Index.hr

5:00 • 31.10.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Xmag
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Medicinske sestre (Tema)
stranica 5

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Posao

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinevlinicx
Diskutant #94645

Broj postova: 1548
4.5.2008. 21:39 | Naslov: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Otvaram ovu temu u ime osobe koja želi ostat anonimna

Zanima me mišljenje drugih o tom poslu i dali smatraju da se medicinske sestre izrabljuju. ja sam medicinska sestra uskoro i viša i ovo stanje u zdravstvu me zabrinjava jer je više nego očito da sestara fali u radu na odjelima, a nitko iz ministarstva ništa ne poduzima. srednju školu završava sve veći broj ljudi, zaposliti se ne mogu bez veze ili mita, a na odjelima sve više fali djelatnika. na nekim odjelima noćnu smjenu radi samo jedna sestra na 30 pacijenata.ovo postaje sve veći apsurd i sramota
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineI_u_R_i_S
Diskutant #215476

Broj postova: 375
5.5.2008. 15:13 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Sestra mi upravo stažira u novoj bolnici u Dubravi i mogu na temelju toga što vidim i čujem od nje komotno potvrditi sve ovo napisano iz prvog posta. Med. sestara kronicno fali, ne isplacuju im se prekovremeni sati kojih ima na bacanje, izrabljivanje je prisutno sve u 16 i svakog trenutka mozes ocekivati da ce te negdje prebgaciti na ispomoc. S obzirom na to koliko se radi, što se sve proživljava na tim odjelima ( necu uopce govoriti koliki zeludac se mora iamti za obavaljati odredene poslove) plaće su mizerne. Ustvari, nista novo, klasika lijepe naše. Što se tiče veze i mita, to apsolutno stoji, jer je to skoro pa jedini nacin kako dobiti nešto kvalitetnije i normalnije.
Korisnik je offlineDa22
Diskutant #351579

Broj postova: 542
5.5.2008. 15:31 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

tako humano zanimanje a nimalo cijenjeno. da bi to radio moraš voljeti svoj posao a takvim ponašanjem ljubav prema poslu nestaje i sestre postaju ogorčene i onda se netko žali na njihov odnos prema pacijentima.....
Korisnik je offlinetomcat.ri
Diskutant #54924

Broj postova: 125881
5.5.2008. 15:38 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

ono što je u uvodnom postu istina je.. i u RH i u BiH
Korisnik je offlinenightsense
Diskutant #127113

Broj postova: 1949
5.5.2008. 15:43 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [VaD]

nemate ni malo razumjevanja za ta divna stvorenja....

neam pojma o situaciji ali vas podrzshavam

ak'' su se klinci mogli izboriti

brijem da bi i vi mogle...

Trebale bi, al sve ostaje na riječima. Boje se štrajkati opet. Situacija je takva da zdravstvo štedi, ne žele zaposliti nove sestre jer imaju dosta sestara koje odu na porodiljni, pa onda su na bolovanju zbog djece svako malo i to ih košta. Teško je općenito u državi. No, to nije ništa novo.
Korisnik je offlinertg
Diskutant #122918

Broj postova: 5720
5.5.2008. 16:57 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Najgori posao u drzavnoj strukturi, nije bolje ni u privatnicima..kronicno i h fali, rade poslove doktora a placene su 500kuna vise od cistacica...trenutno ih onaj licki medvjed smatra odgovornima za preveliku potrosnju lijekova sto je koliko tragicno toliko i komicno..

Korisnik je offlineSunshine_girl_2
Diskutant #132316

Broj postova: 7831
5.5.2008. 17:03 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [tomcat.ri]

ono što je u uvodnom postu istina je.. i u RH i u BiH

i u canadi je manjak ..zato ja vise neradin taj posa ....
Korisnik je offlinebetina35
Diskutant #299067

Broj postova: 2087
5.5.2008. 18:06 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [rtg]

Najgori posao u drzavnoj strukturi, nije bolje ni u privatnicima..kronicno i h fali, rade poslove doktora a placene su 500kuna vise od cistacica...trenutno ih onaj licki medvjed smatra odgovornima za preveliku potrosnju lijekova sto je koliko tragicno toliko i komicno..

