Po imenima atletičara "Hanžek" nikad jači

KAKO su organizatori i najavljivali ovogodišnji Grand Prix atletski miting, koji će se u četvrtak 31. kolovoza održati na stadionu "Mladosti" uz Savu, bit će po imenima najjači do sada.

Na listi prijavljenih su:

ATLETIČARI

100 m

Francis Obikwelu (Por) - europski prvak na 100 i 200 metara, drugi na OI na 100 metara

Andrej Jepišin (Rus) - srebrni s EP-a

Matic Osovnikar (Slo) - brončani s EP-a

Jason Smoots (SAD) - 10.01

Mark Lewis-Francis (VB) - peti s EP-a, brončani sa svjetskog dvoranskog, član zlatne štafete

200 m

Marlon Devonish (VB) - dvostruki brončani s EP-a, član zlatne europske štafete

Usain Bolt (Jam) - svjetski juniorski prvak (04), 19.88

Rodney Martin (SAD) - 20.14

Daniel Batman (Aus) - prošlogodišnji pobjednik

400 m

Alleyne Francique (Grn) - dvostruki svjetski dvoranski prvak, srebrni s Igara Commonwealtha

Christopher Brown (Bah) - bronačni sa svjetskog dvoranskog, četvrti na SP-u 2005.

Derick Brew (SAD) - brončani s olimpijskih igara

Željko Vincek (Hrv) - europski juniorski prvak

3000 m

Benjamin Limo (Ken) - svjetski prvak na 5000 metara, srebrni 1999.

Joseph Ebuya (Ken) - srebrni i bronačni na Svjetskom juniorskom 2006.

Shadrack Korir (Ken) - prvak Kenije na 1500 metara

Mohammad Farah (VB) - drugi s EP-a na 5000 metara

James Kwalia C"Kurui (Kat) - finalist SP-a

Sergij Lebid (Ukr) - europski prvak u krosu

Slavko Petrović (Hrv)

110 m prepone

Allan Johnson (SAD) - četverostruki svjetski prvak, olimpijski pobjednik

Dairon Robles (Kub) - srebrni sa svjetskog dvoranskog (06), 13.04

Maurice Wignall (Jam) - brončani sa svjetskog dvoranskog (04), prvak Commonwealtha

Jurica Grabušić (Hrv)

400 prepone

James Carter (SAD) - srebrni sa SP-a

Danny McFarlane (Jam) - srebrni s olimpijskih igara

Kemel Thomspon (Jam) - rekorder mitinga, brončani s Igara Commonwealtha

Rhys Williams (VB) - bronačni s EP-a

Alvyn Myburgh (JA) - srebrni s Igara Commonwealtha, finalist OI

Sebastian Maillard (Fra) - peti s EP-a

Milan Kotur (Hrv) - europski juniorski prvak

dalj

Aleksej Lukaševič (Ukr) - treći s EP-a, europski prvak iz 2002.

Miguel Pate (SAD) - bivši američki prvak, srebrni sa svjetskog dvoranskog

Gable Garenamotse (Boc) - srebrni s Igara Commonwealtha

Ivan Pucelj (Hrv)

Marijo Baković (Hrv)

Tekst se nastavlja ispod oglasa

ATLETIČARKE

100 m

Kim Gevaert (Bel) - europska prvakinja na 100 i 200 metara

Debbie Ferguson (Bah) - treća na OI 2000, druga sa SP-a, članica zlatne štafete sa SP-a i OI

200 m

Debbie Ferguson (Bah) - treća na OI 2000, druga sa SP-a, članica zlatne štafete sa SP-a i OI

Julija Guščina (Rus) - europska doprvakinja, članica zlatne europske štafete

Stephanie Durst (SAD) - 22.51 trčala u nedjelju u Rietiju

Marina Banović (Hrv)

Nikolina Horvat (Hrv) - hrvatska rekorderka na 400 prepone

400 m

Vanja Stambolova (Bug) - eurposka prvakinja, 49.53

Danijela Grgić (Hrv) - svjetska juniorska prvakinja

Natalija Nazarova (Rus) - dvostruka svjetska dvoranska prvakinja, svjetska juniorska prvakinja iz 1998.

Novlene Williams (Jam) - treća s Igara Commonwealtha, četvrta na svijetu ove godine 49.65

Lorraine Fenton (Jam) - srebrna sa svjetskih prvenstva (03 i 01) te olimpijskih igara (00)

800 m

Svjetlana Kljuka (Rus) - druga s EP-a

Brigita Langerholc (Slo) - peta s EP-a

Teodora Kolarova (Bug) - šesta s EP-a

Svjetlana Čerkasova (Rus) - osma s EP-a

Diane Cummins (Kan)- finalstica SP-a

100 prepone

Joanna Hayes (SAD) - olimpijska prvakinja

Perdita Felicien (Kan) - svjetska prvakinja iz 2003.

Damu Cherry (SAD) - 12.44

Andrea Ivančević (Hrv) - hrvatska rekorderka

Arna Erega (Hrv)

vis

Kajsa Bergqvist (Šve) - svjetska prvakinja, svjetska dvoranska rekorderka

Blanka Vlašić (Hrv) - srebrna sa svjetskog dvoranskog prvenstva

Venelina Veneva (Bug) - srebrna na Europskom prvenstvu

Ana Čičerova (Rus) - europska dvoranska prvakinja

kladivo

Tatjana Lisenko (Rus) - svjetska rekorderka, europska prvakinja, bronačana sa SP-a

Yipsi Moreno (Kub) - dvostruka svjetska prvakinja, olimpijska doprvakinja

Gulfija Hanafejeva (Rus) - bivša svjetska rekorderka, srebrna s EP-a

Kamila Skolimowska (Polj) - bronačana s EP-a, olimpijska prvakinja 2000.

Yunaika Crawford (Kub) - bronačana s OI

Ivana Brkljačić (Hrv)

disk

Nicoleta Grasu (Rum) - bronačana s EP-a, srebrna sa SP-a 2001., brončana 1999., rekorderka mitinga

Darija Piščalnikova (Rus) - europska prvakinja

Jelena Zvereva (Bje) - svjetska prvakinja 1995. i 2001., olimpijska pobjednica 1996.

Vera Begić (Hrv)

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara