Index.hr

10:02 • 1.11.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka koristeći LiveCD Backtrack 3, wireless assistant i spoonWEP (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Tehnika i znanost -> Internet

Autor Sadržaj
Korisnik je offlineEnd3r
Diskutant #66622

Broj postova: 46888
15.4.2009. 08:13 | Naslov: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka kor... Prikaži/Sakrij | Citiraj

1. Preko wlassistant prvo trebamo saznati na kojem se kanalu nalazi te koju mac addresu koristi, wlassistant se nalazi :

(mac address se nalazi lijevo, na ovoj slici je wlassistant iskonfiguriran da ne prikazuje)

2. Nakon što saznamo i zapišemo na kojem je kanalu te koju mac adresu koristi pokrećemo spoonWEP:

3. Upisujemo mac adresu, označimo karticu koju koristimo (ako je usb adapter onda je uvijek rausb), odaberemo kanal, inj rate stavimo na 1000 do kraja i kliknemo launch :

(u taskbaru bi se trebao pojaviti wsdump, ako se u njemu ništa ne događa potrebno je kliknuti abort, iskopčati wlan adapter, ponovo ukopčati te kliknuti ponovo launch, NE GASITI aplikaciju)

Dodatak :

Ova prezentacija je namijenjema samo u edukacijske svrhe te se ovime bilo kakva ilegalna radnja ne potiče.

"Zakonom o izmjenama i dopunama KZ-a u potpunosti je promijenjen naslov
i tekst čl. 223. KZ-a koji je regulirao oštećenje i uporabu tuđih podataka.

Tko unatoč zaštitnim mjerama neovlašteno pristupi računalnom sustavu,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine [čl. 223. st. l.J.
Ovim stavkom inkriminirano je ponašanje iz čl. 2. Konvencije - nezakoniti
pristup."

vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlinezbrisal.sam.se
Moderator
Diskutant #442723

Broj postova: 36670
15.4.2009. 10:26 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [End3r]

Ova prezentacija je namijenjema samo u edukacijske svrhe te se ovime bilo kakva ilegalna radnja ne potiče.

"Zakonom o izmjenama i dopunama KZ-a u potpunosti je promijenjen naslov
i tekst čl. 223. KZ-a koji je regulirao oštećenje i uporabu tuđih podataka.

Tko unatoč zaštitnim mjerama neovlašteno pristupi računalnom sustavu,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine [čl. 223. st. l.J.
Ovim stavkom inkriminirano je ponašanje iz čl. 2. Konvencije - nezakoniti
pristup."

Ukoliko se tko pita čemu onda ovo - znači da možete isprobati sigurnost one mreže koju ste sami postavili, dakle koliko ste dobro postavili zaštite tih mreža.
Korisnik je offlineEnd3r
Diskutant #66622

15.4.2009. 10:42 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

osim spoonwep-a postoji i spoonwep 2 koji nije integriran u backtrack 3, njegova instalacija je poprilično jednostavna... postoje dva načina :

permanentni - svaki put kada podignete backtrack on se automatski instalira
trenutni - instalirate ga preko npr. usb-a...

za instalaciju vam je potreban sam modul (fajl) spoonwep 2 kojeg mozete skinuti ovdje :

spoonWEP 2

nakon sto ga skinete trebat ce vam neki iso editor, osobno sam probao preko magicISO i radi bez ikakvih problema...

preko magic iso otvorite backtrack u iso formatu i to ce vam izgledati ovako :

1. kliknete dvaput na bt3 te tamo dvaput kliknete na datoteku modules
2. u modules-ima nece biti nicega pa samo stavite spoonwep2.lzm u taj folder (ima ako skinete bt3 za usb, ali to je nebitno za ovu pricu i isti je potupak)
3. kliknete save i to je to

zapržite novi liveCD i automatski ce biti instaliran spoonwep 2, nalazi se na istom mjestu gdje je spoonwep samo njega vise nece biti...

1. odaberete karticu, driver stavite normal, ako ne znate mac adresu i na kojem se kanalu nalazi odaberete unknown victim...

ovdje odaberete channel hopping i kliknete launch, kada nađete AP odaberete ga i kliknete selection ok... otvara vam se sljedece :

dakle, automatski se ispisala mac adresa i kanal na kojem se nalazi tako da jedino sto preostaje jest da kliknete launch...

u sljedecem postu pokažem kako trenutno instalirati spoonwep 2 ako ga zelite samo isprobati, a ne ga imati trajno...

[Editirano 15.4.2009. 10:47:00 by End3r]
Korisnik je offlineAd...Infinitum
Diskutant #452592

Broj postova: 457
15.4.2009. 10:59 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

A kako crack-irat 128 bitni WAP II key?

Lijep skinuti tutorijal da se skkides-i igraju s tuđim mrežama.
Korisnik je offlineEnd3r
Diskutant #66622

15.4.2009. 11:07 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Ad...Infinitum]

A kako crack-irat 128 bitni WAP II key?

