Japanske radnice dobivaju slobodne dane za "slomljena srca"

Piše:
ponedjeljak, 28.1.2008. 18:07
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Japanske radnice dobivaju slobodne dane za "slomljena srca"

JAPANSKA marketinška tvrtka Hime&Co svojim je radnicima odlučila dati plaćeno bolovanje nakon što prekinu ljubavnu vezu.

Dopust za slomljena srca Japanci su uveli jer smatraju kako je radnicima potrebno neko vrijeme da prebole prekid veze s partnerom, a nakon slobodnih će dana na posao doći odmorni i spremni za nove radne pobjede. Indikativno je i da u tvrtki Hime&Co rade samo žene, koje prekid veze doživljavaju emotivnije pa su vlasnici kompanije zaključili da su im nakon njega potrebni slobodni dani.

Starije radnice također imaju više slobodnih dana od mlađih, pa tako žene mlađe od 25 godina nakon prekida imaju pravo na jedan dan dopusta, između 25 i 29 na dva, a starije od 29 na tri slobodna dana.

Direktor tvrtke Miki Hiradate objasnio je kako se mlađe žene mogu puno lakše ponovo zaljubiti, dok starijima prekidi padaju teže i obično su traumatičniji.

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.