Index.hr

1:54 • 25.4.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova: 835722 
Online članova: 0 

kuće u horoskopu? (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Zabava i kultura -> Astrologija

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinebombica11
Diskutant #103087

Broj postova: 394
30.9.2005. 19:46 | Naslov: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

jel mi može neko reći kaj znače te kuće u horkoskopu? 1.kuća,2.kuća.3.kuća do 12.kuće? hvala.
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlinealessia
Diskutant #39024

Broj postova: 13515
30.9.2005. 20:07 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

stvarno ti ne mogu to reći
Diskutant #103087

30.9.2005. 20:09 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [alessia]

stvarno ti ne mogu to reći
a nek onda kaže ko može. hvala..
Korisnik je offlineDarth_sidius
Diskutant #92899

Broj postova: 1107
30.9.2005. 20:14 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Vrlo rado bi ti objasnio, al zahtjeva dugačak tekst koji mi se trenutno neda pisat, drugi dan.

Korisnik je offlineThuran
Diskutant #54282

Broj postova: 2890
30.9.2005. 20:15 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Svaki horoskop se sastoji od 12 znakova, planeta i kuca. Svaka od tih kuca predstavlja jedno podrucje zivota.
Korisnik je offlineklea_wega
Moderator
Diskutant #11958

Broj postova: 53472
30.9.2005. 20:36 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Psihička struktura čovjeka je tijesno povezana sa podjelom horoskoa na dvanaest dijelova, ti djelovi se zovu kuće horoskopa. Za njih se tradicionalno smatra da predstavljaju okolnosti i situacije u životu pojedinca. Kuće koje ukazuju na okolnosti, također su i predstavnici različitih područja ljudske psihe....značenje sadržano u kućama analogno je značenju dijelova zodijaka...pa tako prva kuća označava okonosti koje su analogne karakteristikama Ovna, druga kuća odgovara Biku itd...svaka kuća ima početnu i završnu točku i tamo gdje se jedna kuća završava, druga počinje...početak kuće se zove vrh te kuće (os). Znači imamo dvanaest vrhova kuća, od kojih su neki posebno važni o to su: Ascendent (vrh prve kuće), Desecendent (vrh sedme kuće), M.C. (vrh desete kuće), I.C.(vrh četvrte kuće)
Kad se rodimo, zemljopisna dužina i širina našeg mjesta rođenja (uz naravno datum, vrijeme, i godinu rođenja) određuje naš Ascendent (vrh prve kuće), to znači da smo stekli određeno mjesto na zemlji: mi jsmo....na taj način prva kuća pokazuje rođenje,fizičko otjelovljenje, prirodnu pojavu i ličnost te osobe...sama činjenica da postojimo ovdje na Zemlji nije sama po sebi dovoljna, pa čovjek ima urođenu potrebu i težnju da bude "svoj", da se ostvari i dostigne samosvijest. ovo se prema tradiciji izražava kroz vatrene znake...prva, peta i deveta kuća, kuće osobe ili života, jer predstavljaju tijelo, duš i duh. Urođena čovjekova potreba za samostvarivanjem se nalazi u petoj kući, Sunce, kao gospodar Lava i predstavlja istaknutu analogiju ovoj potrebi, koja sama po sebi pokazuje blisku vezu sa egom....peta kuća je definitivno kuća kojom izražavamo samoizražavanje, samopouzdanje, stvaranje, zadovoljstvo...
itd..itd...
Koja te konkretno kuća zanima?
Korisnik je offline_Tyr_
Diskutant #103079

Broj postova: 292
30.9.2005. 20:48 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Planetary positions
planet sign degree house motion

Sun Aquarius 27°22'30 10 direct
Moon Gemini 13°40'47 01 direct
Mercury Aquarius 19°02'35 10 direct
Venus Pisces 03°26'00 10/11 direct
Venus is technically near the end of house 10 and is interpreted in house 11.
Mars Cancer 23°31'54 03 retrograde
Jupiter Gemini 26°05'43 01/2 stationary (D)
Jupiter is technically near the end of house 1 and is interpreted in house 2.
Saturn Leo 27°06'46 04 retrograde
Uranus Scorpio 16°24'09 06 stationary (R)
Neptune Sagittarius 18°01'44 07 direct
Pluto Libra 16°27'59 06 retrograde
True Node Libra 06°42'52 05 retrograde

ovo je meni izbacilo te neke kuce i planeti ... sto mozes zakljucit iz ovog klea... i sto znaci ...retrograde ...direct...stationary ???
Diskutant #103087

30.9.2005. 21:24 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

super! thanks na dobroj volji! samo me zanima što svaka znači.. znam da je 12.kuća-obitelj ,a ne znam za ostale
Korisnik je offlinevladarica
Diskutant #91862

Broj postova: 1842
30.9.2005. 21:26 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

eto,i ja bi voljela znat...za svaku pojedinu kuću, šta znači..
Korisnik je offlineREDhead
Diskutant #35400

Broj postova: 521
1.10.2005. 08:25 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

odite na iskonov forum - www.iskon.hr , astro podforum, tamo imate preporučene skriptice, linkove i sl, tamo je sveeeeee napisano...od planeta do kuća
Moderator
Diskutant #11958

1.10.2005. 08:45 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [_Tyr_]

Planetary positions planet sign degree house motion Sun Aquarius 27°22''30 10 direct Moon Gemini 13°40''47 01 direct Mercury Aquarius 19°02''35 10 direct Venus Pisces 03°26''00 10/11 direct Venus is technically near the end of house 10 and is interpreted in house 11. Mars Cancer 23°31''54 03 retrograde Jupiter Gemini 26°05''43 01/2 stationary (D) Jupiter is technically near the end of house 1 and is interpreted in house 2. Saturn Leo 27°06''46 04 retrograde Uranus Scorpio 16°24''09 06 stationary (R) Neptune Sagittarius 18°01''44 07 direct Pluto Libra 16°27''59 06 retrograde True Node Libra 06°42''52 05 retrograde ovo je meni izbacilo te neke kuce i planeti ... sto mozes zakljucit iz ovog klea... i sto znaci ...retrograde ...direct...stationary ???

Pa izvuko si "smještaj" svojih planeta u kućama bez aspekata...ovdje ti je navedeno i koje su ti planete u direktnom kretanju, a koje retrogradne (kreću se unazad u trenutku tvog rođena).
Cijeli Univerzum posjeduje magnetičke kvalitete, što se ne odnosi samo na fizički magnetizam, već i na sve prvilačnih i odbojnih sila bilo koje vrste i porijekla. svaka osoba ima "magnetične energije", osnovane u potpunosti na načinu korišćenja planetarnog uređenja horoskopa.
Sa planetama u direktnom kretanju osoba u pravilu nema većih problema (naravno ovisi u kojem su znaku, aspektima itd) da promjeni naglasak planetarnih energija unutar sebe kako njen ukupni energetski uzor pada ili raste iz trenutka u trenutak....ali ako pokuša to da učini sa retrogradnim planetama, ulazi u sasvim različitu situaciju, naročito ako je u pitanju retrogradna osoba (puno retrogradnih planeta). Osoba sa retrogradnim uticajem na bilo kom području života prolazi, u svakom datom trenutku kroz dio trostepeni retrogradni proces. Kroz tu transcendenciju leži i glavni ključ za karmu. Retrogradnost uzrokuje da se osoba regresira u prethodne mjesece ili godine, ali se također smatra da inducira regresiju u prošle živote čije su memorije snažno prisutne u sadašnjoj inkarnaciji. Takve memorije predstavljaju specifične događaje ili osobe koje su bile dovoljno smislene i značajne u drugom životu da i dalje imaju snažan utjecaj na osobu.
Uvijek kada je retrogradna planeta prisutna u horoskopu, osoba se nalazi u istoj sekvenci vremena sa ostatkom karte. Retrogradna planeta u znaku preuzima potpunu obojenost dotičnog znaka i usmjerava energiju unazad u vremenu. osoba oživljava u ovom životu točno onakvu vrstu iskustva kroz koje je već prošla u prethodnim inkarnacijama u vezi sa specifičnom retrogradnom planetom. Retrogradnost predstavlja i jedan od velikh uzroka seksualnih teškoća, osoba sa retrogradno uticanom seksualnošću ne proživljava punu harmoniju, s obziro da se uvijek nalazi u jednoj od retrogradnih faza, njene percepcije i očekivanja nisu uvijek usklađeni sa realnošću..

