Međunarodni nogomet

Žestoka Copa: Tri crvena na dvije utakmice i dramatičan poraz Urugvaja bez Suareza

Piše: Z.A.
ponedjeljak, 6.6.2016. 08:24

PRVE utakmice skupine C na Copa Americi u SAD-u donijele su gotovo jednako isključenja i golova.

Venecuela je pobijedila Jamajku golom Josefa Martineza u 15. minuti, a deset minuta poslije isključen je Rodolph Austin, a Jamajčani s igračem manje nisu se uspjeli vratiti.

U derbiju skupine Meksiko je protiv Urugvaja, koji je igrao bez Luisa Suareza, poveo autogolom Alvara Pereire u 4. minuti. Na kraju poluvremena Urugvaju je isključen Matias Vecino, a crvenim kartonom Joseu Guardadu u 73. minuti momčadi su bile poravnate brojčano, a odmah zatim i rezultatski, jer Diego Godin izjednačio je na 1:1.

Ipak, u zadnjih pet minuta Meksiko dolazi do pobjede; neuništivi (37-godišnji) Rafa Marquez donosi mu vodstvo, a konačnih 3:1 postavlja Hector Herrera.