Njemačka
1 : 0
Argentina
link na raspored utakmica

Ronaldo ozlijedio švedskog golmana pa zabio za pobjedu Portugala, Francuzi pred katastrofom!

• Doigravanje za Svjetsko prvenstvo u Brazilu
  • Ukrajina - Francuska 2:0
  • Grčka - Rumunjska 3:1
  • Portugal - Švedska 1:0
Piše: I.G.
petak, 15.11.2013. 23:12

HRVATSKA i Island otvorili su doigravanje za Svjetsko prvenstvo u Brazilu prvom utakmicom u Reykjaviku (0:0).

U ostalim susretima Grčka je ostvarila uvjerljivu prednost 3:1 protiv Rumunjske, a Ukrajina je šokirala Francusku pobjedom 2:0. U sjajnom sudaru dvije zvijezde Cristiana Ronalda i Zlatana Ibrahimovića, Portugalac je zabio za pobjedu domaćih 1:0.

Puno se očekivalo od sudara dviju od tri najveće zvijezde europskog nogometa, Cristiana Ronalda i Zlatana Ibrahimovića. Međutim, prvo poluvrijeme završeno je bez golova i sa po jednim udarcem u okvir na obje strane. Šveđani su se došli nadigravati, ali svaki njihov napad zaustavila je čvrsta portugalska obrana pred šesnaestercem.

U 23. minuti Källstrom je iz slobodnjaka na 18 metara sjajno pucao u lijeve rašlje, ali lopta je otišla malo pored gola. U nastavku je prijetio Ronaldo na drugoj strani, uz podršku Postige, a napadi domaćih najčešće su išli preko raspoloženog Meirelesa.

Portugalci su u drugom dijelu pojačali pritisak, a nakon gužve pred golom gostiju, Ronaldo je sa 15 metara pucao preko praznog gola! U 61. minuti udarcem iz daljine zaprijetio je Meireles, a lopta je prošla pola metra iznad grede. Odmah zatim, pucao je Postiga glavom pored gola. Zaredali su Portugalci tri dobre akcije i deset minuta kasnije, ali Isaksson je večeras bio vrlo koncentriran na golu gostiju. Sve dok ga iz igre nije izbacio onaj kojemu je najviše smetao.

U 77. minuti prekršaj nad njime napravio je Ronaldo i zaradio žuti karton. Isaksson je zbog ozljede morao izaći, a umjesto Kallstroma ušao je drugi vratar Svensson. Šveđani su stali, a onda je Ronaldo zabio. U 82. minuti sjajno je pred gol ubacio Miguel Veloso, a Cristiano iz blizine ugurao loptu u mrežu za 1:0. U završnici je još glavom pogodio okvir gola, a puno je vremena potrošio svađajući se sa sucima, no još jednom je pokazao zašto misli da je najbolji.

Grčka uvjerljiva, Ukrajina šokirala

Grčka je prva zabila gol u play-offu! Domaćin je na Rumunje krenuo s trojicom napadača i brzo se isplatilo - Mitroglou je u 14. minuti na asistenciju Salpingidisa zabio za 1:0.

Samo pet minuta kasnije Rumunji su izjednačili, Gabriel Torje je iz slobodnjaka pronašao Stancua koji je zabio za 1:1, no ni to nije dugo trajalo. Već u 21. Salpingidis se sam izborio za prostor i unutar šesnaesterca pucao u donji lijevi kut za 2:1. U 67. Mitroglou je potvrdio pobjedu.

Gosti su utakmicu završili s igračem manje jer je u sudačkoj nadoknadi Lazar dobio drugi žuti karton.

Tučnjava za kraj debakla

Najveće iznenađenje priredili su ukrajinski nogometaši pobijedivši Francusku sa 2:0 pred svojim navijačima. Uzvrat u utorak Francuzi će morati odraditi i bez braniča Koscielnyja koji je zbog udaranja protivničkog igrača dobio crveni karton.

U prvih sat vremena Francuzi su dvaput zapucali na gol domaćih, koji su stvorili dvostruko više šansi, a Zozulja je u 61. minuti doveo Ukrajinu u vodstvo na dodavanje Edmara. U 82. minuti Yarmolenko je iz penala povisio na 2:0 i za ugodnu prednost pred uzvrat.

Utakmica je imala ružan završetak nakon tučnjave igrača na terenu, a s crvenim kartonom završio je Koscielny. Bilo je to već u sudačkoj nadoknadi, a tri minute kasnije isključen je i domaći igrač Kucher nakon drugog žutog kartona.

Portugal - Švedska 1:0

PORTUGAL: Patricio - Coentrao, B.Alves, Pepe, Perreira - Moutinho, Veloso, Nani, Meireles - Ronaldo, Postiga

ŠVEDSKA: Isaksson - Antonsson, Lustig, Olsson, Nilsson - Kacaniklic, Kallstrom, Elm, Larsson - Elmander, Ibrahimović

Grčka - Rumunjska 3:1

Grčka: Karnezis - Maniatis, Holebas, Papastathopolous, Torosidis - Siovas, Tziolis, Katsouranis - Salpingidis, Samaras, Mitroglou

Rumunjska: Lobont - Gardoš, Goian, Matel, Rat - Torje, Tanase, Bourceanu, Kočiš, Stancu, Marica

Ukrajina - Francuska 2:0

Ukrajina: Pyatov - Fedetskiy, Kucher, Shevchuk, Khacheridi - Edmar, Rotan, Stepanenko, Konopljanka - Yarmolenko, Zozulja

Francuska: Lloris - Abidal, Koscielny, Debuchy, Evra - Pogba, Matuidi, Nasri, Ribery - Remy, Giroud