WERDER BREMEN se izgleda dobro oporavio od nedavnog poraza u polufinalu Kupa UEFA i jučer nad Herthom došao do velike pobjede 4-1 zahvaljujući najviše hat-tricku Markusa Rosengerga.
Švedski napadač koji se Werderu pridružio iz Ajaxa golijadu je otvorio u 19. minuti utakmice. Rezultat je ostao nepromijenjen do kraja prvog poluvremena, ali je gostima dodatnu prednost donijelo isključenje hrvatskog reprezentativca Josipa Šimunića nekoliko minuta prije odlaska na odmor.
Svoj drugi gol Rosenberg je zabio odmah nakon početka prvog poluvremena, a ubrzo nakon njega je Diego povećao prednost gostiju na 3-0. Samo minutu nakon Diegovog gola prednost Werdera smanjio je Gilberto, nakon lijepo odigranog duplog pasa s Dejagahom, ali taj će se gol na kraju pokazati ipak samo počasnim. Konačni rezultat svojim trećim pogotkom postavio je Rosenberg osam minuta prije kraja susreta.
U drugoj jučerašnjoj utakmici Bundeslige, Bielefeld je pobijedio Bayer Leverkusen rezultatom 2-1 golovima Wichniareka i Kampera. Za Leverkusen je zabio Berbarez.
P.V.
Foto: AFP