• Napoli - Udinese 1:1, produžeci 2:2, penali 5:4
  • Napoli u četvrtfinalu Kupa Italije
Piše: I.G.
petak, 23.1.2015. 01:54

U OSMINI finala Kupa Italije Napoli je u uzbudljivom okršaju izbacio Udinese tak nakon jedanaesteraca. Prvih 90 minuta završilo je 1:1, produžeci 2:2, a gosti su promašili petu seriju penala i Napoli je prošao u četvrtfinale.

Loše je počelo za domaće, koji su u 4. minuti imali priliku povesti iz jedanaesterca, ali Mertens je promašio. U 58. minuti Thereau je šokirao Napulj i doveo Udinese u vodstvo, no Jorginho je u 65. iz novog jedanaesterca izjednačio. Samo tri minute kasnije gosti su ostali s desetoricom nakon isključenja Widmera zbog drugog žutog kartona. Sudac je bio lak na kartonima, a i utakmica je bila žestoka.

"Zebre" su izdržale sve do isteka regularnog dijela. U produžetku je Napoli nastavio pritisak i u 99. minuti golom Hamšika stigao do vodstva 2:1. Samo pet minuta kasnije Kone je izjednačio i produljio neizvjesnost.

U petoj seriji jedanaesteraca Allan je promašio za Udinese, a Higuain nakon njega zabio za pobjedu.

Ivan Strinić igrao je cijelu utakmicu, a u 97. zaradio žuti karton.

Napoli u četvrtfinalu Kupa igra protiv Intera.