TORNADO ZAHVALIO IGRAČIMA ŠTO SU IH BRANILI OD POLICIJE "Jebeš trofeje, prvaci ste već sada"

KOŠARKAŠI Zadra u svojoj su dvorani na Višnjiku svladali FMP s 83:77 (22-25, 19-19, 25-12, 17-21) u posljednjoj utakmici 16. kola regionalne ABA lige.

Gosti su na poluvremenu imali tri koša prednosti (44-41), ali su Zadrani odličnom trećom dionicom (25-12) preokrenuli dvoboj. U 33. minuti domaća je momčad stigla i do +15 (73-58), ali je tada kod Zadrana nastupila realizatorska kriza u kojoj su pet minuta ostali bez koša, pa se FMP serijom 11-0 približio na samo četiri koša zaostatka.

Ipak, preciznim izvođenjem slobodnih bacanja u završne tri minute Zadrani su spriječili potpuni preokret te na kraju slavili s 83-77. Ive Ivanov s 18 koševa i Luka Božić sa 17 poena bili su najbolji strijelci Zadra, dok je goste sa 17 koševa predvodio Filip Čović.

Igrači Zadra na parket su izašli u majicama na kojima je pisalo "Stop progonu navijača". Samo tri dana ranije košarkaši su tijekom prvenstvene utakmice u Kaštelima skočili na tribinu kako bi spriječili sukob policije i svojih navijača.

> INCIDENT U KAŠTELIMA Košarkaši Zadra skočili na tribinu i spriječili sukob Tornada i policije

Tornado im se za taj potez zahvalio porukom s tribina.

"Pred simbolom represije i gaženjem navijača, stali ste u obranu sinova grada. Jebeš trofeje, prvaci ste već sada", stajalo je na velikom transparentu.

Zadar se osmom pobjedom izjednačio s Partizanom i sada je na šestom mjestu, s pobjedom manje od četvrtoplasiranog Mornara, koji sljedećeg ponedjeljka gostuje u Zadru u 17. kolu. Vodeća Budućnost ima učinak 14-2, Crvena zvezda je druga s 13-3, a Cedevita treća s 12-4. Cibona je s učinkom 6-10 na devetom mjestu.