Ubojica zadarskog taksista napokon u zatvoru, kazna mu smanjena na 12 godina

KLJUČNI PODACI
  • Vrhovni sud je smanjio Šopiću kaznu na 12 godina
  • Sproveden je u zadarski zatvor
Piše: J.C.
četvrtak, 5.5.2011. 18:54
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Ubojica zadarskog taksista napokon u zatvoru, kazna mu smanjena na 12 godina

Foto: Jure Mišković / Cropix

ELVIS ŠOPIĆ, 24-godišnji ubojica zadarskog taksista Igora Ćustića, u 17 sati je u skladu s nalogom suca istrage Županijskog suda u Zadru priveden u gradski zatvor. Šopić, koji je nedavno pušten na slobodu, u zatvoru je završio nakon što je konačno pristigla pravomoćna presuda Vrhovnog suda.

Vrhovni sud zatvorsku kaznu smanjio mu je s 15 na 12 godina. Presudu je Šopić, podsjećamo, dočekao na slobodi zato što je u pritvoru proveo tri godine, a kazna mu u tom razdoblju nije postala pravomoćna pa je u veljači ove godine morao biti pušten.

U ponovljenom suđenju Šopić je osuđen na 15 godina zatvora, a Vrhovni mu je sud kaznu ublažio. Podsjećamo, Šopiću je kazna već smanjena i u ponovljenom postupku, nakon što je na prvom suđenju osuđen an 30 godina zatvora.

Šopić je u siječnju 2008. godine ubio Ćustića i zapalio njegov taksi kako bi prikrio tragove.

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije