Index.hr

5:02 • 23.11.2017. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Sport
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Tenis (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 ... 857 858 859 860 861 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Sport -> Ostali sportovi

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinezz
Diskutant #5698

Broj postova: 2925
13.9.2004. 19:11 | Naslov: Prikaži/Sakrij | Citiraj

Topic samo o tenisu. Povijest te igre, največi majstori, aktualna situacija na svjetskoj razini, u Hrvatskoj, pitanja u vezi same igre, opreme, taktike, tehnike ...

[Editirano 16.4.2007. 18:20:00 by khaderach]
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineCikola
Diskutant #39542

Broj postova: 413
14.9.2004. 18:32 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Najbolji igrac, mislim da ima njih vise:

Ivan Lendl
John Mcenroe
Pete Sampras
.....

ne da mi se sve nabrajati.

U tu kategoriju bi trebo i spadati Goran Ivanisevic, ali ovi igraci koji su gore navedeni su imali puno vise uspjeha nego on. Iako nebi rekla, da Goran ima manje znanja nego oni. Ali nazalost nije svoju genijalnost cesto pokazivo.

Sta se danasnjeg tenis u HR tice, imamo dobri igraca, tako da ce biti jos par osvojeni turnira.
I vjerujem u to, da ce Ancic jednog dana osvojiti Wimbeldon.
Korisnik je offlineClaudia_V
Diskutant #45253

Broj postova: 908
14.9.2004. 18:40 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

...Meni je najbolja tenisacica Justine Hennin-Hardenne...:-))Samo sto ju je sada Amélie pretekla...Mislim da je Justine sada cetvrta.Od tenisaca mi je Ivanisevic bio najbolji.Ne zato jer je nas...jednostavno mi je bio odlican sa svojim sevisom,zivciranjem,psovkama...:-))
Korisnik je offlinezz
Diskutant #5698

15.9.2004. 20:02 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

A Roger Federer?
Korisnik je offlinexy
Diskutant #1215

Broj postova: 8885
15.9.2004. 20:23 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by zz:
A Roger Federer?
Igrači su sveukupno sve bolji i bolji, konačno kao i reketi i tereni, a i lova koja se tu vrti, no ako bi se ocjenjivalo po tome tko je u svoje vrijeme bio najdominantniji u svojoj generaciji tada su od onih kojih se sjećam kod muških najveći bili:

1. Rod Laver - dva puta po sva četiri Grand slama u sezoni, a izmedju pauza od nekih osam godina kada nije igrao na turu već bio najbolji medju profesionalcima...
2. Bjorn Borg - pet uzastopnih Wimbledona i paralelno isto toliko Roland Garrosa te prestanak igranja u naponu snage...
3. Pete Sampras - do sada vjerojatno najbolji tenisač svih vremena...

Roger Federer, kako je krenuo, bi mogao ući u tu kategoriju no bilo je i drugih koji su puno obečavali, kao Mats Wilander na primjer, pa "izdušili" već nakon sezonu, dvije...
Korisnik je offlineminotaur
Diskutant #38753

Broj postova: 1811
15.9.2004. 23:49 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ovaj Federer je danas strašan, ako ovako nastavi oboriće sve rekorde, ali meni se čini da baš i nema neku konkurenciju. Tu je Roddick, par zemljaša, a ostali nisu ta klasa. Čini mi se da je prije sedam - osam godina bilo puno više klasnih igrača, i da je Sampras svoje trofeje osvojio u stvarno jakoj konkurenciji.
Korisnik je offlinePenny_Lane
Diskutant #37255

Broj postova: 475
16.9.2004. 08:26 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Trenutno je Federer dominantan.Iako mi osobno uopce nije simpatican moram priznati da u ovom trenutku igra najbolji tenis.Ipak,meni daleko najdrazi igrac od trenutno aktivnih (a i opcenito) je - Roddick !
Roddick ima jos dosta prostora za napredovanje i poboljsanje svoje igre pa vjerujem da s vremenom ni taj Federer nece izgledati tako nedodirljivo kao ove sezone.
Korisnik je offlinexy
Diskutant #1215

16.9.2004. 09:35 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

A meni je pak daleko najdrazi igrac od trenutno aktivnih, a i opcenito, naš Ivo Karlović ! Ružno pače svjetskog tenisa, kojeg apsolutno nitko ne želi vidjeti s druge strane mreže!