[Editirano 1.10.2005. 9:02:00 by klea_wega]
Moderator
Diskutant #11958

1.10.2005. 08:51 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [bombica11]

super! thanks na dobroj volji! samo me zanima što svaka znači.. znam da je 12.kuća-obitelj ,a ne znam za ostale

Dvanaesta kuća ne predstavlja dom i obitelj (to predstavlja četvrta), već sakriveni dio vas, nesvijesno, gdje je sve pohranjeno, sve traume i radosti koje su se desile od rođenja, Ova kuća također pokazuje od skrivenih aktivnosti, rad u samoću,predstavlja institucije tajnog i zatvorenog tipa...rad na poslovima traži puno davanja i žrtvi (Ribe)...u svom najpozitivnijem smislu, ona pokazuje oblast gdje možete pronaći svoje prava ja, gdje se pronalazi inspiracija i vjera....Predstavlja i vaš zadnji život prije ovoga.
Korisnik je offline_Tyr_
Diskutant #103079

Broj postova: 292
1.10.2005. 10:31 | Naslov: @ klea_wega Prikaži/Sakrij | Citiraj

znaci li to sto imam ceriri retrogradna planeta da sam retrogradna osoba?
i zasto nisu sve kuce popunjene ... ?
i sto konkretno znaci djevica u petoj kuci ?

House positions (Placidus)
Ascendant Gemini 05°42'38
2nd House Gemini 28°01'15
3rd House Cancer 17°04'18
Imum Coeli Leo 07°43'38
5th House Virgo 04°54'17
6th House Libra 15°37'49
Descendant Sagittarius 05°42'38
8th House Sagittarius 28°01'15
9th House Capricorn 17°04'18
Medium Coeli Aquarius 07°43'38
11th House Pisces 04°54'17
12th House Aries 15°37'49

Major aspects
Sun Conjunction Venus 6°03
Sun Trine Jupiter 1°17
Sun Opposition Saturn 0°16
Moon Trine Mercury 5°22
Moon Quincunx Uranus 2°43
Moon Opposition Neptune 4°21
Moon Trine Pluto 2°47
Moon Conjunction Ascendant 7°58
Mercury Square Uranus 2°38
Mercury Sextile Neptune 1°01
Mercury Trine Pluto 2°35
Venus Square Ascendant 2°17
Jupiter Sextile Saturn 1°01
Neptune Sextile Pluto 1°34
Korisnik je offlinenefta
Diskutant #103399

Broj postova: 919
1.10.2005. 11:02 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [_Tyr_]

znaci li to sto imam ceriri retrogradna planeta da sam retrogradna osoba?
i zasto nisu sve kuce popunjene ... ?
i sto konkretno znaci djevica u petoj kuci ?

House positions (Placidus)
Ascendant Gemini 05°42''38
5th House Virgo 04°54''17
6th House Libra 15°37''49

Medium Coeli Aquarius 07°43''38
11th House Pisces 04°54''17

Major aspects

Mercury Square Uranus 2°38
Mercury Sextile Neptune 1°01
Mercury Trine Pluto 2°35

Samo ukratko ...znači da ti peta kuća ili polje počinje u znaku djevice i obuhvata dio vage.Peta kuća npr.predstavlja polje ljubavi,djece(prvo)sex-a,mladosti...Vladar djevice je merkur i nalazi se kod tebe u 10.polju ,a obzirom da si i podznak blizanci -merkur ima posebno značenje u tvojoj natalnoj karti....
Više manje valjda većina ima bar po neki retrogradni planet pa bih rekla da svi imamo nešto za riješiti sada -a što je vezano za našu prošlost....Više mi to izgleda kao karmički zadatak, iako nam to otežava život upravo je to ono na čemu trebamo poraditi odnosno riješiti ili pokušati riješiti sjene ili repove iz prošlosti...
Ako u nekoj kući nema planeta to može značiti da će u tom polju biti manje događaja ili da nije toliko bitna u nečijem životu ....najvažniji je ipak osobni horoskop i po tomu je različito od osobe do osobe..važan je vladar određene kuće ,onda da li radi neke aspekte itd...

Korisnik je offline_mackica_
Diskutant #105316

Broj postova: 80
1.10.2005. 11:21 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Vidim da ovde ima izuzetnih poznavalaca astrologije i zaista mi je drago zbog toga.
Ne moraju sve kuce biti popunjene.Obicno se kaze da one kuce koje su prazne,predstavljaju sektor zivota koji nije toliko naglasen.Ali u tom slucaju,ako je prazna kuca,posmatra se njen vladar ,u kom je znaku u kojoj kuci i u kakavim aspektima,tada je kroz vladara te prazne kuce opisana da kazemo sudbina.Sto znaci ako ti je recimo 5.kuca u devici i nemas ni jednu planetu u 5.kuci,posmatramo merkura kao vladara device,on ce dodatno opisati tvoj odnos prema ljubavi,deci...U svakom slucaju uvek se posmatra prvo vladar kuce pa onda planete koje su polozene u toj kuci.

Ti nisi retrogradna osoba.Vidim da su ti retrogradni mars ,saturn i uran.Uran ,neptun i pluton su generacijske planete tako da su kod mnogih te planete retrogradne jer se sporo krecu.
Retrogradne planete i nisu toliko lose,jer donose mnogo preispitivanja,i bogat unutrasnji zivot.

Devica na vrhu 5.kuce(koja ukazuje na ljubav,zabavu,decu)ukazuje na to da si ti analiticna u ljubavi i da dosta volis da analiziras i racionalizujes odnose.
Merkur je u kvadratu sa uranom sto ukazuje na nagle rastanke i prekide,ili da te mozda privlace ekscentricne ,neobicne osobe.

Descedent ti je u strelcu,kroz 7.kucu opisujemo bracnog partnera .Pa bi to znacilo da ce tvoj buduci muz biti stranac ili na neki nacin povezan sa inostranstvom.Mislim da ce te se lepo slagati jer Jupiter kao vladar tvoje 7.kuce i strelca je u blizancima,a ti si u podznaku blizanac,tako da tacno se nalazi u znaku tvog podznaka plus u trigonu sa suncem.Verovatno ce biti imucan i obrazovan muskarac,i verovatno stariji od tebe.
(ja ne znam da li si ti u braku ili ne...)Jupiter je u 1.kuci,tj.blizu 2.kuce.sto ukazuje na to da ce on biti jako vezan za tebe a i ti za njega.Kazu da ovaj polozaj ukazuje na sudbinski brak,odakale i potice tolika vezanost.

Pozdrav
Korisnik je offlineAbuMusabAlZarqaw
Diskutant #101458

Broj postova: 1004
1.10.2005. 11:22 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

moja kuća je u horoskopu blizanac, temelj je postavljen 10.06.
Korisnik je offlinenefta
Diskutant #103399

Broj postova: 919
1.10.2005. 11:43 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [_mackica_]

Descedent ti je u strelcu,kroz 7.kucu opisujemo bracnog partnera .Pa bi to znacilo da ce tvoj buduci muz biti stranac ili na neki nacin povezan sa inostranstvom.Mislim da ce te se lepo slagati
Pozdrav

haj..._mackica_ ....
Tyr je u profilu naveo da je muškarac pa ovaj ...

Korisnik je offline_mackica_
Diskutant #105316

Broj postova: 80
1.10.2005. 11:54 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ups...nisam videla...u tom slucaju...odnosi se na partnerku...Ona ce biti jako vezana za njega,verovatno vrlo obrazovana jer je jupiter u blizancima...itd...
Korisnik je offlinefighterone
Diskutant #106478

Broj postova: 177
1.10.2005. 12:41 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

a kuće, kojih ima dvanaest redom znače:

1 - ličnost, identitet, telo, rano detinjstvo,

2 - finansije, imovina, svest o sopstvenoj vrednosti, talenti i potencijali,

3 - komunikacije, braća i sestre, kratka putovanja, lokalno okruženje, svesni um,

