U UVERTIRI nadolazećega Svjetskog prvenstva poslasticu na 100 metara imat će priliku vidjeti publika na mitingu Zlatne lige u Rimu.
Iako će nedostajati najbrži čovjek današnjice, Jamajčanin Usain Bolt, sprinterska dionica u Rimu 10. srpnja nudit će veliku zanimljivost u ogledu bivšeg svjetskog rekordera Asafe Powell i trostrukog svjetskog prvaka Tysona Gaya.
Obojica su ove sezone već istrčali utrku ispod deset sekundi, Jamajčanin Powell ostvario je 9.97 na državnome prvenstvu, čime se plasirao tik do Bolta, dok je Amerikanac, uz pomoć vjetra, na trailsu u Oregonu trčao 9.75 sekundi.
I Gay i Powell pokušat će na SP-u, koji se u Berlinu održava od 15. do 23. kolovoza, okončati Boltovu dominaciju.
Totalsport
Foto: AFP