Vjerujemo da ovaj trend dolazi i u Hrvatsku! I nekima se neće svidjeti
Foto: 123rf.com
MLADE Amerikance, rođene između 1980. i 2000-te (tzv. "milenijska generacija") smatra se jednom od najobrazovanijih generacija u povijesti.
Kao takvi sve češće diktiraju globalne trendove, a jedan takav uskoro bi (ako već nije) trebao doći i u Hrvatsku!
Kako piše denverpost.com, za razliku od svojih prethodnika kojima je najvažnije bilo kupiti vlastitu nekretninu i osnovati obitelj, milenijska generacija o tome gotovo da i ne razmišlja.
Pogotovo se to odnosi na muškarce u kasnim 20-im odnosno ranim 30-im! Umjesto za djecu i obitelj, sve češće odlučuju se na nabavku kućnih ljubimaca, najčešće psa ili mačke.
Psiholozi i brojni analitičari za najnoviji trend imaju jednostavno objašnjenje: kućni ljubimci su jeftiniji, zahtijevaju manje brige, a uz navedeno su i praktičniji jer da bi vam pravili društvo ne morate s nekim živjeti ili se pak s nekim vjenčati.
Naravno, sve navedeno povezano je i s ekonomskom krizom koja je dovela do toga da mladi sve teže dolaze do posla, a ako i dođu nitko im ne može jamčiti da će ga dugoročno zadržati ili pak toliko rade da za djecu nemaju vremena.
I dok se mnogi zbog novog trenda zgražaju, industrija hrane i opreme za kućne ljubimce zadovoljno trlja ruke. Kako i ne bi kad su im se od 1996. do danas prihodi utrostručili!
Nažalost, kao i mnogo puta do sada najveću cijenu platiti će životinje jer sigurni smo da će s povećanim interesom za ljubimcima, doći i do povećanog broja njihovog napuštanja i eutanazija!
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
bi Vas mogao zanimati