....ljuta sam ko pas, napisah na tu temu ogroman tekst i izbnacilo me, sad mi se više neda...Uglavnom nešto slično tvom, nisu ni 500 kuna više plačene od čistačice, nego isto, bar u privatnom sektoru, nema godišnjeg, nema bolovanja, kod nas trenutno radi sestra s nogom u gipsu, jebem mu, a ostatak pučanstva ide na bolovanje za posjekotinu na koju ni flaster ne treba...degradirane u svakom pogledu..kanta za smeče , pacijentu urlaju na njih kad nemogu do doktora, kao da ga držim u ladici, doktori urlaju na njih kad pacijent dođe do njih...etc..etc...a ovaj brđanin je seljo kakvog nema...nema pojima kako se radi i pod kojim uvjetima....jebem mu šta sam ljuta sad.....
Korisnik je offlinevlinicx2
Diskutant #359496

Broj postova: 3908
5.5.2008. 18:21 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Nije ni čudo da je manjka sestara kad su sve utekle u Italiju čuvat starije gospođe za bolje pare. Šta se tiče plače medicinskog tehničara u Rijeci može se reć da je ona pristojno iznad Hrvatske prosječne plaće al se rade blagdani nove godine božići i uskrsi
Korisnik je offlinebetina35
Diskutant #299067

Broj postova: 2087
5.5.2008. 20:19 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [vlinicx2]

Nije ni čudo da je manjka sestara kad su sve utekle u Italiju čuvat starije gospođe za bolje pare. Šta se tiče plače medicinskog tehničara u Rijeci može se reć da je ona pristojno iznad Hrvatske prosječne plaće al se rade blagdani nove godine božići i uskrsi

Pa ne rade samo tehničari u Rijeci blagdanima, nedjeljama ..... nego svugdje i nemože mi nitko reći da postoje te pare koje ti mogu vratiti ne prospavane noći , stresom požderane živce..etc..etc...
Diskutant #359496

5.5.2008. 20:21 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [betina35]

Pa ne rade samo tehničari u Rijeci blagdanima, nedjeljama ..... nego svugdje i nemože mi nitko reći da postoje te pare koje ti mogu vratiti ne prospavane noći , stresom požderane živce..etc..etc...

Kao da samo medicinske sestre imaju neprospavane noći blagdane i sve,ako ti sve smeta daj otkaz.
Korisnik je offlinejawahell
Diskutant #180304

Broj postova: 1876
5.5.2008. 20:27 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [vlinicx]

Zanima me mišljenje drugih o tom poslu i dali smatraju da se medicinske sestre izrabljuju. ja sam medicinska sestra uskoro i viša i ovo stanje u zdravstvu me zabrinjava jer je više nego očito da sestara fali u radu na odjelima, a nitko iz ministarstva ništa ne poduzima. srednju školu završava sve veći broj ljudi, zaposliti se ne mogu bez veze ili mita, a na odjelima sve više fali djelatnika. na nekim odjelima noćnu smjenu radi samo jedna sestra na 30 pacijenata.ovo postaje sve veći apsurd i sramota
Ma nemoj zekati. A reci mi bilo koju državnu ustanovu u koju se može bez mita? A šta misliš kako je informatičarima - svi rade po tri posla, radno vrijeme ne postoji, od tebe se očekuje da sam sve naučiš i znaš, kada nešto crkne ti si kriv a kad si pred tjedan dana rekao da to treba zamijeniti diša je rekao da nema novaca i otišao na ručak u "Mu" sa "poslovnom suradnicom" i napravio ceh od 2000 kuna. Pogledaj nastavnike za koju oni crkavicu rade a rade sa delikventima i neodgojenim gelipterima ... Za koju lovu rade policajci i kakvo oni radno vrijeme imaju? Misliš da je bolje telefonskim operaterima u službi za podršku? Zetovci imaju praznike? Konobarice i prodavačice u Mamgi, Getrou, Kauflandu??? Stara moja - život je sranje i pomiri se sa tim. Ti barem dobivaš bombone, kavu i cugu da se "bolje pobrineš" za tatu, sina ili baku.
Korisnik je offlineDa22
Diskutant #351579

5.5.2008. 20:33 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [jawahell]