Lijep skinuti tutorijal da se skkides-i igraju s tuđim mrežama.

bas sam maloprije nes objasnjavao preko pp-a kako bi to moglo funkcionirati, ali ne znam dal to radi, a ukljucuje da glumiš server (ap), flood-aš njegov AP dok ga ne izbaci, spaja se na tvoj server (ap), kreće autorizacija te skineš sve spremljene šifre na računalu...
Korisnik je offlineAd...Infinitum
Diskutant #452592

Broj postova: 457
15.4.2009. 11:12 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [End3r]

bas sam maloprije nes objasnjavao preko pp-a kako bi to moglo funkcionirati, ali ne znam dal to radi, a ukljucuje da glumiš server (ap), flood-aš njegov AP dok ga ne izbaci, spaja se na tvoj server (ap), kreće autorizacija te skineš sve spremljene šifre na računalu...

Lijepo zamišljeno samo zaboravljaš na enkripciju, 128 bitnu, puno drugačiju nego WEP ...
Korisnik je offlineEnd3r
Diskutant #66622

15.4.2009. 17:38 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

drugi nacin da se instalira privremeno spoonwep 2 jest da se skine onaj gore fajl, stavi na usb, kopira na desktop podignutog backtrack sučelja i u terminalu upiše sljedece :

cd Desktop (da se uđe tamo di se nalazi fajl)

lzm2dir spoonWep2.lzm /

otiđe se tamo di se nalazio spoonwep (gore opisano) pokrene se i to je to...
Korisnik je offlineEnd3r
Diskutant #66622

15.4.2009. 23:47 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Ad...Infinitum]

Lijepo zamišljeno samo zaboravljaš na enkripciju, 128 bitnu, puno drugačiju nego WEP ...

ma nisam na to mislio... a osim toga, kad se spojis nekome na racunalo mislis da je vec tamo stavljena enkripcija ?
Korisnik je offlineJoker_Poker
Diskutant #96225

Broj postova: 36440
29.4.2009. 17:52 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

dragi moj enderu, ne dela ti to sam tak.

trebaš imat posebnu wireless karticu, ne ovo konfekcijsko njesra, nego onu koja je sposobna za nekakav, ak se dobro sjećam, injection.
Korisnik je offlineEnd3r
Diskutant #66622

30.4.2009. 19:05 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Joker_Poker]

dragi moj enderu, ne dela ti to sam tak.

trebaš imat posebnu wireless karticu, ne ovo konfekcijsko njesra, nego onu koja je sposobna za nekakav, ak se dobro sjećam, injection.

a je, ti ces me učit...

ma kakvu posebnu karticu ?

edimax, d-link 122, dakle ovo sto dobijes od t-com i sto mozes kupiti u ducanu radi "out-of-box" bez ikakvih namještanja (oba imaju rt73 chipset)... kao i integrirane kartice na 90% najprodavanijih laptopa u Hrvatskoj (HP, imaju iwl3945 chipset)...

usput, da si informiraniji znao bi da je izasla backtrack četvorka koja podržava valjda 95% chipseta na svijetu, ali, jos je u beta veriziji te nema ovih programa koje sam pokazao ovdje...

usput, ja nabavio iz amerike ovu karticu koja se vise ne proizvodi, a zanimljiva je iz razloga sto je to jedina kartica s kojom mozes koristiti full potencijal aircrack-ng i iz linuxa i iz windowsa, dakle, i injectanje paketa :

Korisnik je offlineEnd3r
Diskutant #66622

6.5.2009. 15:00 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

dakle, za one koji koriste backtrack 4, posto nema ovih alata preporučujem nesto sto je dio aircrack-ng suite-a... to nesto se zove wesside-ng...

airmon-ng start {interface} {channel}

wesside-ng -i {interface}
----------------------------------

unutar 5-10 min, ovisno o signalu, bi trebao dobiti wep ključ...

interface = tvoja bežična kartica, dakle, najvjerojatnije rausb0...

channel = kanal na kojem se nalazi AP...

ovo channel je opcionalno, ali ako imas više AP-ova u range-u da ti slučajno ne bi skočio na neki koji ne želiš...

ako je na istom kanalu više različitih AP-ova onda napiši ovo :

wesside-ng -v {AP MAC} -i {interface}

evo opis wesside-nga, ako nekog zanima :

Wesside-ng is an auto-magic tool which incorporates a number of techniques to seamlessly obtain a WEP key in minutes. It first identifies a network, then proceeds to associate with it, obtain PRGA (pseudo random generation algorithm) xor data, determine the network IP scheme, reinject ARP requests and finally determine the WEP key. All this is done without your intervention.

The original wesside tool was written by Andrea Bittau and was a proof-of-concept program to accompany two published papers. The two papers are “The Fragmentation Attack in Practice” by Andrea Bittau and “The Final Nail in WEP's Coffin” by Andrea Bittau, Mark Handley and Josua Lockey. See the the links page for these papers and more. The papers referenced provide excellent background information if you would like to understand the underlying methodologies. The concepts for the fragment attack currently incorporated in aircrack-ng came from these papers.

