronald Pognon (Fra) 10.15
4. Ainsley Waugh (Jam) 10.16
4. Justin Gatlin (SAD) 10.16
6. Francis Obikwelu (Por) 10.17
6. Uchenna Emedolu (Ngr) 10.17
8. Jason Gardener (VB) 10.19
8. Olusoji Fasuba (Ngr) 10.19
10. Patrick Johnson (Aus) 10.20
11. Shawn Crawford (SAD) 10.23
12. Darrel Brown (TiT) 10.25
12. Marlon Devonish (VB) 10.25
14. Simone Collio (Ita) 10.27
15. Josh Ross (Aus) 10.28
16. Aziz Zakari (Gan) 10.30
17. Kim Collins (SKN) 10.31
17. Jacey Harper (TiT) 10.31
17. Guus Hoogmoed (Niz) 10.31
20. Obadele Thompson (Bar) 10.32
20. Michael Frater (Jam) 10.32
22. Deji Aliu (Ngr) 10.36
23. Lukasz Chyla (Polj) 10.39
24. Nicolas Macrozonaris (Kan) 10.40
24. Mark Lewis-Francis (VB) 10.40
24. Matic Osovnikar (Slo) 10.40
24. Nobuharu Asahara (Jap) 10.40
28. Marc Burns (TiT) 10.42
29. Idrissa Sanou (Bur) 10.43
30. Salem Al-Yami (SAR) 10.45
31. Churandy Martina (Niz. An) 10.46
32. Juan Sainfleur (Dom) 10.47

kugla (finalisti):
1. Christian Cantwell (SAD) 21,11 m;
2. Joachim Olsen (Dan) 20,85;
3. Ralf Bartels (Njem) 20,56;
4. Andrej Mičnevič (Bje) 20,54;
5. Mikulas Konopka (Svk) 20,39;
6. Adam Nelson (SAD) 20,35;
7. Rutger Smith (Niz) 20,26;
8. Juri Bilonoh (Ukr) 20,21;
9. Tepa Reinikainen (Fin) 20,19;
10. Ville Tiisanoja (Fin) 20,18;
11. Tomasz Majewski (Polj) 20,12;
12. Carl Myerscough (VB) 20,07
26. EDIS ELKASEVIĆ (HRV) 18,49


ATLETIČARKE

800 m (polufinalistice):
1. Svetlana Čerkasova (Rus) 2:00.62
2. Larisa Čžao (Rus) 2:00.64
3. Maria Mutola (Moz) 2:00.71
4. Zulia Calatayud (Kub) 2:00.77
4. Hasna Benhassi (Mar) 2:00.77
6. Laetitia Valdonado (Fra) 2:00.87
7. Michelle Ballantine (Jam) 2:01.05
8. Svetlana Usovič (Bje) 2:01.09
9. Mihaela Stancescu (Rum) 2:01.35
10. Monika Gradzki (Njem) 2:01.56
11. Lucia Klocova (Svk) 2:01.63
12. Letitia Vriesde (Sur) 2:01.65
13. Diane Cummins (Kan) 2:01.71
14. Tatjana Petljuk (Ukr) 2:01.78
14. Kamiesha Bennett (SAD) 2:01.78
16. Hazel Clark (SAD) 2:01.91
17. Susan Scott (VB) 2:02.00
18. Kenia Sinclair (Jam) 2:02.18
19. Mina Ait Hammou (Mar) 2:02.36
20. Agnes Samaria (Nam) 2:02.46
21. Tatjana Andrianova (Rus) 2:06.38
22. Alice Schmidt (SAD) 2:07.10
23. Maite Martinez (Špa) 2:07.34
24. Ewelina Setowska (Polj) 2:07.37

3000 m zapreke (finalistice):
1. Docus Inzikuru (Uga) 9:27.85
2. Jeruto Kiptum (Ken) 9:29.21
3. Jekaterina Volkova (Rus) 9:29.88
4. Jelena Zadorožnaja (Rus) 9:32.96
5. Wioletta Janowska (Polj) 9:35.66
6. Korine Hinds (Jam) 9:36.76
7. Cristina Casandra (Rum) 9:37.19
8. Mardrea Hyman (Jam) 9:38.75
9. Salome Chepchumba (Ken) 9:39.27
10. Carrie Messner (SAD) 9:39.68
11. Minori Hayakari (Jap) 9:41.21
12. Bouchra Chaabi (Mar) 9:41.82
13. Yamina Bouchaouante (Fra) 9:42.18
14. Elizabeth Jackson (SAD) 9:45.24
15. Ines Monteiro (Por) 9:47.19

troskok (finalistice):
1. Hrissopiyi Devetzi (Grč) 14,72 m;
2. Trecia Smith (Jam) 14,69;
3. Yargelis Savigne (Kub) 14,47;
4. Magdelin Martinez (Ita) 14,46;
5. Ana Pjatič (Rus) 14,40;
6. Viktorija Gurova (Rus) 14,38;
7. Yamile Aldama (Sud) 14,36;
8. Huang Qiuyan (Kin) 14,22;
9. Baya Rahouli (Alž) 14,17;
10. Tatjana Lebedeva (Rus) 14,15;
11. Kene Ndoye (Sen) 14,11;
12. Natalija Safronova (Bje) 14,09

sedmoboj (1. disciplina, 100 m):
1. Eunice Barber (Fra) 12.94 1133 bodova
2. Carolina Klueft (Šve) 13.19 1096
3. Kelly Sotherton (VB) 13.33 1075
4. Virginia Miller (SAD) 13.45 1058
5. Karin Ruckstuhl (Niz) 13.48 1053
6. Jessica Zelinka (Kan) 13.52 1047
7. Margaret Simpson (Gan) 13.55 1043
8. Janice Josephs (JAR) 13.56 1041
9. Hyleas Fountain (SAD) 13.60 1036
10. Laurien Hoos (Niz) 13.67 1026
11. Marie Collonville (Fra) 13.73 1017
12. Simone Oberer (Švi) 13.77 1011
13. Karin Ertl (Njem) 13.84 1001
14. Naide Gomes (Por) 13.88 995
15. Lilli Schwarzkopf (Njem) 13.95 985
16. Argyro Strataki (Grč) 13.96 984
17. Sonja Kesselschlaeger (Njem) 13.98 981
18. Yuki Nakata (Jap) 13.99 980
19. Natalija Dobrinska (Ukr) 14.02 976
20. Irina Naumenko (Kaz) 14.07 968
21. Austra Skujyte (Lit) 14.22 947
21. Magdalena Szczepanska (Polj) 14.22 947
23. Juana Castillo (Dom) 14.30 936
24. Kylie Wheeler (Aus) 14.32 934
25. Julija Akulenko (Ukr) 14.42 920
26. Tetjana Alisevič (Bje) 14.50 909

Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije