Ždrijeb Kupa UEFA: Dinamo na Auxerre!

Piše:
petak, 25.8.2006. 13:42
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

DINAMO će u prvom kolu Kupa UEFA-e igrati s francuskim Auxerreom. Ždrijeb se održavao u Monacu, a iako je Dinamo izbjegao Ajax i Espanyol, sreća ga nije pogladila jer je mogao dobiti lakše suparnike poput Wisle ili Livorna.

>>> Dinamo pobijedio Auxerre prošlog mjeseca

>>> Auxerre - prepreka Dinamu na putu prema europskom proljeću

>>> Auxerre dvostruko skuplji od Dinama

>>> Profil Auxerrea

Auxerre slabo ušao u sezonu

Auxerre igra vrlo loše ove sezone u francuskom prvenstvu; nakon tri kola francuske lige još uvijek nemaju niti jednu pobjedu. Trenutno su na 17. mjestu (od 20.) imaju samo dva remija i jedan poraz, a gol razliku 1-5. U posljednjem kolu izgubili su od Marseillea 3:0.

U Kupu UEFA-i im ide puno bolje, u srijedu su kod kuće dobili u posljednjem pretkolu OFK Beograd s 5:1 , te se plasirali u daljnje natjecanje s ukupnim rezultatom 5:2. U prvom susretu Beograđani su slavili minimalnom pobjedom.

Francuzi su već u 23. minuti izjednačili rezultat iz beograda preko Jeana-Pascala Mignota, nakon čega je Stojan Pilipović postigao gol za prolaz Beograda. Ireneusz Jeleń je u 44. minuti susreta izjednačio rezultat, ali su Beograđani i dalje imali gol prednosti.

Trener Auxerrea je napravio ključnu izmjenu na poluvremenu, u napad stavio Luigija Pieronija, koji je hat-trickom u samo posljednjih osam minuta potvrdio prolaz Francuza, a Beograđani su u 85. minuti ostali bez Ivana Todorovića, koji je dobio drugi žuti.

Prvi susret Dinamo će igrati u Maksimiru 14. rujna, a na uzvrat putuju dva tjedna kasnije u Francusku.

Tijek ždrijeba u Monacu

UEFA je uoči ždrijeba objavila osam skupina s po deset momčadi iz kojih će se ždrijebati. U svakoj je pet nositelja i pet nepostavljenih momčadi između kojih će se izvući parovi.

Dinamo je svrstan u Skupinu 8, zajedno s Ajaxom, Auxerrom, Espanyolom, Wislom i Livornom, koji su nositelji. "Modri" su bili među nenositeljima, zajedno s Artmediom, Iraklisom, IK i Pashingom.

32 momčadi koje su pobijedile u drugom pretkolu kvalifikacija za Kup UEFA svrstane su zajedno s 32 momčadi koje direktno ulaze u prvo kolo te 16  poraženih u trećem pretkolu Lige prvaka, među kojim je i Dinamo.

Momčadi koje će biti bolje u dva susreta, koji se igraju 14. i 28. rujna bit će podijeljeno u osam skupina po pet klubova, a igranje po skupinama počinje 19. listopada.

Branitelj naslova je španjolska Sevilla, koja u petak navečer igra utakmicu Superkupa protiv Barcelone, a uz njih su bivši osvajači Kupa UEFA-e Tottenham, Schalke 04, Parma, Feyenoord i Ajax.

Za vrijeme ždrijeba uručena je nagrada MVP igraču Kupa UEFA-e prošle sezone Danielu Alvesu, a nominirani su bili još njegovi suigrači iz Seville Enzo Marsca i Javier Saviola te Mark Viduka iz Middlesbrougha.

>>> Ždrijebani parovi (od 13.10 u Monacu)

1. FC Chornomorets Odesa (UKR) - Hapoel Tel-Aviv FC (ISR)

2. SC Braga (POR) - AC Chievo Verona (ITA)

3. FC Levadia Tallinn (EST) - Newcastle United FC (ENG)

4. Molde FK (NOR) - Rangers FC (SCO)

5. R. Standard de Liège (BEL) - RC Celta de Vigo (ESP)

6. Maccabi Haifa FC (ISR) - PFC Litex Lovech (BUL)

7. Derry City FC (IRL) - Paris Saint-Germain FC (FRA)

8. Hertha BSC Berlin (GER) - Odense BK (DEN) 

9. Legia Warszawa (POL) - FK Austria Wien (AUT)

10. Panathinaikos FC (GRE) - FC Metalurg Zaporizhzhya (UKR)  

11. FC Lokomotiv Moskva (RUS)  - SV Sulte Waregem (BEL)

12. AC Sparta Prag (CZE) - Heart of Midlothian FC (SCO)

13. Fenerbahçe SK (TUR) - Randers FC (DEN)

14. FC Salzburg (AUT) - Blackburn Rovers FC (ENG)

15. FC Schalke 04 (GER) - AS Nancy-Lorraine (FRA)

16. Ethnikos Achnas FC (CYP) - RC Lens (FRA)

17. FC Slovan Liberec (CZE) - FK Crvena Zvezda (SCG)

18. AZ Alkmaar (NED) - Kayserispor (TUR)

19. FC Rubin Kazan (RUS) - Parma FC (ITA)

20. Brøndby IF (DEN) - Eintracht Frankfurt (GER)

21. Atromitos FC (GRE) - Sevilla FC (ESP, osvajači)

22. Beşiktaş JK (TUR) - PFC CSKA Sofia (BUL)

23. Vitória FC (POR) - SC Heerenveen (NED)

24. Olympique de Marseille (FRA) - FK Mladá Boleslav (CZE)

25. Åtvidabergs FF (SWE) - Grasshopper-Club (SUI)