For you trivia buffs, who knows where the program name “wesside” came from? As it turns out, it comes from tupac the rapper (2Pac / Tupac Shakur).

Wesside-ng has been updated to reflect advances in determining the WEP key. Here are the steps which wesside-ng takes:

1.
Channel hops looking for a WEP network.
2.
Once a network is found, it tries to authenticate. If authentication fails, then the program attempts to find a MAC address currently associated with the AP to spoof.
3.
Once the program has successfully authenticated then it associates with the AP.
4.
After sniffing a single data packet, it proceeds to discover at least 128 bytes of PRGA by sending out larger broadcasts and intercepting the relayed packets. This is what is known as the fragmentation attack. The PRGA is written to the prga.log file.
5.
After it sniffs an ARP request, it decrypts the IP address by guessing the next four bytes of PRGA using multicast frames and the linear keystream expansion technique. By decrypting the ARP request, the network number scheme can be determined plus the source IP of ARP request. This is used to build the ARP request which is used for subsequent injection.
6.
It floods the network with ARP requests for the decrypted IP address.
7.
Launches the aircrack-ng PTW attack to determine the WEP key.

Korisnik je offlineEnd3r
Diskutant #66622

23.5.2009. 10:20 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

backtrack 3 se također može instalirati na usb i tako ga boot-at, potrebno je skinuti OVO, evo i za slucaj da taj link ne valja (LINK 2) dakle, to je backtrack 3 za usb, prednost je ta sto je u njemu kernel već kompajliran...

nacin na koji se se prebacuje iz iso formata jest sljedeci :

skine se unebootin odabere se druga opcija, diskimage, nađete na hard disku di ste stavili fajl koji ste skinuli, dole oznacite na kojem se drajvu nalazi usb... slijedi prijenos na usb sto traje neko vrijeme... to je to, ako kod boot-anja ne zeli i dalje pokrenuti, potrebno je otvoriti datoteku na usb-u pod nazivom "boot" , tamo pokrećete "bootinst.bat" i to je to...

[Editirano 23.5.2009. 10:23:00 by End3r]
Korisnik je offlinelazarevics
Diskutant #483541

Broj postova: 6
28.6.2009. 09:13 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

pozdrav svima ja imam problem skinuo sam Backtrack 4 liveCD i spržio ga na DVD i u kompu sam nemjestio da mi bota sa DVD-a i to je sve uredu ali kada krene sa podizanjem program izbaci mi root@bt:-# neznam šta da ukucam da bih podigao program

[Editirano 28.6.2009. 9:46:00 by lazarevics]
Korisnik je offlineAd__Infinitum
Diskutant #481434

Broj postova: 690
28.6.2009. 13:29 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [lazarevics]

pozdrav svima ja imam problem skinuo sam Backtrack 4 liveCD i spržio ga na DVD i u kompu sam nemjestio da mi bota sa DVD-a i to je sve uredu ali kada krene sa podizanjem program izbaci mi root@bt:-# neznam šta da ukucam da bih podigao program

za startanje KDE sessiona upiši startx
Diskutant #483541

29.6.2009. 15:15 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

@Ad_infinitum hvala puno drug uspeo sam.
Diskutant #483541

1.7.2009. 20:54 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

ja pokušao ali neide
Korisnik je offlineEnd3r
Diskutant #66622

8.7.2009. 12:21 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [lazarevics]

ja pokušao ali neide

jebiga, kad slijepo slijedis upute, bez ikakvog razumijevanja...

pogledaj koju ti je poruku izbacilo: "no such device"... sto ce reci da taj uređaj ne postoji, a to se i vidi iz priloženog jer tvoj uređaj nema oznaku wlan0 već wifi0... dakle, ifconfig wifi0 down...  al ne kuzim zasto ides mijenjati mac adresu... kad ti to ionako ne treba, tvoja mac adresa nije registrirana u t-comu, optimi, kurcu, palcu...

ako imas jos kakvih pitanja slobodno pitaj...
Diskutant #483541

19.7.2009. 08:41 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

nisam te naj bolje razumeo jeli možem ja da saznam ključ ili ne
Korisnik je offlineEnd3r
Diskutant #66622

20.7.2009. 13:22 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [lazarevics]

nisam te naj bolje razumeo jeli možem ja da saznam ključ ili ne

???

OZNAKA tvoje bežične kartice nije WLAN0 već WIFI0, pogledaj sto si ti upisivao...

dakle, možeš saznati ključ, ali trebaš razumijeti što pišeš odnosno radiš...
Diskutant #483541

24.7.2009. 15:50 | Naslov: RE: Kako saznati WEP ključ (Network Key) u 3 koraka... Prikaži/Sakrij | Citiraj

"jebiga, kad slijepo slijedis upute, bez ikakvog razumijevanja..."

sve sam probao i ubacivao wifi0 ali neće.@
End3r ako nije teško pomozi ako je onda ništa.

Index.hr Forum -> Tehnika i znanost -> Internet
Stranica: 1 2
caching

Aktivne teme
18:55 KAMO IDETE VEČERAS? by podivljasmo