subota, 31.10.2009. 08:54

Totalsport

NOGOMETAŠI dortmundske Borussije pred 77.000 gledatelja na svom su Westfalenu pobijedili Herthu 2:0 u prvoj utakmici 11. bundesligaškog kola.

Berlinčanima je to deveti poraz ove sezone. Niz od osam neuspjeha zaredom u prošlom su kolu prekinuli domaćim remijem bez golova protiv prvaka Wolfsburga.

Dortmunđani su pak ovom pobjedom isprali gorak okus ispadanja u osmini finala Njemačkog kupa kod trećeligaša Osnabrücka, gdje su se izblamirali 3:2 porazom.

Ključni čovjek u pobjedi domaćih bio je njihov desni bek Patrick Owomoyela, koji je najprije izborio penal iz kojeg je Nuri Sahin u 60. minuti doveo momčad Jürgena Kloppa u vodstvo, a potom i asistirao Lucasu Barriosu u prvoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 2:0.

Činjenica je ipak da je sjajni 25-godišnji Argentinac paragvajske krvi, koji će na SP-u u JAR-u sasvim sigurno zaigrati za domovinu svoje majke, većinu posla odradio sam sjajno fintiravši čuvara leđnom tehnikom i potom iz okreta poslavši loptu pod gredu Drobnog.

Napadaču koji je ovog ljeta pojačao Borussiju iz čileanskog Colo Cola to je bio četvrti bundesligaški pogodak. Po jedan je zabio u svakome od četiriju posljednjih kola. Zabio je i u utorak u blamaži kod Osnabrücka.