26. AFC Rapid Bukurešt (ROU) - CD Nacional (POR)

27. Trabzonspor (TUR) - CA Osasuna (ESP)

28. FC Basel 1893 (SUI) - FK Rabotnički (MKD)

29. West Ham United FC (ENG) - US Città di Palermo (ITA)

30. Feyenoord (NED) - PFC Lokomotiv Sofia (BUL)

31. MFK Ružomberok (SVK) - Club Brugge KV (BEL)

32. FC Sion (SUI) - Bayer 04 Leverkusen (GER)

33. FK Partizan (SCG) - FC Groningen (NED)

34. Skoda Xanthi FC (GRE) - FC Dinamo 1948 Bukurešt (ROU)

35. SK Slavia Praha (CZE) - Tottenham Hotspur FC (ENG)

36. IK Start (NOR) - AFC Ajax (NED)

37. FC Artmedia (SVK) - RCD Espanyol (ESP)

38. Wisła Kraków (POL) - Iraklis FC (GRE)

39. AS Livorno Calcio (ITA) - SV Pasching (AUT)

>>> 40. NK Dinamo Zagreb (CRO) - AJ Auxerre (FRA)

Skupine ždrijeba

Skupina 1:

Nositelji:
Newcastle United FC (ENG)
Rangers FC (SCO)
RC Celta de Vigo (ESP)
Hapoel Tel-Aviv FC (ISR)
AC Chievo Verona (ITA)

Nepostavljene momčadi:
R. Standard de Liège (BEL)
SC Braga (POR)
Molde FK (NOR)
FC Chornomorets Odesa (UKR)
FC Levadia Tallinn (EST)

Skupina 2:

Nositelji:
Panathinaikos FC (GRE)  
Hertha BSC Berlin (GER)
Paris Saint-Germain FC (FRA)
FK Austria Wien (AUT)
PFC Litex Lovech (BUL)
 
Nepostavljene momčadi:
Maccabi Haifa FC (ISR) 
Legia Warszawa (POL) 
FC Metalurg Zaporizhzhya (UKR)  
Odense BK (DEN) 
Derry City FC (IRL)

Skupina 3:

Nositelji:
FC Schalke 04 (GER)  
AC Sparta Prag (CZE)
FC Lokomotiv Moskva (RUS)
Fenerbahçe SK (TUR)
Blackburn Rovers FC (ENG)

Nepostavljene momčadi:
Heart of Midlothian FC (SCO)
AS Nancy-Lorraine (FRA)
SV Sulte Waregem (BEL)
FC Salzburg (AUT)
Randers FC (DEN)

Skupina 4:

Nositelji:
Parma FC (ITA)  
AZ Alkmaar (NED)
RC Lens (FRA)
FC Slovan Liberec (CZE)
Brøndby IF (DEN)

Nepostavljene momčadi:
FK Crvena Zvezda (SCG)
Eintracht Frankfurt (GER)
FC Rubin Kazan (RUS)
Kayserispor (TUR)
Ethnikos Achnas FC (CYP)

Skupina 5:

Nositelji:
Sevilla FC (ESP, osvajači)  
Olympique de Marseille (FRA)
Beşiktaş JK (TUR)
SC Heerenveen (NED)
Grasshopper-Club (SUI)

Nepostavljene momčadi:
PFC CSKA Sofia (BUL)
Vitória FC (POR)
Atromitos FC (GRE)
FK Mladá Boleslav (CZE)
Åtvidabergs FF (SWE)

Skupina 6:

Nositelji:
Feyenoord (NED)
FC Basel 1893 (SUI)
US Città di Palermo (ITA)
AFC Rapid Bukurešt (ROU)
CA Osasuna (ESP)

Nepostavljene momčadi:
West Ham United FC (ENG)
CD Nacional (POR)
Trabzonspor (TUR)
PFC Lokomotiv Sofia (BUL)
FK Rabotnički (MKD)

Skupina 7:

Nositelji:
Bayer 04 Leverkusen (GER)
Club Brugge KV (BEL)
SK Slavia Praha (CZE)
FK Partizan (SCG)
FC Dinamo 1948 Bucuresti (ROU)

Nepostavljene momčadi:
Tottenham Hotspur FC (ENG)
FC Groningen (NED)
Skoda Xanthi FC (GRE)
FC Sion (SUI)
MFK Ružomberok (SVK)

>>> Skupina 8:

Nositelji:
AFC Ajax (NED)
AJ Auxerre (FRA)
RCD Espanyol (ESP)
Wisła Kraków (POL)
AS Livorno Calcio (ITA)

Nepostavljene momčadi: 
NK Dinamo Zagreb (CRO)

FC Artmedia (SVK)
Iraklis FC (GRE)
IK Start (NOR)
SV Pasching (AUT)

S.H.

Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije