Modri protiv Klasnićevog Werdera u 3. pretkolu
ZAVRŠEN je ždrijeb parova za 3. pretkolo Lige prvaka. Prođe li naš prvak slovenskoga, u što smo uvjereni, u Maksimiru će ugostiti Klasnićev Werder.
Iz Maksimirske 128 uoči ždrijeba poručili su kako ne bi voljeli da se nasuprot njih, ukoliko prođu Domžale u što su uvjereni, nađu klubovi poput Arsenala, Liverpoola, Valencije... No, niti Werder neće biti lak protivnik, a nije niti toliko atraktivan kao navedeni klubovi.
Iako je Dinamo mogao dobiti i lakšeg protivnika, protiv Werdera ima šanse za prolazak u Ligu prvaka. Naravno, prikažu li Modri puno bolju igru nego u dosadašnjim europskim utakmicama.
Prvi susreti trećeg pretkola igraju se 14./15. kolovoza, a uzvrati su na rasporedu 28./29. kolovoza. U prvom susretu Dinamo će ići na gostovanje u Njemačku.
>>> Werder - peterostruki prvak Njemačke i polufinalist prošlogodišnjeg Kupa UEFA
>>> Trener Werdera: Očekujem prolaz u Ligu
Uskoro opširnije s komentarima ždrijeba
Parovi:
- domaćini prvog susreta nalaze se na prvom mjestu
- uz klubove koji igraju 2. pretkolo se nalazi rezultat prve utakmice
BATE Borisov (Bjelorusija) / Hafnarfjördur (Island) 3:1 vs Steaua Bukurešt (Rumunjska) / Zaglebie (Poljska) 1:0
Levski Sofija (Bugarska) / Tampere (Finska) 0:1 vs Rosenborg (Norveška) / Astana (Kazahstan) 3:1
Spartak Moskva (Rusija) vs Celtic (Škotska)
Salzburg (Austrija) / Ventspils (Latvija) 3:0 vs Šahtjar (Ukrajina) / Pyunik (Armenija) 2:0
Werder Bremen (Njemačka) vs Dinamo/Domžale
Ajax (Nizozemska) vs Žilina (Slovačka) / Slavia Prag (Češka) 0:0
Valencia (Španjolska) vs Debreceni (Mađarska) / Elfsborg (Švedska) 0:1
Genk (Belgija) / Sarajevo (BiH) 1:2 vs Dinamo Kijev (Ukrajina)
Fenerbahče (Turska) vs Anderlecht (Belgija)
Rangers (Škotska) / ZETA (Crna Gora) 2:0 vs Crvena Zvezda (Srbija) / Levadia Tallin (Estonija) 1:0
Touluse vs Liverpool
Benfica (Portugal) vs Beitar Jeruzalem (Izrael) / København (Danska) 0:1
Lazio vs Dinamo 1948 Bukurešt (Rumunjska)
Sparta Prag (Češka) vs Arsenal (Engleska)
Zurich (Švicarska) vs Bešiktaš (Turska) / Sheriff (Moldavija) 1:0
Sevilla (Španjolska) vs AEK (Grčka)
Pregled klubova u ždrijebu
(Dinamo je mogao izvući samo nositelje; kod parova koji igraju 2. pretkolo, uz klubove se nalazi rezultat prve utakmice):
Nositelji
|
Nisu nositelji
|
Liverpool (Engleska) | Sparta Prag (Češka) |
Arsenal (Engleska) | Fenerbahče (Turska) |
Sevilla (Španjolska) | AEK (Grčka) |
Valencia (Španjolska) | Dinamo 1948 Bukurešt (Rumunjska) |
Lazio (Italija) | Žilina (Slovačka) / Slavia Prag (Češka) 0:0 |
Ajax (Nizozemska) | Rosenborg (Norveška) / Astana (Kazahstan) 3:1 |
Celtic (Škotska) | Crvena Zvezda (Srbija) / Levadia Tallin (Estonija) 1:0 |
Steaua Bukurešt (Rumunjska) / Zaglebie (Poljska) 1:0 | Spartak Moskva (Rusija) |
Rangers (Škotska) / ZETA (Crna Gora) 2:0 | Beitar Jeruzalem (Izrael) / København (Danska) 0:1 |
Šahtjar (Ukrajina) / Pyunik (Armenija) 2:0 | Toulouse (Francuska) |
Bešiktaš (Turska) / Sheriff (Moldavija) 1:0 | Dinamo Zagreb / Domžale 2:1 |
Anderlecht (Belgija) | Genk (Belgija) / Sarajevo (BiH) 1:2 |
Dinamo Kijev (Ukrajina) | Debreceni (Mađarska) / Elfsborg (Švedska) 0:1 |
Levski Sofija (Bugarska) / Tampere (Finska) 0:1 | Zurich (Švicarska) |
Benfica (Portugal) | Salzburg (Austrija) / Ventspils (Latvija) 3:0 |
Werder Bremen (Njemačka) | BATE Borisov (Bjelorusija) / Hafnarfjördur (Island) 3:1 |
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati