Portugal i Italija bez streljiva, Van Persie srušio Ganu, uvjerljiv Soudanijev Alžir

• Alžir - Armenija 3:1
  • Norveška - Rusija 1:1
Piše: L.Š.
subota, 31.5.2014. 23:13

UZ OGLED Hrvatske i Malija niz drugih reprezentacije je tijekom subote odradilo pripremne utakmice pred Svjetsko prvenstvo. Italija i Irska su na Craven Cottageu odigrali susret bez pogodaka, koji će ponajviše ostati upamćen po teškoj ozljedi Riccarda Montoliva.

Pogodaka nije bilo niti u utakmici Portugala i Grčke, s tim što su domaćini bili bez Ronalda, Pepea, Coentraa u sastavu. Ipak, dominirali su susretom i bili mnogo opasniji od Grka, no niti jedan pokušaj nije odsjeo na željenom mjestu.

Nizozemska je u snažnom sastavu, posloženim ofenzivnim dijelom, igrala u Rotterdamu protiv Gane, a upravo su najveće zvijezde na kraju bile zaslužne za pobjedu. Lijepi akciju Robbena i Sneijdera pogotkom je završio Van Persie. Bilo je to već u petoj minuti, no nakon toga više nije bilo pogodaka, ostalo je 1:0, a u sudačkoj nadoknadi je s terena iznesen stoper Gane Akaminko i sumnja se na ozljedu koja će ga udaljiti sa SP-a.

Alžir je u predigri za Svjetsko prvenstvo svladao Armeniju u švicarskom Sionu, a od 74. minute u igri je bio i Dinamov Soudani. Momčad Vahida Halilhodžića u vodstvo je došla u 14. minuti preko Belkalema, zatim je iz lijepe kontre Ghilas pogodio za 2:0, a do poluvremena Slimani je zabio i treći alžirski gol. U nastavku je tek Sarkisov iskoristio grešku obrane Alžiraca i postavio krajnjih 3:1.

Na gostovanju u Oslu remi je izvukla Rusija, Capellova momčad je već u trećoj minuti povela pogotkom Šatova, a u početnom dijelu utakmice mogla je i povećati vodstvo. U nastavku se igra primirila, a u 76. je stiglo i izjednačenje domaćina, Konradsen je iskoristio ubačaj Pedersena i glavom poslao loptu u mrežu.