Index.hr

11:33 • 24.10.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Hobi i stanovanje

Autor Sadržaj
Korisnik je offlineLaser_29
Diskutant #408819

Broj postova: 4508
11.3.2009. 12:18 | Naslov: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Zanima me kako ide sva ta procedura sa plaćanjem poreza na iznajmljivanje stana?Da bude sve legalno..

Recimo da se cifra kreće oko 300 eura...koliko mene drzava otcapari od toga?
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineDasha_Lokve
Diskutant #410811

Broj postova: 4475
11.3.2009. 12:19 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Nisam ti 100 % sigurna da li je 10 % od ugovorene cijene ili PDV.Nesto od toga jest
Diskutant #408819

11.3.2009. 12:20 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Dasha_Lokve]

Nisam ti 100 % sigurna da li je 10 % od ugovorene cijene ili PDV.Nesto od toga jest

treba mi ziher nesto sigurno..da znam racunati jel tih bas 300 eura ii da jos nesto podignem gore...
Korisnik je offlineTriumph57
Diskutant #207587

Broj postova: 9383
11.3.2009. 12:22 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Laser_29]

Zanima me kako ide sva ta procedura sa plaćanjem poreza na iznajmljivanje stana?Da bude sve legalno..

Recimo da se cifra kreće oko 300 eura...koliko mene drzava otcapari od toga?

Od tih 300  eura 100 ti država prizna kao trošak....
Na ostatak platiš porez, kao akontaciju a na kraju godine podnosiš poreznu prijavu pa ako nemaš nikakvih drugih dohodaka možeš sve i dobiti nazad...
Diskutant #408819

11.3.2009. 12:25 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Triumph57]

Od tih 300  eura 100 ti država prizna kao trošak....
Na ostatak platiš porez, kao akontaciju a na kraju godine podnosiš poreznu prijavu pa ako nemaš nikakvih drugih dohodaka možeš sve i dobiti nazad...
a koliki je to postotak?

[Editirano 11.3.2009. 12:26:00 by Laser_29]
Diskutant #410811

11.3.2009. 12:25 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Laser_29]

treba mi ziher nesto sigurno..da znam racunati jel tih bas 300 eura ii da jos nesto podignem gore...

Moj savjet ti je navati poreznu upravu,tamo ce ti najbolje sve objasniti.U pravilu ti to jako malo ljudi radi,al nikad ne znas kome iznajmljujes stan i za ne daj Boze to je jos dodatna sigurnost.Tada cak mislim da se moze i osoba koja je unajmila stan uz tvoju suglasnost prijaviti na tu adresu
Diskutant #410811

11.3.2009. 12:27 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Evo ti link,kad ga ja kvragu ne znam postaviti onako da odmah kliknes,jbg copy/pastaj
Nadam se da ce ti biti jasnije

http://www.imamnovac.com/Iznajmljivanje-stana-i-placanje-poreza/11.aspx
Diskutant #408819

11.3.2009. 12:27 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Dasha_Lokve]

Moj savjet ti je navati poreznu upravu,tamo ce ti najbolje sve objasniti.U pravilu ti to jako malo ljudi radi,al nikad ne znas kome iznajmljujes stan i za ne daj Boze to je jos dodatna sigurnost.Tada cak mislim da se moze i osoba koja je unajmila stan uz tvoju suglasnost prijaviti na tu adresu

moze i znam to jer sam i sam bio podstanar kod zene s kojom smo sklopili ugovor i koja nas je prijavila bez problema..

hocu ugovor definitivno samo sam nesto citao da se moze prijaviti manja cifra nego sto dogovorim sa stanarima pa time i manjim porez platim..

samo ne znam uopce o kojem se omjeru postotaka radi pa me zanima jel to neki veliki dio kolaca iznajmnine ili je to sitnica neka?
Diskutant #408819

11.3.2009. 12:31 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Dasha_Lokve]

Evo ti link,kad ga ja kvragu ne znam postaviti onako da odmah kliknes,jbg copy/pastaj
Nadam se da ce ti biti jasnije

http://www.imamnovac.com/Iznajmljivanje-stana-i-placanje-poreza/11.aspx

citao sam to..
no nije mi jasan ovaj porez od 15%..
jel to neki posebni porez samo za iznajmljivace?
prirez zapravo nemam jer ne zivim u zg-u,no zar ovaj porez ne bi trebao biti klasicni pdv?
Korisnik je offlineTriumph57
Diskutant #207587

Broj postova: 9383
11.3.2009. 12:32 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Laser_29]

a koliki je to postotak?

