NBA

Srednjoškolac Dwight Howard prvi izbor "drafta"

Piše:
petak, 25.6.2004. 10:55
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

OSAMNAESTOGODIŠNJI srednjoškolac Dwight Howard izabran je od strane Orlando Magica kao prvi izbor "drafta 2004", tradicionalne popune NBA lige koja je upriličena u New Yorku.

Krilni igrač Southwest Atlanta Christian Academy treći je srednjoškolac koji je u zadnje tri godine izabran kao prvi "pick na draftu", a očekuje se da će Howard za Orlando značiti što je lani za Cleveland Cavalierse bio LeBron James.

Najbolji sveučilišni igrač NCAA krilo Connecticuta Emeka Okafor izabran je kao drugi od nove momčadi Charlotte Bobcats, a njegov sveučilišno kolega Ben Gordon otišao je kao treći u Chicago Bullse.

Ovo je bio uvjerljivo najmlađi "draft" u povijesti jer je od 29 izabranih u prvom krugu čak 9 srednjoškolaca, te osam ne-Amerikanaca, od ukupno 17 u oba kruga.

Sudanac Luol Feng, sin bivšeg ministra izbjeglog u Egipat, uzet je kao sedmi od Phoenixa, Brazilac Rafael Araujo igrat će u Torontu, Latvijac Andris Biedrins izabran je kao 11. od Golden State Warriorsa, a Rus Pavel Podkolzin bio je "pick" Utaha. Njegovog sunarodnjaka Viktora Hrjapu izabrao je New Jersey, a još jednog Rusa Sergeja Monyu Portland, dok su u prvom krugu izabrana i dva Slovenca - Saša Vujačić od Lakersa i Beno Udrih od San Antonia.

PRVI KRUG

1. Orlando - Dwight Howard, krilo (k), Atlanta Southwest Christian Academy

2. Charlotte (od LA Clippers) -- Emeka Okafor, k, Connecticut

3. Chicago -- Ben Gordon, branič (b), Connecticut

4. LA Clippers (od Charlotte) -- Shaun Livingston, b, Peoria Central HS (

5. Washington -- Devin Harris, b, Wisconsin

6. Atlanta -- Josh Childress, k, Stanford

7. Phoenix -- Luol Deng (Sudan), k, Duke

8. Toronto -- Rafael Araujo (Brazil), centar (c), Brigham Young

9. Philadelphia -- Andre Iguodala, k, Arizona

10. Cleveland -- Luke Jackson, k, Oregon

11. Golden State -- Andris Biedrins (Latvija), k-c, BK Skonto Riga

12. Seattle -- Robert Swift, c, Bakersfield HS

13. Portland -- Sebastian Telfair,b , Lincoln HS

14. Utah -- Kris Humphries, k, Minnesota

15. Boston -- Al Jefferson, k, Prentiss HS (MS)

16. Utah (od New Yorka via Phoenix) -- Kirk Snyder, b, Nevada

17. Atlanta (od Milwaukeea via Denver i Detroit) -- Josh Smith,

k, Oak Hill Academy (VA)

18. New Orleans- J.R. Smith, b, St. Benedicts HS (NJ)

19. Miami Dorell Wright, b-k, South Kent Prep (CT)

20. Denver -- Jameer Nelson, b, Saint Josephs

21. Utah (od Houston) -- Pavel Podkolzin (Rusija), c, Varese

22. New Jersey -- Viktor Hrjapa (Rusija), k, CSKA Moskva

23. Portland (od Memphisa) -- Sergei Monya (Rusija), b, CSKA Moskva

24. Boston (od Dallasa) -- Delonte West, b, Saint Josephs

25. Boston (od Detroita) -- Tony Allen, b, Oklahoma State

26. Sacramento -- Kevin Martin, b, Western Carolina

27. LA Lakers -- Saša Vujačič (Slovenija), b, Udine

28. San Antonio -- Beno Udrih (Slovenija), b, Breil Milano

29. Indiana -- David Harrison, c, Colorado

DRUGI KRUG

30. Orlando -- Anderson Varejao (Brazil), k, FC Barcelona

31. Chicago -- Jackson Vroman, k, Iowa State

32. Washington -- Peter John Ramos (Portoriko), c, Criollos de Caguas

33. LA Clippers (od Charlotte) -- Lionel Chalmers, b, Xavier

34. Atlanta -- Donta Smith, b, Southeastern Illinois

35. Seattle (od LA Clippersa) -- Andre Emmett, k, Texas Tech



36. Orlando (od Phoenixa) -- Antonio Burks, b, Memphis

37. Atlanta (od Philadelphie) -- Royal Ivey, b, Texas



38. Chicago (od Toronta) -- Chris Duhon, b, Duke

39. Toronto (od Clevelanda) -- Albert Miralles, b, Roseto Basket Town

40. Boston -- Justin Reed, k, Mississippi

41. Seattle -- David Young, b, North Carolina Central

42. Atlanta (od Orlanda via Philadelphia i Golden State) -- Viktor Sanikidze (Rusija), SAOS JDA Dijon

43. New York -- Trevor Ariza, k, UCLA

44. New Orleans -- Tim Pickett, b, Florida State

45. Charlotte (od Milwaukeea) -- Bernard Robinson, k, Michigan

46. Portland -- Ha Seung-Jin (Južna Koreja), c, Yonsei University



47. Miami -- Pape Sow, k, Cal State Fullerton

48. Sacramento (od Utaha) -- Ricky Minard, b, Morehead State

49. Memphis (od Denvera via Orlando) -- Sergej Lišouk (Ukrajina), c,Khimik Yuzhniy

50. Dallas (od Houstona via Denver) -- Vassillis Spanoulis (Grćka), b, Maroussi

51. New Jersey -- Christian Drejer, k, FC Barcelona

52. San Antonio (od Memphisa) -- Romain Sato, b, Xavier

53. Miami (od Dallasa) -- Matt Freije, k, Vanderbilt

54. Detroit -- Ricky Paulding, b, Missouri

55. Houston (od Sacramento via Utah) -- Luis Flores, b, Manhattan

56. LA Lakers -- Marcus Douthit, c, Providence

57. San Antonio -- Sergej Karaulov (Rusija), k, Jakutsk


58. Minnesota -- Blake Stepp, b, Gonzaga

59. Indiana - Rashad Wright, b, Georgia

Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije