Novi poraz Miamija, iako je LeBron ozlijeđen zabio 25! Indiana do najgoreg napadačkog učinka sezone

NOĆAS smo čekali rezultate osam utakmica u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta. Dočekali smo nastavak serije San Antonio Spursa i Philadelphia 76ersa, ali i sedmi poraz u posljednjih 11 susreta ekipe Miamija. Prvaci su ovaj put pali New Orleansu...

Spursi nemaju problema s formom. Iako su u Oaklandu bili bez Manua Ginobilija i Tima Duncana slavili su 99:90. Došli su do 13. pobjede u nizu i potvrdili ulogu najbolje momčadi lige, s omjerom 53:16. Ovo im je najduža pobjednička serija u posljednjih sedam godina. Warriorse su slomili u posljednjoj četvrtini serijom 11:0. Ekipu je vodio Tiago Splitter, ubacio je 17 poena i upisao 14 skokova, a najučinkovitiji je bio Tony Parker s 20 poena. Za domaćine je Stephen Curry je ubacio 20 poena uz šest skokova i isto toliko asistencija.

Memphis Grizzliesi pobijedili su Indiana Pacerse i ostavili hi na 71 poenu, što im je najslabiji učinak u napadu ove sezone. Memphis je slavio 82:71 te nastavlja svoju borbu za doigravanje. Memphis je zaustavio dobrom obranom Paula Georgea koji je ostavio na osam poena, uz šut iz igre 2/10. Mike Conley jedini je prešao granicu od 20 poena, za Memphis je do kraja susreta ubacio 21. Lance Stephenson jedini je vrijedan spomena kod protivnika, s 15 poena.

Miami je poražen kod New Orleans Pelicansa 105:95. Novi udarac.

"Neću ozljedu koristiti kao ispriku", govorio je nakon utakmice LeBron James, koji je bolnim leđima dodao i ozljedu zgloba nakon što je u trećoj četvrtini doskočio na nogu Davisa.

Nastavio je igrati i ubacio do kraja 25 poena, uz osam skokova i devet asista. Nije pomoglo Miamiju. Najveća prepreka na parketu im je bio upravo Anthony Davis, ubacio je 30 poena uz 11 skokova.

2. Portland 45 25 .643 6 1/2

3. Minnesota 34 33 .507 16