E zavisi da li imaš još nekog dohotka .....inaće ako nemaš 15% +prirez...opet zavisi gdje živiš...
Diskutant #410811

11.3.2009. 12:33 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Laser_29]

citao sam to..
no nije mi jasan ovaj porez od 15%..
jel to neki posebni porez samo za iznajmljivace?
prirez zapravo nemam jer ne zivim u zg-u,no zar ovaj porez ne bi trebao biti klasicni pdv?

Mislim da nije zato sam ti gore i napisala da nisam sigurna,ja sam rekla 10 % al sad vidim da je 15,vjerojatno je to to onda.15 % im placas s tim da vjerojatno onda postoji i mogucnost da to vratis na povratu.kazem ti najbolje ti je otici u poreznu upravu i ramo se raspitati.Mislim isto tako da ces imati posla preko glave s papirima
Diskutant #408819

11.3.2009. 12:35 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Dasha_Lokve]

Mislim da nije zato sam ti gore i napisala da nisam sigurna,ja sam rekla 10 % al sad vidim da je 15,vjerojatno je to to onda.15 % im placas s tim da vjerojatno onda postoji i mogucnost da to vratis na povratu.kazem ti najbolje ti je otici u poreznu upravu i ramo se raspitati.Mislim isto tako da ces imati posla preko glave s papirima

Hvala...
ma s papirima ja znam, vec sam si brdo toga vec sam rjesavao tako da ja s papirologijom nemam problema..mene je samo zanimalo koji je cjenik svega toga..
koliko sam si izracunao na 300 eura ide 32 eura poreza i to je to...
ako sam u pravu..
Diskutant #410811

11.3.2009. 12:36 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Laser_29]

Hvala...
ma s papirima ja znam, vec sam si brdo toga vec sam rjesavao tako da ja s papirologijom nemam problema..mene je samo zanimalo koji je cjenik svega toga..
koliko sam si izracunao na 300 eura ide 32 eura poreza i to je to...
ako sam u pravu..

Tako bi trebalo biti,nije to neka velika lova a posto moras otvoriti racun u banci na koji ce sjedati ta najamnina odmah tamo napravis i trajni nalog za placanje tog poreza i nemas nikakve brige
Diskutant #408819

11.3.2009. 12:37 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

zapravo
300 eura-od toga 90 eura drzava priznaje kao trosak-ostaje 210 od kojih kad se oduzme 15%poreza ostane 179 eura...
prirez nemam jer ne zivim u zg-u..
Diskutant #408819

11.3.2009. 12:37 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Dasha_Lokve]

Tako bi trebalo biti,nije to neka velika lova a posto moras otvoriti racun u banci na koji ce sjedati ta najamnina odmah tamo napravis i trajni nalog za placanje tog poreza i nemas nikakve brige

to ide mjesecno jel da?
Diskutant #410811

11.3.2009. 12:38 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Laser_29]

to ide mjesecno jel da?

da
Diskutant #408819

11.3.2009. 12:39 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Dasha_Lokve]

da

zahvaljujem
Diskutant #410811

11.3.2009. 12:39 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Laser_29]

zahvaljujem

Nema na cemu
Korisnik je offlinesoffio
Diskutant #442442

Broj postova: 109
11.3.2009. 12:41 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

hocu ugovor definitivno samo sam nesto citao da se moze prijaviti manja cifra nego sto dogovorim sa stanarima pa time i manjim porez platim.. 

oprez, ako prijavljuješ manju cifru onda u slučaju da ti podstanar ne plati usmeno ugovorenu  cifru, u slučaju spora ne možeš potraživati usmeno dogovorenu sumu, već iznos koji stoji u ugovoru...
Diskutant #408819

11.3.2009. 12:56 | Naslov: RE: POREZ NA IZNAJMLJIVANJE STANA Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [soffio]

oprez, ako prijavljuješ manju cifru onda u slučaju da ti podstanar ne plati usmeno ugovorenu  cifru, u slučaju spora ne možeš potraživati usmeno dogovorenu sumu, već iznos koji stoji u ugovoru...

ma naravno...shvatio sam to..svako zataskavanje vuce i svoje posljedice prema tome i ne samo to da mi podstanar ne bi mogao platiti vec sam procitao da cak i drzava iliti porezna uprava moze svoje ljude poslati na procjenu stana i stvarnog iznosa najamnine pa bi se moglo dogoditi da ja plaćam porez na stvarni manji iznos  a da ostatak novaca ne dobijem..

ugovor na pravu cijenu i em sto si pred drzavom cist em sto ti se to preko povrata poreza vrati..ili bar dio..

Index.hr Forum -> Život -> Hobi i stanovanje
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7
caching

Aktivne teme
20:20 KAMO IDETE VEČERAS? by kabulkavalera