Koliko tek taj ima prostora za napredovanje i poboljsanje svoje igre i ako u tome samo djelomično uspije mlatit će i Federera i Rodicka, a s kojima je već i tako na 6:7,7:6,6:7!
Korisnik je offlinezz
Diskutant #5698

16.9.2004. 23:02 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Tijesna pobjeda protiv Agassija na US-openu je pokazala da Federer nije npobjediv. Agassiju, ne samo da je već 34 godine, nego čovjek malo trenira, malo igra turnire pa ipak uspijeva držati protiv Federera egal. Ako se uzme u obzir da Agassi nije ni u svoje najbolje vrijeme bio neki dominator, štoviše uglavnom gubio protiv Samprasa, Beckera, Edberga, Sticha, pa imao probleme sa Changom, Courierom, našim Ivaniševićem itd ..., pitanje je kako bi Federer izgledao da ima veću konkurenciju, kao Sampras u 90-im, tu se priklanjam Minotaurom viđenju.

Federer je svakako fenomenalan igrač i danas najbolji na svijetu, ali ima sreće što mu ostali vršnjaci iz generacije nisu dorasli, zato je klasa za sebe, zato dominira. Nikad nećemo znati što bi bilo da je generacija Samprasova, Beckerova, itd ..., ali moje uvjerenje je da ni izbliza ne bi tako dominirao: Bio bi u Top10, možda koje vrijeme i No.1, ali daleko od tog imadgea nepobjedivosti, neprikosvenosti, koji sa sada prati.
Korisnik je offlinePenny_Lane
Diskutant #37255

Broj postova: 475
16.9.2004. 23:12 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by zz:
Federer je svakako fenomenalan igrač i danas najbolji na svijetu, ali ima sreće što mu ostali vršnjaci iz generacije nisu dorasli, zato je klasa za sebe, zato dominira.
Slazem se da nema pravu konkurenciju,no isto tako mslim (i nadam se) da ce igraci njegove generacije u sljedecih nekoliko sezona mnogo vise napredovati nego on (iskreno,ne znam koliko on jos moze poboljsati svoju igru).
Korisnik je offlinezz
Diskutant #5698

16.9.2004. 23:47 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Kod tenisača iznad 20-te je napredak u tehničkom i tijelesnom pogledu minimalan. Nešto se može raditi na servisu, malo na volleyu, možda nabiti kilu-dvije mišića ukoliko se radi o krhkom igraču (recimo kao Ivaniševiću), ali nekih većih promjena neće biti. Roddick recimo, nikad neće bitno popraviti svoj osrednji backhand, nikad neće imati tako dobar feeling na mreži kao Federer a imat če za koju godinu probleme sa ramenom, jer ti njegovi siloviti servisi su dugoročno pogubni za zdravlje. Naš Ančić nikad neće biti niži od 197cm i nikad postati brz i okretan da bi nešto učinio na Roland Garossu. iako se opravdano može nadati da jednog ne tako dalekog dana igra finale Wimledona, pač čak ga možda i osvoji. Uostalom, već je jednom, na samom početku prof. karkijere tuko Federerea, i koliko ja znam, to je ovome zadnji poraz na Wimbledonu, do danas!
Korisnik je offlineelendil
Diskutant #12412

Broj postova: 6482
17.9.2004. 02:17 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by zz:
... Naš Ančić nikad neće biti niži od 197cm i nikad postati brz i okretan da bi nešto učinio na Roland Garossu. iako se opravdano može nadati da jednog ne tako dalekog dana igra finale Wimledona, pač čak ga možda i osvoji.
pa kaj bi mu falilo?!
osvojiti wimbledon je san svakog tenisača!