4 - dom i roditelji, nekretnine, "završnice" života, koreni,

5 - ljubav, deca, kreativnost, sport, uzgredna zanimanja, spekulativnost, hazard, rizik,

6 - zdravlje i prehrana, navike, rad, usluge koje pružate, kućni ljubimci,

7 - partneri, bračni i poslovni, odnosi sa publikom, pravni poslovi,

8 - podrška, seks, nasledstva i zaveštanja, porez, okultizam završeci, obnavljanje,

9 - pravo, religija, viši um, obrazovanje, duga putovanja, familija,

10 - profesija, jedan roditelj, autoritet, ego, prestiž i ugled,

11 - ciljevi želje i nade, prijatelji, velike organizacije, neočekivani događaji,

12 - skriveni talenti i potencijali, istraživanje, delatnost daleko od očiju javnosti.

Konkretno značenje kuće zavisi u kom znaku počinje. Osim toga, svaki znak ima jednog ili dva vladaoca, to su planete koje utiču na zbivanja u znaku. Skoro svaka kuća će zauzimati bar po dva znaka (mada može i jedan ili po tri), tako da će svaka kuća imati odgovarajući broj vladalaca. Posebno je važan položaj vladaoca prve kuće. Na primer, u horoskopu Bila Gejtsa vladalac prve kuće je Mesec a nalazi se u desetoj kući, dok je suvladar (vladar drugog dela prve kuće) u Lavu i nalazi se u petoj kući. Jasno je da postoje 144 kombinacije samo po osnovu jednog vladaoca. Broj kombinacija dodatno raste, jer nije svejedno da li je vladalac prve kuće u desetoj u Ovnu, Biku ili Jarcu.

Svaki od 360 stepeni ima svoje posebno značenje, koje takođe treba uzeti u obzir kod analize i sinteze horoskopa.

Sledeći važan element horoskopa su aspekti. Aspekat je ugao koji dve planete zaklapaju sa centrom zodijačkog kruga. Neki aspekti su izuzetno važni:

0 - konjunkcija - pretapanje energija planeta,

60 - sekstil - saradnja, svakodnevne obaveze,

90 - kvadrat - spoljnja obaveza,

120 - trigon - odmor, uživanje, lakoća,

150 - inkonjunkcija - neusklađenost,

180 - opozicija - protivljenje, raskorak.

Osim ovih aspekata, postoje i drugi uglovi od interesa, ali su do sada malo bili proučavani jer ih je teško bilo izračunavati. Naravno, program za računar može sve da ih izračuna (tj. trebalo bi da ih računa).

Prva kuća uvek počinje Ascendentom, jer Ascendent je tačka na istoku u trenutku rođenja. To je merljiva, astronomska veličina i za nju postoje jasne formule. Slično je i za Zenit, tačku iznad mesta za koje se računa horoskop. Zenit je uvek početak desete kuće. Time su istovremeno određeni i početak sedme kuće (naspram prve) i početak četvrte kuće (naspram desete). Kako, međutim, odrediti početak druge i treće kuće, odnosno, osme i devete, je stvar za diskusiju. Način tog određivanja je tzv. sistem kuća. Za sada nema najboljeg sistema kuća, a u literaturi ih ima oko 25. Najjednostavniji je sistem jednakih kuća: svaka kuća ima po 30 stepeni. Sledeći poznati sistem je Plasidusov: Plasidus je bio kaluđer koji je izračunao i publikovao početke kuća pre skoro dva veka. Pošto je taj sistem bio dostupan (a drugi nisu) i pošto se pokazao kao dosta dobar, prihvaćen je kao nezvanični standard. To je sistem nejednakih kuća: neke kuće su manje (ponekad u jednom te istom znaku), neke su veće (uzimaju kraj jednog, ceo sledeći znak i početak trećeg).

Korisnik je offlinefeelgood
Diskutant #14740

Broj postova: 30362
1.10.2005. 12:44 | Naslov: RE: kuće u horoskopu? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ne vjerujem u horoskope. Sam kreiram svoju sudbinu...

Index.hr Forum -> Zabava i kultura -> Astrologija
Stranica: 1 2 3 4
caching

Aktivne teme