Index.hr

15:09 • 18.4.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Xmag
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova: 835404 
Online članova: 0 

Do koliko godina rastu umnjaci? (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Zdravlje i savjeti

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinequeens
Diskutant #86875

Broj postova: 16941
21.7.2005. 23:04 | Naslov: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

raste mi umnjak i boli za popizditi .Kome jos rastu zubi u ovim godinama? Zasto umnjaci rastu tako kasno uopce? Jel izrastu svima? meni se cini da sam ucila davno u skoli da ne,znate vi vise o tome
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlinezezaa
Diskutant #87354

Broj postova: 4002
21.7.2005. 23:09 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

po tzv školskom obrazovanju umnjaci rastu od 21-27.. al uvijek ima odstupanja..
a ne rastu svima..
meni raste napokon i zadnji.. boli za popizzzz...

neki kažu da umnjaci rastu samo jako pametnim ljudima
Korisnik je offlineflintstone
Diskutant #82045

Broj postova: 612
21.7.2005. 23:12 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

nekima nikad ne narastu, a nekima narastu, pa nikakve koristi  
Korisnik je offlinePortia
Diskutant #85395

Broj postova: 6290
21.7.2005. 23:16 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

ja bi ti savjetovala posjet stomatologu.. mozda triba samo malo oslobodit gingivu (zubno meso), nekad je potrebna i antibiotska terapija..
cesto umnjaci i ne niknu nego ostanu u celjusti. imamo inpaktirane i poluinpaktirane umnjake.. pa potrebnoo poc oralnom kirurgu..
mozda mozes malo sebi olaksat cajem od kadulje nezasladenim .. mlakim i ispirat ili sa cajem od sljezova korjena
Korisnik je offlinequeens
Diskutant #86875

Broj postova: 16941
21.7.2005. 23:36 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

s proslim sam bila redovito kod zubara,na kraju mi ga je morao vaditi......isuse sta je to bilo prestrasno,bolilo me jos mjesec dana rana.ovaj je 1/3 izasao u 3 godine,ako nastavi ovim tempom za 40-ti rodendan cu dobit zub
Diskutant #85395

21.7.2005. 23:57 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

tribala si posjetit stomatologa i mali rez skalpelom
pod anestezijom oslobodi se gingiva i vec bi kruna zuba izisla van. sad se patis
Korisnik je offlineMissV
Diskutant #98732

Broj postova: 443
22.7.2005. 12:43 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Evo ja imam 38 godina i upravo mi je prije dva tjedna zubarica rekla da mi raste umnjak.
Nisam niti osjetila, a prvi sam umnjak prije nekih 5-6 godina morala operacijom vaditi, užasno me boljelo, čak sam i na bolovanju bila. A vidi sad ovaj, da mi zubarica nije rekla ja nebi ni skužila da raste.
Korisnik je offlineGioia
Diskutant #59549

Broj postova: 118
22.7.2005. 15:34 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Meni je zadnji izraso s 26.
Korisnik je offlineProffessoressa
Diskutant #13

Broj postova: 7091
22.7.2005. 19:25 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Prvi operacijom izvadila u 28-oj godini.Drugi jos cekam.Reko mi ortodont da rastu simetricno,i vecinom zenama.Pa stoga cekam.
Korisnik je offlineblue_eye
Diskutant #34816

Broj postova: 7971
23.7.2005. 20:51 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Meni je s 20 prvi izbio i imala sam ogromnih problema, bila sam čest gost na čeljusnoj kirurgiji kako oni impulsno rastu zadnji mi  je počeo izbijati  ove godine i opet sam morala ići kod kirurga, ali ovaj put mi se nije bar uklještila čeljust
Korisnik je offlinedens
Diskutant #11137

