Srna: Zaslužili smo plasman na Svjetsko prvenstvo
DARIJO SRNA, heroj pobjede nad Šveđanima, ali i cijelih kvalifikacija u kojima je dosad najbolji strijelac sa pet postignutih pogodaka, s pravom je siguran kako je do ovog rezultata moralo doći.
"Plod rada mora vidjeti." - kazao je Darijo, momak koji nas je još jedan put oduševio svojom borbenošću i talentom, ali i rijetko viđenom drskošću da u datom trenutku krene po svom. Odlike su velikih igrača da jednim potezom mogu rješiti cijelu utakmicu - i Srna je sigurno jedan od njih.
"Odigrali smo odlično. Ostvarili smo veliki uspjeh, nismo niti svjesni koliko je ovaj rezultat velika stvar," kazao je Srna i u razgovoru za HRT dodao: "Imao sam podršku tribina, podršku cijele Hrvatske, priliku da nas odvedem u Njemačku i to nikako nisam mogao propustiti."
"Maksimalno smo se angažirali u ovih sedam dana, znali smo što nas čeka, koliko ova utakmica znači cijeloj Hrvatskoj. Imamo razlog za slavlje večeras, to smo zaslužili." - kazao je neposredno nakon završetka utakmice Darijo.
Izbornik Kranjčar kazao je kako je Pršo, unatoč problemima s koljenom kazao kako može nastupiti, iako se razmišljalo o tome da propusti ovaj meč.
"Dado je rekao: Igrat ću, sve ću izdržati." - prenio je razgovor sa svojim najboljim igračem Cico.
"Drago mi je da je koljeno izdržalo. Ova dva dana bilo mi je teško, ali doktori su izvadili vodu iz koljena i učnili smo sve kako bih nastupio." - kazao je Pršo, dodavši da bi bio najsretnija da njegovo koljeno izdrži do Svjetskog prvenstva.
Stjepan Tomas, koji je na ovoj utakmici bio nosioc obrane, veselo je kazao kako govori njemački, što će mu sljedeće ljeto trebati.
"Ich sprache Deutch. Ovo je bila veličanstvena pobjeda pred veličanstvenom publikom. Pokazali smo da smo dobri i zasluženo idemo u Njemačku." - kazao je Tomas.
"Hvala bogu da smo uspjeli, bilo je teško. Krvavo smo dobili. Idemo na SP i to je najvažnije." - kazao je Joe Šimunić, koji će hrvatske reprezentativce "voditi" po Njemačkoj.
Nakon utakmice Ivan Bošnjak je kratko kazao kako je bilo prekrasno igrati na punom Maksimiru, a Tudor dodao: "Guštat ćemo, bila je to teška utakmica."
Niko Krajčar, koji će zbog kartona uz svog imenjaka Kovača morati "preskočiti" utakmicu s Mađarima, također nije krio oduševljenje povijesnim trenutkom.
"Bilo je teško, ali zasluženo smo pobijedili. Idemo na SP i jedva čeklamo da dođemo tamo." - kazao je Niko.
Čestitkama se pridružio i trener svih trenera koji je čestitao svom nasljedniku.
"Ponosan sam na tebe, Cico. Ovo je povijesan trenutak, povijesna pobjeda." - kazao je Ćiro.