Ma nemoj zekati. A reci mi bilo koju državnu ustanovu u koju se može bez mita? A šta misliš kako je informatičarima - svi rade po tri posla, radno vrijeme ne postoji, od tebe se očekuje da sam sve naučiš i znaš, kada nešto crkne ti si kriv a kad si pred tjedan dana rekao da to treba zamijeniti diša je rekao da nema novaca i otišao na ručak u "Mu" sa "poslovnom suradnicom" i napravio ceh od 2000 kuna. Pogledaj nastavnike za koju oni crkavicu rade a rade sa delikventima i neodgojenim gelipterima ... Za koju lovu rade policajci i kakvo oni radno vrijeme imaju? Misliš da je bolje telefonskim operaterima u službi za podršku? Zetovci imaju praznike? Konobarice i prodavačice u Mamgi, Getrou, Kauflandu??? Stara moja - život je sranje i pomiri se sa tim. Ti barem dobivaš bombone, kavu i cugu da se "bolje pobrineš" za tatu, sina ili baku.
sve je to istina što kažeš al ja sam se bar potrudila poktenut priču o sestrama a ti otvori temu o zanimanju koje tebe zanima...svi ti ljudi rade za crkavicu al rade sa zdravim ljudima a s bolesnima treba moć radit....
Korisnik je offlinetomcat.ri
Diskutant #54924

Broj postova: 125881
6.5.2008. 07:18 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

sexy scena za popizditi.. fale razni miomirisi...

Korisnik je offlinejawahell
Diskutant #180304

Broj postova: 1876
6.5.2008. 10:45 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Da22]
sve je to istina što kažeš al ja sam se bar potrudila poktenut priču o sestrama a ti otvori temu o zanimanju koje tebe zanima...svi ti ljudi rade za crkavicu al rade sa zdravim ljudima a s bolesnima treba moć radit....

Pa smatram da nema smisla pokretati o tome temu jednako kao što nema smisla pokretati temu o izlasku sunca na istoku, o mokrosti vode i privlačnoj sili gravitacije. Ježi ga - život je takav i tu nema pomoći. Ono što možeš napraviti je umjesto samosažaljevati se potruditi se pa napraviti nešto pa da si popraviš situaciju. Npr biti med. sestra u sportskom rehabilitacijskom centru za nogometaše ;)
Korisnik je offlineDa22
Diskutant #351579

6.5.2008. 11:02 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [vlinicx2]

To i tebe čeka

ja sam se toga do sada naradila i svjesna sam toga...samo sada ću to radit u puno manjoj  mjeri...onako po potrebi da zamjenim srednju sestru
Diskutant #359496

6.5.2008. 11:04 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Da22]

ja sam se toga do sada naradila i svjesna sam toga...samo sada ću to radit u puno manjoj  mjeri...onako po potrebi da zamjenim srednju sestru

To ti samo misliš
Korisnik je offlineangler
Diskutant #113525

Broj postova: 5451
6.5.2008. 13:35 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [vlinicx]

Otvaram ovu temu u ime osobe koja želi ostat anonimna   .....  ti si javna na indexu?

Zanima me mišljenje drugih o tom poslu i dali smatraju da se medicinske sestre izrabljuju. ...... 
a tko se pak ne izrabljuje, nastavnici, radnici u tvornicama ili metrou getrou, placu, dućanima, pošti, rudari, ..  smatram da su danas skoro svi izrabljivani i potplaćeni, a kaj je tek sa starijom ekipom iznad 35g ..kak oni dobijaju posao
Korisnik je offlineExtravagantan
Diskutant #327003

Broj postova: 2090
17.5.2008. 17:58 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

potrebna je bolja regulacija u zdravstvu općenito.
Korisnik je offlineAd4m
Diskutant #106080

Broj postova: 518
28.5.2008. 10:43 | Naslov: RE: Medicinske sestre Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [vlinicx]

Vise ne vrijedi pravilo o obrnutom proporcionalnoscu kolicine sposobne radne snage i cijene rada?

Index.hr Forum -> Život -> Posao
Stranica: 1 2 3 4 5
caching

Aktivne teme
18:55 KAMO IDETE VEČERAS? by podivljasmo