Uefin izvještaj s utakmice: Hrvatska - Španjolska 2:2! Talijani se pitaju: Je li to gaf, šala ili režija?

• Uefa je u testnom izvještaju s utakmice Hrvatske i Španjolske koja se igra večeras, "predvidjela" rezultat 2:2, koji eliminira Italiju
  • Talijanskoj javnosti se takva šala baš ne sviđa
Piše: Zvonko Alač
ponedjeljak, 18.6.2012. 18:06

Screenshot: Corriere dello Sport

HRVATSKA i Španjolska igrat će 2:2. U 6. minuti Furiju u vodstvo dovodi Torres, još u istoj minuti izjednačava Mandžukić. U prvoj minuti nastavka Torres dobiva crveni karton. Jelavić u 51. opet donosi prednost Hrvatskoj, a odmah minutu poslije Iniesta postavlja konačan rezultat. Koji, kao što znamo, eliminira Italiju s Eura.

"Hrvati i Španjolci pazite što radite - Gleda vas 200 milijuna talijanskih očiju!"

Ovakav scenario ostvaren je u fantomskom izvještaju s još neodigrane utakmice Hrvatske i Španjolske, u kojem se detaljno navode sastavi, zamjene, golovi i kartoni i Uefino je djelo, nastalo kako bi se testirale veze interne televizije u press centrima na Euru.

Naravno da je ovakva neslana šala na talijanski račun odmah dobila udarno mjesto u talijanskim medijima, a tiražni Corriere dello Sport razvukao ga je preko naslovnice i pita se je li to gaf, šala (prema kojoj će Hrvatska čak imati veći posjed od lopte od Španjolaca!) ili neugodno pretkazanje onoga što će se večeras dogoditi na stadionu u Gdanjsku?