Nizozemskoj treba čudo u Švedskoj za plasman u Rusiju

• Bjelorusija - Nizozemska 1:3
  • Bugarska - Francuska 0:1
Piše: I.G.
subota, 7.10.2017. 23:56

NAKON što su u rujnu neočekivano kiksali protiv Luksemburga (0:0), nogometaši Francuske u subotu su u gostima kod Bugarske slavili sa 1:0 golom Matuidija u 3. minuti. Time su zadržali prvo mjesto skupine A s bodom više od Švedske, a budući da u zadnjem kolu dočekuju Bjelorusiju imaju velike šanse da izravno odu na SP.

Didier Deschamps ostvario je 42. pobjedu na klupi francuske reprezentacije i tako nadmašio sve bivše izbornike "Tricolora".

Švedska je s 8:0 sredila Luksemburg, zadržala drugo mjesto i povećala gol razliku, što bi moglo i odlučiti konačni poredak u skupini.

U posljednjem kolu Šveđani dočekuju Trećeplasiranu Nizozemsku koja ima tri boda manje, ali još ima matematičke šanse za drugo mjesto.

Nizozemska je u gostima kod Bjelorusije slavila sa 3:1. Propper je zabio za vodstvo "Oranja" u 24. minuti, a Volodjko u 55. izjednačio i odveo utakmicu u neizvjesnot. Tek u 84. minuti Robben je iz penala vratio gostima vodstvo, a pobjedu potvrdio Depay u 93. minuti.

Nizozemcima sada treba pobjeda od sedam golova razlike u Švedskoj kako bi izborili drugo mjesto. Trostruki svjetski viceprvaci, mogli bi propustiti drugo veliko natjecanje zaredom, nakon što ih nije bilo ni prošle godine na Euru u Francuskoj.