Raukar Gamulin: Lokalni HDZ-ovci vole dići ruku na žene
SABORSKI zastupnik Damir Bajs (Klub Fokusa) pozvao je vladu da promijeni svoju odluku da neće platiti dane provedene u štrajku službenicima i namještenicima u pravosuđu. "Pozivamo vladu da promijeni odluku, da se sjedne i napravi dogovor", rekao je zastupnik u govoru na slobodnu temu, podsjetivši da službenici i namještenici u pravosuđu štrajkaju od 5. lipnja.
Upozorio je da, ostvari li se najava da sudstvo neće provoditi nikakve odluke, nego da će ukupno stati s radom, to neće biti problem samo sudskih službenika i namještenika, nego vlade. „Premijer je zbog nečega bio iznimno tvrdoglav, odbio je razgovor s njima i ovog trenutka više ne možete dobiti rastavu braka, nekoga tužiti, uknjižiti nekretnine…“, rekao je Bajs te ustvrdio da „odgovornost za radikalizaciju“ ide na teret vlade i premijera.
Sanja Radolović (SDP) istaknula je da se štrajk u sudstvu reflektira na mnoge aspekte, posebice na gospodarstvo, a u Istri na brodograđevnu industriju. "Opet je propao pokušaj stavljanja na noge pulskog brodogradilišta Uljanika i njegove prodaje, zbog blokade sudova, štrajka namještenika i službenika, i nemogućnosti brzog sazivanja skupštine vjerovnika, opet će 2300 radnika biti na čekanju", rekla je zastupnica.
Raukar Gamulin: Lokalni HDZ-ovci vole dići ruku na žene
Referirajući se na aferu u kojoj pijani načelnik općine Severin Žarko Žgela (HDZ) tuče vlasnicu tamošnjeg kafića, Urša Raukar Gamulin (Možemo) ustvrdila je da u toj stranci postoji „kontinuitet zlostavljača žena“, spominjući Alojza Tomaševića i Željka Prigorca.
"Oni su isključeni iz HDZ-a, vjerojatno će biti i Žgela, ali ostaje činjenica da lokalni HDZ-ovci vole dići ruku na žene“, izjavila je te prozvala vladu da nije donijela Nacionalnu strategiju za ravnopravnost spolova, neko tek nacionalni plan, što je dokument nižeg reda o kojem se ne raspravlja u saboru.
Ante Kujundžić: Pacijenti imaju problem na dijalizi u Imotskom
Ante Kujundžić (Most) kazao je kako ljudi ne bi nikad trebali biti broj, ali da u Imotskom, na dijalizi, jesu. Kaže da je zaprimio pismo pacijenata koji idu na dijalizu, a koji mole da konačno dobiju doktora i da tamošnji pacijenti imaju jednaka prava kao i drugi pacijenti diljem Hrvatske.
Tamo rade četiri medicinske sestre, koje nerijetko moraju biti i doktori, jer doktor ih rijetko počasti prisustvom, naveo je Kujundžić, spominjući slučaj pacijentice kojoj se zaprijetilo da bi, nastavili li galamiti, mogla ostati bez mjesta na dijalizi.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati