54.226.172.30 US
 

DIP: VIII. izborna jedinica

Piše:
srijeda, 3.12.2003. 13:22
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Državno izborno povjerenstvo Republike Hrvatske sastavljeno od Ivice Crnića kao predsjednika i članova Alemke BrkljačićRadančević, Andrije Erakovića, Miljenke Pajalić i Mladena Turkalja te članova proširenog sastava dr. Hrvoja Kraljevića, Miše Zorenića, Mirana Škerla, mr.sc. Milana Škugora, Ane Gregović i Bojane Pejkić, temeljem članka 48. stavka 9., članka 78. i članka 79. Zakona o izborima zastupnika u Hrvatski sabor (Narodne novine, br. 69/03 pročišćeni tekst), utvrđuje i objavljuje rezultate izbora zastupnika u Hrvatski sabor provedenih dana 22. i 23. studenoga 2003. godine.

IZBOR ZASTUPNIKA U HRVATSKI SABOR NA TEMELJU LISTA

U VIII. IZBORNOJ JEDINICI

I. Od ukupno 374.678 birača, glasovalo je (prema listićima) 239.851 birača, odnosno 64,02%.

Važećih glasačkih listića utvrđeno je 233.670, odnosno 97,42%.

Nevažećih je bilo 6.181 glasačkih listića, odnosno 2,58%.

II. Pojedine liste dobile su slijedeći broj glasova:

1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE -

SDP 95.144 glasova 40,72%

ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR - IDS

2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 43.384 glasova 18,57%

3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - HNS 26.861 glasova 11,50%

PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ - PGS

4. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU 11.869 glasova 5,08%

5. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 8.382 glasova 3,59%

6. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 7.004 glasova 3,00%

7. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS 6.495 glasova 2,78%

DEMOKRATSKI CENTAR - DC

8. ISTARSKI DEMOKRATSKI FORUM-FORO DEMOCRATICO

ISTRIANO - IDF-FDI 5.685 glasova 2,43%

9. BEBIČ VLADIMIR-TREĆI HRVATSKI BLOK -

BV-TREĆI BLOK 4.787 glasova 2,05%

10. SOCIJALISTIČKA RADNIČKA PARTIJA HRVATSKE -

SRP 3.290 glasova 1,41%

11. ZELENA STRANKA - ZS 3.287 glasova 1,41%

STRANKA NOVE ALTERNATIVE-POKRET ZELENIH - SNA-POKRET ZELENIH

PRIMORSKO GORANSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - PGSU

ZELENI-STRANKA NOVOG DOBA - ZELENI-SND

12. ZELENI HRVATSKE - ZELENI HR 1.827 glasova 0,78%

13. DEMOKRATSKI SAVEZ ZELENIH - ZELENI 1.652 glasova 0,71%

14. HRVATSKA STRANKA PRAVA-1861 - HSP-1861 1.389 glasova 0,59%

15. HRVATSKI DEMOKRŠĆANI - DEMOKRŠĆANI 1.335 glasova 0,57%

16. HRVATSKI BLOK-POKRET ZA MODERNU HRVATSKU -

HRVATSKI BLOK 1.218 glasova 0,52%

HRVATSKI ISTINSKI PREPOROD - HIP

17. DEMOKRATSKA SOCIJALNA UNIJA-SNAGA NARODA -

DSU-SN 1.179 glasova 0,50%

18. POKRET ZA LJUDSKA PRAVA-STRANKA EKOLOŠKI

SVJESNIH GRAĐANA - POL 1.118 glasova 0,48%

ISTARSKA NEZAVISNA STRANKA

19. HRVATSKA ČISTA STRANKA PRAVA - HČSP 1.085 glasova 0,46%

HRVATSKA KRŠĆANSKA DEMOKRATSKA UNIJA - HKDU

HRVATSKA DEMOKRATSKA SELJAČKA STRANKA - HDSS

20. NEOVISNA LISTA - ĐULA RUŠINOVIĆ SUNARA 1.025 glasova 0,44%

21. NEOVISNA LISTA - PETAR CIGANOVIĆ 980 glasova 0,42%

22. AKCIJA SOCIJALDEMOKRATA HRVATSKE - ASH 938 glasova 0,40%

23. ALIJANSA ZA PRAVNU DRŽAVU - ALIJANSA 762 glasova 0,33%

24. HRVATSKA GRAĐANSKO SELJAČKA STRANKA - HGSS 721 glasova 0,31%

HRVATSKA KRŠĆANSKA DEMOKRATSKA STRANKA - HKDS

25. HRVATSKA PUČKA STRANKA - HPS 452 glasova 0,19%

26. STRANKA HRVATSKIH BRANITELJA - SHB 399 glasova 0,17%

27. HRVATSKI PRAVAŠI - HP 383 glasova 0,16%

28. DEMOKRATSKA AKCIJA NARODA HRVATSKE - DAN 377 glasova 0,16%

29. SOCIJALNO-DEMOKRATSKA UNIJA HRVATSKE - SDU 263 glasova 0,11%

30. DOMOVINSKA GRAĐANSKA STRANKA - DGS 214 glasova 0,09%

31. HRVATSKI REPUBLIKANCI - HR 165 glasova 0,07%

III. Temeljem članka 38. Zakona o izborima zastupnika u Hrvatski sabor, liste koje sudjeluju u diobi zastupničkih mjesta su:

1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR - IDS

2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - HNS

PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ - PGS

4. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

IV. Temeljem članka 37. Zakona o izborima zastupnika u Hrvatski sabor, pojedine liste dobile su slijedeći broj zastupničkih mjesta i zastupnike u Hrvatskom saboru:

1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR - IDS

dobila je 8 mjesta, te su s te liste izabrani zastupnici:

1. DAMIR KAJIN

2. GORDANA SOBOL

3. VALTER DRANDIĆ

4. BISERKA PERMAN

5. IVAN JAKOVČIĆ

6. ANTON PERUŠKO

7. DOROTEA PEŠIĆ-BUKOVAC

8. ZDENKO ANTEŠIĆ

2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

dobila je 3 mjesta, te su s te liste izabrani zastupnici:

1. LINO ČERVAR

2. VLADIMIR VRANKOVIĆ

3. dr.sc. NEVIO ŠETIĆ

3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - HNS

PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ - PGS

dobila je 2 mjesta, te su s te liste izabrani zastupnici:

1. prof.dr.sc. MILJENKO DORIĆ

2. mr.sc. NIKOLA IVANIŠ

4. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

dobila je 1 mjesto, te je s te liste izabran zastupnik:

1. SILVANO HRELJA

P r e d s j e d n i k

Ivica Crnić, dipl. iur.

Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.
Vezano
Vijesti  |  Tagovi
  • Nema vezanih vijesti
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije