Francuzi pobjegli od Hrvatske: Omeyer srušio Švedsku

• SP Katar
  • Francuska - Švedska 27:25
Piše: Iz Dohe Dario Dalmacija
subota, 24.1.2015. 20:20

HRVATSKA je doznala potencijalne protivnike koji joj, u slučaju da Golužina ekipa preskoči Brazil, prijete u četvrtfinalu. Riječ je o reprezentacijama Poljske i Švedske!

Poljaci su, slobodno to možemo reći, očekivano izgubili od Danske, dok je Francuska na krilima sjajnog Thierryja Omeyera uspjela slomiti Švedsku rezultatom 27:25. Francuski čarobnjak upisao je 13 obrana, ali i tih 13 bilo je dovoljno da prelomi utakmicu.

Momčad Staffana Olssona vodila je sve do posljednjih pet-šest minuta susreta, ali onda su Francuzi ubacili u višu brzinu i na kraju Šveđanima poklonili potencijalno četvrtfinale s Hrvatskom.

Slaba partija Nikole Karabatića, krila i Omeyer spasili Francuze

Jedno od najugodnijih iznenađenja na ovom turniru Švedska sjajno je otvorila utakmicu protiv aktualnih europskih i olimpijskih prvaka Francuza.

Šveđani su furiozno otvorili susret. U prvih sedam minuta postigli su četiri pogotka, a trebalo bi provjeriti na kojoj je to utakmici Francuzima trebalo osam minuta da postignu prvi gol. Švedska 6-0 obrana uništavala je francusku vanjsku liniju, a pogotovo Nikolu Karabatića koji je utakmicu završio s nula golova iz pet pokušaja!

Onesta je osjetio da nešto ne valja s njegovim igračima i odmah je zvao minutu odmora. Francuzi su nakon kratkog predaha došli sebi pa su na krilima Jolia i Guigoua uhvatili priključak.

Šveđani su održavali prednost na dva, tri gola razlike, prvenstveno zahvaljujući katastrofalnom vanjskom šutu Francuza, ali taman kada smo pomislili da Francuzi "tankiraju" kako bi u nekakvim kalkulacijama igrali s Hrvatskom, probudio se Omeyer.

U 52. minuti Francuzi su s dva brza pogotka Jolia izjednačili na 23:23, a posao su dovršili Accambray i Mahe. Najefikasniji u redovima Francuske bio je Guillaume Jolie s devet pogodaka, dok je Kentin Mahe zabio pet golova. Švedsku je predvodio Jonas Kallman s osam golova.

Francuzi će u osmini finala igrati protiv Argentine, dok Šveđane čeka okršaj s Poljskom.

FRANCUSKA - ŠVEDSKA 27:25