Švicarac Kueng svjetski prvak u spustu, Natko 30.

• Patrick Kueng svjetski prvak u spustu
Piše: Hina
subota, 7.2.2015. 21:18

ŠVICARSKI skijaš Patrick Kueng novi je svjetski prvak u spustu. On je na Svjetskom prvenstvu u američkom Beaver Creeku pobijedio u vremenu od 1:43.18 minuta.

Srebro je pripalo Amerikancu Travisu Ganongu s zaostatkom od 24 stotinke, a broncu Švicarcu Beatu Feuzu (+0.31). Kueng (31) nije bio među favoritima, ali mu je očito staza u Beaver Creeku odgovara jer je tu 2013. zabilježio svoju prvu pobjedu u Svjetskom kupu.

Od hrvatskih predstavnika Natko Zrnčić-Dim je zauzeo 30. mjesto s zaostatkom od 2.52 sekundi, Max Ullrich je bio 35. s 3.05 sekundi sporijim vremenom, dok Istok Rodeš nije završio spust.