VEĆ NEKO vrijeme traju nagađanja kako će se Zinedine Zidane nakon ljeta pridružiti Davidu Beckhamu u dresu LA Galaxyja. Prema najnovijim informacijama, Zidane za LA Galaxy neće zaigrati, ali se prijelaz u MLS svejedno bliži.
Barem ako je vjerovati predsjedniku kluba Chicago Fire, koji tvrdi kako je dogovor sa Zidaneom gotovo postignut. Zanimljivo je da su i LA Galaxy i Chicago Fire u vlasništvu kompanije AEG, čiji direktor Tim Leiweke tvrdi kako su pregovori sa Zidaneom gotovo završeni, ta kako je njegov prijelaz već praktički riješen.
"Upravo radimo na dogovoru sa Zidaneom. U svijetu nogometa postoje samo četiri igrača čija imena Amerikancima nešto znače. Beckham, Zidane, Ronaldo i Ronaldinho", tvrdi Leiweke, prenose američki mediji. Ovu potonju dvojicu će ipak malo teže dobiti s obzirom da se Ronaldo preporodio u AC Milanu i igra u vrhunskoj formi, a nitko ozbiljan ne bi mogao ni pomisliti da bi igraču Ronaldinhovog kalibra palo na pamet preseliti se na američke nogometne terene.
Ako Zidane, koji je jednom već odbio ponudu iz SAD-a, i odluči izaći iz zaslužene mirovine kako bi još jednom potrčao za loptom na drugom kraju svijeta, sigurno je da će klub iz Chicaga za njegove usluge morati vrlo dobro platiti. Ali neće im to teško pasti, što se najbolje vidi na primjeru LA Galaxyja.
Iako će Becks za pet godina u Galaxyju primiti gotovo 300 milijuna eura, dosad nepoznati klub je taj iznos već gotovo otplatio zahvaljujući novim sponzorskim ugovorima i praktički rasprodanim sezonskim ulaznicama.
P.V.
Foto: AFP