• Švedska je u posljednjoj provjeri pred Euro pobijedila srbiju s 2:1
  • Golove su postigli Toivonen i Ibrahimović
Piše: A. Ha.
utorak, 5.6.2012. 21:41

NOGOMETNA reprezentacija Švedske u posljednjoj pripremnoj utakmici pred Europsko prvenstvo pobijedila je u Stockholmu s 2:1 Srbiju.

Domaća momčad povela je u 23. minuti nakon greške vratara Srbije Branimira Aleksića. Strijelac je bio Ola Toivonen. Četiri minute kasnije nakon ubacivanja iz kuta glavom je izjednačio Neven Subotić.

Utakmice je odlučena u 52. minuti kada je drugi vratar Srbije, Damir Kahriman, napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a siguran s jedanaest metara bio je Zlatan Ibrahimović.

Ibrahimović i izbornik Srbije, Siniša Mihajlović, sukobili su se dok su igrali u Seriji A. Zlatan u dresu Juventusa, a Siniša u Interu. Nakon jednog povlačenja, švedski napadač je naprije koljenom udario Mihajlovića, a zatim i glavom.

Ipak, osam godina kasnije dvojac je nakon utakmice u Stockholmu uhvaćen u ugodnom razgovoru na sredini terena.