sad kad sam već pri tenisu mogu samo još dodati svoje vidjenje povremene promatračice: volim kad su tenisači temperamentni, kad pokazuju emocije (od mimike lica do bacanja reketa i raspravljanja sa sucima, a može i publikom ), volim, osim dramatike same igre, vidjeti i emocionalni thriller (sa miješanjima ostalih žanrova ). zato, uz dužno poštovanje prema lendlu, samprasu, federeru, dajem prednost ivaniševiću, beckeru, agassiju, roddicku, ančiću...
odličan je bio meč (za primjer) roddick-el aynaoui u 1/4 finalu australiana '03. baš po mom ukusu!

Editirano 17.9.2004 2:18:44 by elendil.
Korisnik je offlinexy
Diskutant #1215

18.9.2004. 19:06 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by elendil:
...volim kad su tenisači temperamentni, kad pokazuju emocije (od mimike lica do bacanja reketa i raspravljanja sa sucima, a može i publikom ), volim, osim dramatike same igre, vidjeti i emocionalni thriller (sa miješanjima ostalih žanrova ). zato, uz dužno poštovanje prema lendlu, samprasu, federeru, dajem prednost ivaniševiću, beckeru, agassiju, roddicku, ančiću...
Sve mi se čini da si ti tenis naučila gledajući Johna Svadjalicu McEnroea?
Meni su pak najbolji svih vremena Bjorn Borg i Pete Sampras upravo zato što su uvijek samo igrali, a sudce, pa i protivnike, jedva da su ikad i pogledali. Borg je čak počeo s novinarima razgovarati tek kada je prestao igrati na touru!
Korisnik je offlineelendil
Diskutant #12412

Broj postova: 6482
19.9.2004. 01:12 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by xy:
Sve mi se čini da si ti tenis naučila gledajući Johna Svadjalicu McEnroea?

a, neee! on je druga krajnost - bahat i bezobrazan, što prelazi okvire sportskog ponašanja.
navela sam meč po svom ukusu - a taj je protekao bez psovanja i svadjanja, vodio se fini psihološki rat: roddick uopće nije ispuštao reket iz ruke za vrijeme pauza izmedju gemova i setova, nestrpljivo je cupkao nogoma, vrtio reket, pogledavao el aynauia, pohao, otpuhivao, prekretao očima itd.
a marokanac je polako, mirno u svakoj pauzi vadio iz torbe novu bočicu energetskog napitka, uvijek u drugoj boji, pa onda nove pomade kojima je mazao noge, potpuno miran i blažen...
roddick se u nekoliko navrata obratio sucu, sa sarkastičnim primjedbama, ali sasvim spontano ispaljenim, kao npr. i'm surprise you even count to eighteen!'
(ne znam da li si gledao, puno su vrtili taj meč na eurosportu)
Korisnik je offlinezz
Diskutant #5698

25.9.2004. 05:36 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Naši vode u Davis Cupu u Rijeci 2:0 protiv Belgije. Jadni Belgijanci nemaju šanse protiv bombardera sa Kvarnera, iako nisu tako ni slabi ali u ovom trenutku smo kod kuće na brzoj podlozi gotovo nepobjedivi. Nešto slično kao Argentinci na zemlji.

Inače je Roddick u Davis Cup matchu protiv Bjelorusije postavio novi svjetski rekord u brzini servisa: 249km/h ! Roscoe Tanner, do sada najbolji serviser svih vremena (zlobnici kažu da ništa drugo nije ni znao osim servirati) ima konačno dostojnog nasljednika.

U ženskom tenisu prestaje dominacija Amerikanki u korist Ruskinjama. Iako mi je Serena Williams jako draga, pogotovo optički, moram priznat da ni Šaparova nije za bacit

Korisnik je offlinezz
Diskutant #5698

27.9.2004. 08:04 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Super, ostajemo u svejtskoj skupini!

Englezi iznenada ispali protiv Austrijanaca kao i Njemci, manje iznenada, protiv naše slovačke braće. Tako da Englezi i Njemci barem još godinu dana igraju u I.euro-afričkoj zoni.