Broj postova: 348
26.7.2005. 20:33 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Nema pravila, nekima rastu, nekima ne. I nema pravila do koje godine bi trebali izaci, medjutim u najvecem broju slucajeva izrastu do 30.god., meni su sva 4 nikla da 20. Umnjake u svakom slucaju moras slikati, najbolje ortopantomogram (ona velika slika cijele celjusti), da se vidi imas li sva 4 zametka i u kojo su fazi izrastanja, i sto je najvaznije u kojem smjeru rastu. Jer ak rastu u krivom snjeru tj. gurajuci u korjenove ili krune drugih zubi, stalno ce stvarati probleme, osim ortodontskih, i jake perikoronitise tj. upale zubnog mesa oko tog umnjaka. U tom slucaju se preporuca kirursko vadjenje. Procjenu ostavi stomatologu. Sretno
Korisnik je offlinehollaback_girl.
Diskutant #92572

Broj postova: 914
29.7.2005. 01:16 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ja imam 13 godina pa su mi počeli rast...

Korisnik je offlinemiljanamor
Diskutant #64435

Broj postova: 73224
29.7.2005. 01:20 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Meni su tri izrasla u 28-oj. Boljelo ko vrag. Cetvrti izrasao na pola i to je odmah puklo.
Druga polovica jos raste. Trebala bih da to operiram,ali me strah
Korisnik je offlinedens
Diskutant #11137

Broj postova: 348
29.7.2005. 17:46 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ma nema straha, dobijes lokalnu anesteziju i uzivas sljedecih pol sata koliko "operacija" traje. Poslije malo bolucka, ali oni ti daju upute, medju ostalim i da uzmes koji analgetik.Hrabro
Korisnik je offlineclar
Diskutant #90441

Broj postova: 5356
29.7.2005. 17:49 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [dens]

Ma nema straha, dobijes lokalnu anesteziju i uzivas sljedecih pol sata koliko "operacija" traje. Poslije malo bolucka, ali oni ti daju upute, medju ostalim i da uzmes koji analgetik.Hrabro

vraga, izvadili su mi jednog zato sto je rastao u krivom smjeru... znas koja bol kada me je pustila lokalna. ccc
Diskutant #85395

29.7.2005. 17:51 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [clar]

Citat [dens]

vraga, izvadili su mi jednog zato sto je rastao u krivom smjeru... znas koja bol kada me je pustila lokalna. ccc
pa normalno da boli kad anestezija popusti. tada uzmes voltaren rapid i pomognes sebi...zasto patit
Korisnik je offlinestarbucks
Diskutant #79357

Broj postova: 103
29.7.2005. 19:03 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Meni su poceli rast ima po godine,i to sva 4 odjednon. Nista ne boli. Valjda iman srice!!! Znan neke koji su na Hitnoj bili,jer nisu mogli izdrzat od bolova i upale.
Korisnik je offlinejelly_bell
Diskutant #74898

Broj postova: 52
29.7.2005. 19:35 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Meni je gornji lijevi umnjak već dosta narastao dok ovi drugi za sada miruju.Baš sam danas slikala doljnje osmice da mi vide da li mi raste.Imam problema sa obje donje šestice iz koji su mi još prije par godina izvadili živce i sada bi mi najvjerojatnije trebali vaditi.Ful me strah,ali možda mi upravo to stvara probleme sa aknama.Tko će to znati!
Korisnik je offlineKayla
Diskutant #78020

Broj postova: 7862
7.8.2005. 23:40 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

evo utjehe...meni rastu dva odjednom...vec dobru godinu dana......
Korisnik je offlinesylver
Diskutant #19349

Broj postova: 7529
8.8.2005. 10:38 | Naslov: RE: Do koliko godina rastu Umnjaci? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Rijetko kome izrastu sva 4 umnjaka..
često i ako postoji zametak,ostanu skriveni..
rast znaju pretiti bolovi,pogotovo ako se radi o vodoravno položenim korijenima.
ortopan nužan

Index.hr Forum -> Život -> Zdravlje i savjeti
Stranica: 1 2 3 4 5
caching

Aktivne teme