Ivančić: Bojkotirajmo hrvatsko, sjebimo majmuna koji živi u dvorcu sa četrdeset soba!
"AKO SE neka država ponaša kao gad, pošteno je uzvratiti joj istom mjerom. Slovenija se prema Hrvatskoj ponijela kao gad, blokiravši joj pregovore za pristup Europskoj Uniji pa su Hrvati uzvratili istom mjerom, kao gadovi", piše Viktor Ivančić u novom broju BH Dana, obrazlažući zašto se odlučio na bojkot koji se protivi napucima Hrvatske gospodarske komore. Razlozi bojkota leže u odgovorima na sljedeća pitanja:
"Ponaša li se i hrvatska država ponekad prema ponekome kao gad? To jest, što ako se hrvatska država ponaša kao gad prema meni, kao Hrvatu koji živi u Hrvatskoj? To jest, što ako ja, kao Hrvat koji živi u Hrvatskoj, uzvratim istom mjerom i bojkotiram hrvatske proizvode?" Ujedno i daje odgovor na prva dva pitanja:
"Spreman sam jamčiti da je svakome Hrvatu neusporedivo više zla nanijela hrvatska nego slovenska ili bilo koja druga država. Hrvati su apsolutno najveće žrtve hrvatske države, a pritom je stalno snaže lošim potrošačkim navikama pa se radi o paklenoj spirali koja stremi masovnome suicidu."
Efekt: Abdikacija Vlade, suicid ministra gospodarstva, ulični nemiri!
Rezultati bojkota hrvatskih proizvoda su po njemu neupitno značajniji i povoljniji za Hrvate nego da "ignoriraju Alpsko mlijeko, u širokome luku zaobilaze namještaj Lesnine" ili da "Hrvatice u najboljim godinama prevrću stranicu kada u Gloriji nalete na fotografiju Zorana Predina":
"Ako Hrvati, primjerice, umjesto što će izbjegavati Mercator, odbiju kupovati robu u Konzumovim prodavaonicama pa u rekordnome roku sjebu majmuna koji živi u dvorcu sa četrdeset soba, e to bi već bila realistična inicijativa vrijedna svakog poštovanja", zamišlja Ivančić.
"Ako bi se odgovarajuće mnoštvo Hrvata, koji žive u Hrvatskoj, ujedinilo u bojkotu hrvatskih proizvoda uspjeh bi bio praktički zajamčen. Slom nacionalne ekonomije nastupio bi za manje od mjesec dana, ministar gospodarstva ustrijelio bi se u svome radnom kabinetu, Vlada bi abdicirala, parlament bi bio raspušten, bijesna rulja priredila bi ritualna vješanja političkih odličnika na zagrebačkom Markovu trgu. Njihove isplažene modre jezike djeca bi gađala strelicama od pikada proizvedenim u Kini", predviđa bivši odgovorni urednik Feral Tribunea.
On, za primjer, već mjesecima ne kupuje proizvode kao što su "Vegeta, ogulinsko kiselo zelje, slavonski čvarci, Dukatovi jogurti, Zvijezda majoneza, neretvanske mandarine, izdanja Naklade Pavičić, izdanja Europapress holdinga, pita od šljiva iz Vinceka, Franckova kava, drniški pršut, domaći krastavci, domaći kupus, domaći paradajz, Thompsonove koračnice... ništa od toga neće izmamiti kunu moga džepa", zaključuje.
Lucić, Ivančić i Čulić počinju objavljivati u Novom listu
Inače, "Viva ludež" bez "dež" (Borisa Dežulovića) ali s Marinkom Čulićem od 1. siječnja 2009. godine počinje pisati za Novi list. Feralov je komentatorski trojac, podsjetimo, potpisao za riječki dnevni list neposredno nakon gašenja neovisnog tjednika. Onamo su otišli i neki drugi Feralovi autori koji objavljuju već mjesecima: Ivica Đikić, Luko Brailo, Tatjana Gromača.
A.B.
Foto: Pixsell