Inače su Slovaci projektirali vrlo atraktivni teniski centar u Bratislavi. Lijep center court, koji se može pretvoriti u tri igrališta za trening. Hotel unutar objekta (koji je vrlo dobro popunjen), restoran, wellness-centar, fitness-dvorana, sauna, bazen itd ... Pored atraktivne zgrade, 12 igrališta sa betonom i zemljom. Sve idealno za njihove talente i naravno zvanične matcheve. Dvorana se također može pretvoriti u košarkašku, rukometnu, odbojkašku, ... kao i upotrijebiti za koncerte. Krov je pokretan tako da je i open-air moguć.

Koštalo oko 15 Mio Eura i financirala grupa oko njihovog proslavljenog igrača, Karol Kučera (koji je također igrao odlučujući single u vlastitoj hali i doslovce razbio Floriana Meyera za konačnu pobjedu Slovaka).

Jedino malo neobično je podloga, neka vrsta asphalta, vrlo tupo za igrati. Na asphaltu su krajem 60-ih i početkom 70-ih igrali jedino Amerikanci i naravno pobjeđivali pošto nitko drugi nije imao iskustvo igranja po toj neobičnoj podlozi u tenisu.

Što se nas tiče, nadajmo se da nećemo dobiti Chile u prvoj rundi Davis Cupa, do godine. Argentince i Španjolce bi igrali kod kuće (i tukli bi ih) a USA u gostima, također teška prepreka. Na ja, pričekajmo četvrtak ždrijeb.

skoro zaboravih, u finalu ove godine igraju Amerikanci(po ko zna koji put) i Španjolci. Igra se u Španjolskoj na zemlji tako da će pobjednik vrlo vjerojatno biti domaćin.

Editirano 27.9.2004 8:08:58 by zz.
Korisnik je offlinezlavjestica
Diskutant #8013

Broj postova: 50
27.9.2004. 20:54 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

ima masa igraca koji su oznacili ili dominirali u odredjenom razdoblju..isto tako ima i igraca koji su uvijek bili osudjeni na polufinala ili iz finala izlazili kao porazeni-sto ne znaci da se nemogu ubrojati medju vrhunske tenisace.ali kako ono kaze;prvi ili najbolji se pamte.
pa tako..svako razdoblje je imalo svoje AS-ove.
tesko se bi nekoga navela kao legendu..jer zaista bilo je masa dobrih igraca.neki su dominirali cistom igrom,neki cak i osobnoscu..
ali definitivno mogu reci kako Matrinu Navratilovu smatram teniskom legendom.
Pete sampras..ah..on je bio zaista dooobaaar,na zalost..nekima neinteresantan-nije zgodusan-za zenski dio gledateljstva-nije pokazivao emocije na terenu...djelovao je neinteresantno,ali sto je da je.covjek je uzeo sve sto se uzeti dalo . i izuzetno ga cijenim i kao sportasa i kao osobu.
sjecate se kratke dominacije jima courierrra?? sa onim njegovim bejzbolaskim udarcima??
a mali Michalej cChang-brz ko vrag..
Boris Becker-on je imao svoje razdoblje..duho je trajao obzirom da je poceo osvajati grand slamove kao klinjo..
tko jos??..ah..lend,Mcnroe,mozak mi je stao..ali onaj svedjanin sa igrom-serva-mreza?? kako se zove..boze..zablokirala sam..aha..Stefan Edberg..
od zena..s.graff,m.hingins,..ma maaasaa igraca i igracica.
sada je tenis na nekoj novoj (upitno je dal je to i visa razina obzirom da se vise ide na samu snagu) razini..
ali da zavrsim..
MARTINA NAVRATILOVA...zena koja u svojim 40-tim osvaja turnire..prava sportasica i vidi joj se da joj je tenis velika ljubav (ok..osim zena )..takve ljude i igrace cijenim

i Mcnoroe-a..koji igra seniorske turnire.

pa onda..oni silni igraci-zabavljaci--onaj francuz tamnoputi-Janicqoue noah..ili kako vec...
ah..toliko je togabilo interesantnog tenisu..ali zaista..meni se cini kako sama igra malo po malo gubi na drazi i uzitku samog gledanja..sve je cista matematika,snaga,fizika..igraci su sve vise i vise "hladniji"..ne znam..nekako..gubi mi gust to sve.

hebemu..pa zar vam ne fali ivanisevicevo psovanje,Mcnroevo razbijanje reketa i udaranje mreza..ikompletan sou sto je znao izvoditi..
hebemu..tenis postaje suhoparan..za gledanje.
sta vi mislite o tome??? ili se vecini ipak svidja ovo podizanje (???) tenisa na ovakav nivo???
bas me zanima..pa ako tko ima volje ili zelje ..ili potrebe sto reci na ovu temu..rado bi cula vasa razmisljanja.
Hvala
Korisnik je offlinezz
Diskutant #5698

30.9.2004. 15:16 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Jebiga, dobili smo najtežeg mogućeg protivnika u prvoj rundi Davis Cupa do godine: USA

ždrijeb
Korisnik je offlinexy
Diskutant #1215

30.9.2004. 17:22 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by zz:
Jebiga, dobili smo najtežeg mogućeg protivnika u prvoj rundi Davis Cupa do godine: USA

A što fali? Bar znamo da se neće igrati po blatu! Odnosno zemlji...
A i koga to tako strašnog imaju Ameri da bi se naši visoki udarači, Ljubičić, Ančić i Karlović, trebali uplašit i unaprijed predat? Možda Samprasa i McEnroa?
Korisnik je offlinezz
Diskutant #5698

1.10.2004. 13:56 | Naslov: RE: Tenis Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by zlavjestica:
tenis postaje suhoparan..za gledanje.
sta vi mislite o tome??? ili se vecini ipak svidja ovo podizanje (???) tenisa na ovakav nivo???
Takvo što imaš u svim vremenima: Kad je Borg završio karijeru govorilo se da nema više "vitezova", gentlemana stare škole, umjesto njih dolaze "Huligani" - mislilo se na McEnroea. Pa nakonm McEnroea dolaze Becker, Edberg i govori se da fali genijalnost, samo nabijanje servisa 200km/h ali igra gubi šarm (?). Pa dolaze Sampras, Agassi, Courier - i naš Ivanišević i govori se da "taj baseball tenis" sve više dosađuje publiku, da nema više "faca" sama nabijanje loptice i puka sila. Pa se danas upravo o tim mušketirima govori suprotno, kao oni bili "face", karakteri, dok ovi danas samo nabijaju.
Znači, sve se ponavlja, uvijek manje više iste kritike, iz generacije u generaciju.

Istina je da je Tennis danas brži nego prije, što je poslijedica novih tehnologija oko konstrukcije racketa i odlične fizičke spreme igrača. Ali glavni razog da Tennis danas ponekada postaje "suhoparan" je što je Federer praktično bez prave konkurencije, što opet imamo velikog dominatora teniskih terena, što zadnjih 20 godina, nakon Borga, koji je bio zadnje veliki dominator, nije bio slučaj, pa nas se igra ne čini ponekad dovoljno konkurentna. Također treba razlikovati igru na brzoj podlozi, koja je uvijek bila dosta "sirova" i bez neke veće elegancije jer se sastoji uglavnom od service, return, volley i igre na sporijim podlogama, gdje i dan danas ima jako jako lijepih i elegantnih-atraktivnih poteza na pretek.

Ipak bih se složio u jednom detalju: Danas imamo u teniskom cirkusu premalo originalnih karaktera, koji pokreću publiku u emocionalnom smislu, ali je takvih razdoblja u tenisu uvijek bilo i biti će. Može se to brzo i promjeniti.

Index.hr Forum -> Sport -> Ostali sportovi
Stranica: 1 2 3 4 5 ... 857 858 859 860 861
caching

Aktivne teme