NAJLUKSUZNIJA švedska limuzina uskoro će dobiti još jednu vrhunsku izvedbu. Iza oznake T6 krije se najmoderniji motor u ponudi i pogon na sve kotače.
Prinovu u ponudi pokreće poznati motor iz ponude (3.2 R6) kojem je radni volumen smanjen na tri litre. Turbinski (dvofazni, twin-scroll) potpomognut motor razvija 285 KS, 50 KS više od atmosferskog izvornika i tek 26 KS manje od V8 motor iz top izvedbe. Maksimalni zakretni moment iznosi 400 Nm pri niskih 1.500 o/min.

Inače, u Volvu kažu kako je motor razvijen tako da pruži optimalan odnos između performansi i potrošnje goriva. Kako god, pogon je na sve kotače preko elektronski nadzirane središnje hidrauličke spojke, a sustav je opremljen cjelokupnom elektronskom logistikom.
Cijena modela bit će objavljena naknadno.
M.N.