
TIM HENMAN i Marin Čilić odigrat će sjajnu uvertiru za Davis Cup susret Hrvatske i Velike Britanije, koji nas čeka u rujnu na travi Wimbledona. Ždrijeb turnira u Qeensu, koji tradicionalno slovi kao najbolja priprema za pretposljednji Grand Slam sezone, donio je našem mladom tenisaču u prvom kolu sraz s vječnom domaćom uzdanicom, Timom Henmanom. Čilić je u glavni ždrijeb turnira ušao zahvaljujući pozvnici organizatora.
U sezoni obilježenoj ozljedama, Britanac je upisao tek jednu pobjedu, ali još uvijek žive njegove nade da pred domaćom publikom može prekinuti crnu seriju. No, Čilić unatoč porazu na samom startu Roland Garrosa, gdje je slavio u juniorskoj konkurenciji prije dvije godine, mora tražiti svoju priliku u Queensu. Iako je Heman puno iskusniji, njegova je karijera na zalasku, a dodatno je potišten i zbog poraza od mladog Latvijca Ernersta Gubilsa u prvom kolu na pariškoj zemlji. Gubilsa inače trenira naš bivši izbornik Nikola Pilić.
"U ovom periodu svoje karijere, više nisam pod tolikim pritiskom rezultata i to mi se sviđa. Ali, ne znači da nemam želju vratiti se u svjetski vrh. Kontinuitet održavam u Queensu već deset godina nešto je na što sam jako ponosan. Još uvijek mislim da mogu osvojiti Queens. Uostalom, mislim da još uvijek mogu pobijediti svakoga ako imam takav dan. No, što si stariji, teže se vraćati. Trava mi , međutim, daje veliko samopouzdanje, jer iako sve podloga bitno mijenjala proteklih godina, i dalje se mnogi tenisači na njoj ne snalaze najbolje." - kazao je Henman, koji je dogurao do tri uzastopna finala Queens od 1999. godine.
Turnir u Londonu započinje 11. lipnja, a težak je 800 tisuća američkih dolara.