Haag ne da Gotovini slobodu

Piše:
četvrtak, 17.1.2008. 17:22
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Haag ne da Gotovini slobodu

ŽALBA na nepuštanje generala Ante Gotovine na slobodu je odbačena, stoji u današnjem priopćenju Haškog suda.

> Mišetić: Ako odgode suđenje Gotovini za jesen, žalit ćemo se

"Sud procjenjuje da zbog težine zločina za koje je Gotovina optužen te posljedica optužnice ima jasne razloge da se ne pojavi na sudu", piše u današnjem priopćenju o odluci Žalbenog vijeća Haškog suda, kojim je predsjedao sudac Fausto Pocar.

Garancije hrvatske Vlade nisu dovoljno učinkovite, tvrdi Haag. Hrvatska vlada je u prošlosti pokazala volju za suradnjom s Haškim sudom po pitanju Gotovininog uhićenja, ali ta se predanost Vlade pokazala ograničenog efekta, kada je Ante Gotovina demonstrirao sposobnost i odlučnost izbjegavanja uhićenja, u značajnom vremenskom razdoblju, unatoč svom trudu da ga se uhiti, uključujući i napore međunarodne zajednice.

Tribunal smatra da je garancije hrvatske Vlade detaljno proučio, no ne same za sebe, nego u svjetlu okolnosti slučaja.

"Hrvatska Vlada je pod krivim dojmom da bi se njihove garancije sud trebao proučavati kao zaseban argument", zaključuje sud.

Jamstva zadarskog nadbiskupa Ivana Prenđe odbačena su jer se temelje na Gotovininim tvrdnjama. Obrana nije predočila nikakve jasne argumente da je Gotovina promijenio svoj stav, već samo da se prilagodio okolnostima u kojima se sada nalazi, navode u obrazloženju.

P.V../A.B

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije