Index.hr

23:11 • 25.10.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Kamo otići iz Hrvatske? (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 ... 10 11 12 13 14 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Društvo -> Društvo

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinesensuaI_
Diskutant #489105

Broj postova: 779
4.8.2009. 11:27 | Naslov: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Vjerujem da su mnogi u zadnje vrijeme pomislili kao i ja - da nemaju više što tražiti u Hrvatskoj. Ovo je zemlja gdje se ne cijeni rad nego samo pljačka i politička podobnost, gdje narod bira uvijek iste lopove i gdje je vladajućoj garnituri dopušteno da radi što ih je volja, bez ikakvih sankcija i prosvjeda javnosti.
Svaki obrazovani građanin radije će skupiti krpe i otići živjeti vani, nego da mu život prolazi u zemlji gdje je njegov rad slabo plaćen i gdje se jedva spaja kraj s krajem. No problem je - kamo otići iz Hrvatske? Hrvati i nisu baš poželjni u većini europskih zemalja, tako mi je npr. prijatelj iz Osla pričao da nas u Norveškoj doživljavaju isto kao i Kurde i slična plemena, u susjednoj Sloveniji smo također omraženi zahvaljujući sramotnoj politici Ive Sanadera.

Kamo građanin Hrvatske, u najboljim godinama, može otići i u kojoj europskoj državi su najbolje šanse za započeti iznova?
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineStoner_NOLA
Diskutant #419665

Broj postova: 503
4.8.2009. 11:29 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

odi na mars al ponesi tutu jer nema wc-a tamo
Korisnik je offlinebeata_
Diskutant #442446

Broj postova: 12351
4.8.2009. 11:29 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [sensuaI_]

Vjerujem da su mnogi u zadnje vrijeme pomislili kao i ja - da nemaju više što tražiti u Hrvatskoj. Ovo je zemlja gdje se ne cijeni rad nego samo pljačka i politička podobnost, gdje narod bira uvijek iste lopove i gdje je vladajućoj garnituri dopušteno da radi što ih je volja, bez ikakvih sankcija i prosvjeda javnosti.
Svaki obrazovani građanin radije će skupiti krpe i otići živjeti vani, nego da mu život prolazi u zemlji gdje je njegov rad slabo plaćen i gdje se jedva spaja kraj s krajem. No problem je - kamo otići iz Hrvatske? Hrvati i nisu baš poželjni u većini europskih zemalja, tako mi je npr. prijatelj iz Osla pričao da nas u Norveškoj doživljavaju isto kao i Kurde i slična plemena, u susjednoj Sloveniji smo također omraženi zahvaljujući sramotnoj politici Ive Sanadera.

Kamo građanin Hrvatske, u najboljim godinama, može otići i u kojoj europskoj državi su najbolje šanse za započeti iznova?
prvenstveno u zemlje Skandinavije, iako je malo skuplje, ali ako si obrazovana i  imas zelju raditi lako ces se zaposliti, UK isto tako samo jako tesko dobijes dozvolu (najlakse ti je poci na studij u europu, pa nakon toga ostati) Da je HR u EU cijeli proces bi bio puno laksi.
Korisnik je offlineDouble__Trouble
Diskutant #453187

Broj postova: 1135
4.8.2009. 11:30 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [sensuaI_]

Albanija je prepuna izazova
Dakle, pokušaj tamo
Korisnik je offlineStefan.Ns
Diskutant #456778

Broj postova: 12204
4.8.2009. 11:32 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [beata_]

prvenstveno u zemlje Skandinavije, iako je malo skuplje, ali ako si obrazovana i  imas zelju raditi lako ces se zaposliti, UK isto tako samo jako tesko dobijes dozvolu (najlakse ti je poci na studij u europu, pa nakon toga ostati) Da je HR u EU cijeli proces bi bio puno laksi.

vid ontopika ...
Korisnik je offlinenisam.ja.tita.mi
Diskutant #485574

Broj postova: 3142
4.8.2009. 11:33 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

srbija,kada odes tamo niko nece primetiti da nisi iz srbije,lako ces se sa svojim ponasanjem i mentalitetom uklopiti u tu zajednicu
Korisnik je offlinegrapes
Diskutant #385210

Broj postova: 20181
4.8.2009. 11:34 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [beata_]

..slažem se... i ja zadnjih dana razmišljam o tom... otić vani na postdiplomski... i ostat...baš gledam ima li kakvih stipendija...
Korisnik je offlinemercury_
Diskutant #491117

Broj postova: 517
4.8.2009. 11:49 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Zašto Europa, Sens? Ja znam jedno mjesto na svijetu u kojem bi ti bila najsretnija i najzadovoljnija. A to je Kuba. Tamo još vlada dobri stari komunizam s ljudskim licem, gdje nema siromašnih ni bogatih, nego svi imaju jednako, a imaju i more i obalu kao tvoja Dalmacija. Sens, zatraži azil kod Castra.
Korisnik je offlinebasdavidim_
Diskutant #491285

Broj postova: 4794
4.8.2009. 11:51 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

taka pametna i sposobna, sa željom za otići ćeš sigurno i bez "pomoći" sa indexa naći zemlju za sebe... 

probaj sa ugandom
Korisnik je offlinesrafnciger
Diskutant #455758

Broj postova: 324
4.8.2009. 11:51 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

tek kad odeš van u neku zapadnoevropsku civiliziranu zemlju ili novi zeland, ćeš vidjet kako si i sama zapravo dinaroidna čobanka i kako se nemožeš uklopiti, jebiga sredina čini svoje. Svi smo sjebani samo neki su sjebani više neki manje, ali svi smo sjebani dovoljo da nemožemo živjet u civiliziranom svijetu već samo na balkanu.
Diskutant #442446

4.8.2009. 11:52 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [basdavidim_]

taka pametna i sposobna, sa željom za otići ćeš sigurno i bez "pomoći" sa indexa naći zemlju za sebe... 

probaj sa ugandom
baš si divan
Korisnik je offlinejorgtuli
Diskutant #71065

Broj postova: 48927
4.8.2009. 11:53 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [sensuaI_]

ovo počinju govorit oni kojima su dobre godine već prošle

on:
Nizozemska bi bio moj izbor.
Diskutant #442446

4.8.2009. 11:53 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [srafnciger]

tek kad odeš van u neku zapadnoevropsku civiliziranu zemlju ili novi zeland, ćeš vidjet kako si i sama zapravo dinaroidna čobanka i kako se nemožeš uklopiti, jebiga sredina čini svoje. Svi smo sjebani samo neki su sjebani više neki manje, ali svi smo sjebani dovoljo da nemožemo živjet u civiliziranom svijetu već samo na balkanu.

nije istina, jedino sto u europi moras raditi jest RADITI i taj ce trud biti nagradjen, znaci tamo nema kaskanja, ako kaskas jebiga- otkaz.
Korisnik je offlineblackice
Diskutant #471968

Broj postova: 5048
4.8.2009. 11:54 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Madagaskar
Korisnik je offlinemercury_
Diskutant #491117

Broj postova: 517
4.8.2009. 11:55 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [blackice]

Madagaskar
Tamo nema komunizma i ne štuju toliko Tita kao na Kubi, nije to za Sens. Vjerujem da sam ja dao najbolji prijedlog.
Diskutant #455758

4.8.2009. 11:56 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [beata_]

nije istina, jedino sto u europi moras raditi jest RADITI i taj ce trud biti nagradjen, znaci tamo nema kaskanja, ako kaskas jebiga- otkaz.

moraš raditi

nesmiješ muljat

nesmiješ krast

nesmiješ parkirat na nogostup

nesmiješ ne plaćat račune

ima toga dosta, a sve nam se omililo, kako se sad od toga preko noći odviknut? -nikako
Diskutant #442446

4.8.2009. 11:58 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [srafnciger]

moraš raditi

nesmiješ muljat

nesmiješ krast

nesmiješ parkirat na nogostup

nesmiješ ne plaćat račune

ima toga dosta, a sve nam se omililo, kako se sad od toga preko noći odviknut? -nikako

eto ja zivim u stockholmu i jebiga ne parkiram na nogostup, ne kradem, ne muljam, jednostavno se prilagodis, nisi kreten.
Diskutant #455758

4.8.2009. 12:02 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [beata_]

eto ja zivim u stockholmu i jebiga ne parkiram na nogostup, ne kradem, ne muljam, jednostavno se prilagodis, nisi kreten.

znam, ali ja ovdje zborim o tome kako se balkancima teško prilagodit, jer svima je nama balkan u glavi
Diskutant #455758

4.8.2009. 12:03 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [mercury_]

Zašto Europa, Sens? Ja znam jedno mjesto na svijetu u kojem bi ti bila najsretnija i najzadovoljnija. A to je Kuba. Tamo još vlada dobri stari komunizam s ljudskim licem, gdje nema siromašnih ni bogatih, nego svi imaju jednako, a imaju i more i obalu kao tvoja Dalmacija. Sens, zatraži azil kod Castra.

šta je srbine? šta provociraš bre? idi u srbiju

Diskutant #442446

4.8.2009. 12:04 | Naslov: RE: Kamo otići iz Hrvatske? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [srafnciger]

znam, ali ja ovdje zborim o tome kako se balkancima teško prilagodit, jer svima je nama balkan u glavi

nije nista tesko, jer znas da ces za neke stvari u civiliziranim zemljama biti kaznjen.

Isto tako kao sto znas da ako se porezes da ce te bolit, pa se neces vise rezati osim ako nisi poremecen.

Index.hr Forum -> Društvo -> Društvo
Stranica: 1 2 3 4 5 ... 10 11 12 13 14
caching

Aktivne teme
17:30 KAMO IDETE VEČERAS? by podivljasmo