Index.hr

4:55 • 1.11.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Ljetne gume? (Tema)

topic locked
Stranica: 1 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Tehnika i znanost -> Automobili i motori

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinemarko_suto
Diskutant #20621

Broj postova: 5
17.3.2004. 09:03 | Naslov: Prikaži/Sakrij | Citiraj

Molim sve ljude dobre volje i iskustva sa 185/60 r 14 gumama za preporuku.
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineantunovic
Diskutant #14327

28.3.2004. 00:14 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Preporucam Goodyear eagle ventura. Jako dobra se pokazala na testovima. Ili Pirelli 3000, Michelin Energy3. Ja sebi bas kupujem ljetne gume i uzet cu venturu, svi su mi je preporucili, a na testovima je hvale.
Korisnik je offlineWatzlaff
Diskutant #18594

Broj postova: 283
31.3.2004. 10:17 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

1.mjesto:
obavezno Michelin Energy 3, ako ih zelis voziti par godina uz najkvalitetniju performancu. jako sigurne po suhome i kisi, osim toga nema gume na trzistu koje drze tako dugo. Sta se komforta tice: i tu nema bolje.

2.mjesto:
Kleber (dynaxer ili viaxer - nema veze)
nisu skupe, ne drze toliko kao Michelin-gume, ali ko Bridgestone, Goodyear, Dunlop ili Continental uz nizu cjenu. Inace Michelin-kvalitet (Kleber pripada Michelinu). Brat mi je jako zadovoljan s Kleber Dynaxer-AS-gumama.

Osnovno iskustvo je najbolji test.
Korisnik je offlineseaking
Diskutant #12483

Broj postova: 4006
31.3.2004. 11:06 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Dunlop SP 9000
Korisnik je offlinevbarac
Diskutant #21120

Broj postova: 28
31.3.2004. 11:38 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

A što mislite o gumama DEBICA 185/60 R14"
Korisnik je offlinedasboot
Diskutant #8640

Broj postova: 3298
31.3.2004. 12:22 | Naslov: khm Prikaži/Sakrij | Citiraj

vbarac

neznam baš
pazi samo da nebudeš imao s čim mislit poslje iskustva s lošim gumama
neznam ja sam na saxu dobio Michelin Energy i jako sma nezadovoljan s njima, malo kiše i lošiji asvalt, i odeeeeeeee ja, cijela širina ceste moja, sada su na prednjoj osovini savine i pokazale su se solidne, ove zadnje uske, bile su prije one savršene exact, sad neznam kako se nove zovu.Dok smo vozili tempru koja je bila jako nestabilna najbolje su se gume za naše ceste pokazale sava rapidex, stvarno jako jako dobre gume pogotovo s obzirom na cijenu
na mazdi smo dobili Michelin Pilot, neki bolestan profil, gume su san snova kao i cijena, ali se na našem asvaltu deru ko fini papir, tako da su sad zamjenjene sa savom intensa, i brat mi je javio da je nekidan adao snijeg i da nije imao nikakvih problema
dakle ako imate para ljudi imate par top modela, i gurajte na provjereno (sve su to gume od 700 kn na više) a ako ne uzmite savu i budite mirni
i još jedna stvar, rođak ima opel omegu 2,4 zadnji pogon zvijer od motora, zadnji kraj pleše na svakoj kiši, od svih guma dosad su se pokazale neke Fuldine, njegov stari kupovo i potrošio mi nismo njih porovozali i od novijih TOYO-apsolutno zakon gume relativno niske cijene
Korisnik je offlineantunovic
Diskutant #14327

31.3.2004. 12:54 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ja sam imao Michellin Energy na svom autu i nisam bas zadovoljan. Cak su mi rekli na servisu da su to lose gume i da ih promijenim. Mislio sam uzet Goodyear eagle ventura, ali je upravo predstavljena njena nasljednica Goodyear HydraGrip, i to je definitivno guma koju cu uzet. Svi strani testovi su je nahvalili tako da se nemam sta mislit. Cijena je isto povoljna.
Diskutant #21120

6.4.2004. 13:25 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by vbarac:
Uzeo sam ih i za sada sam vrlo zadovoljan.
Po suhom su savim dobre, a i po kiši dobro drže cestu.
Zaključak:
budući da ne vozim sportski već umjereno, a niti auto to može (1,2 motor) sve je O.K.
Korisnik je offlineRamirez
Diskutant #19050

Broj postova: 52
6.4.2004. 19:27 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Prema mom iskustvu Michellin opcenito se pokazalo prilicno dobra za suhu cesti, ali cim padne malo kise to postaje klizaliste (osim oniha za 3000kn i vise),
Ja vec drugu godinu ima Goodyear Eagle F1 i jako sam zadovolja, drze je.. i po suhom i po mokrem i pri ekstremnijoj voznji
Korisnik je offlineLucky
Diskutant #4860

Broj postova: 7000
6.4.2004. 23:04 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ja ti vozim na Pirelli P6, gume su fantastične, drže cestu idealno i kad je suho i vruće,a i kad kiši. No imaju velik minus - skupe su ko sam vrag. Jedna (dimenzija 195-50-R15) košta oko 800-900 kuna! Ove tvojih dimenzija bi ipak trebale bit nešto jeftinije.

Editirano 6.4.2004 23:05:43 by Lucky.
Korisnik je offlineorlic
Diskutant #9520

Broj postova: 240
7.4.2004. 02:20 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

za brzine do 180km/h preporučam Continental-EcoContakt 3. Nema boljih od njih,možete ih naći i u Češkoj izvedbi i ne zaostaju od originala. Dok kod drugih se mora i to gledati, moj primjer: promjenio Continentalke s Bridgestone gumama made by Itali, pa mi po kiši proklizava auto po pravcu. dobre su Goodyear i Avon gume,dok sa Michelin.E. nisam se imao prilike upoznat, ali par mojih prijatelja ih ne hvale. Pirelli? Jedan moj prijatelj ih hvali na sva usta.
Korisnik je offliners
Diskutant #12169

Broj postova: 144
7.4.2004. 09:20 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

trecu sezonu koristim pirelli P 5000 drago 195/65 R15 i odlične su za ljeta, izuzetne po kisi, samo ih treba na vrijeme skinuti jer je s prvim snijegom i ledom glava u torbi

Editirano 7.4.2004 9:21:19 by rs.
Korisnik je offlineopenminded
Diskutant #19541

Broj postova: 338
7.4.2004. 16:24 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Debica Furio su gume bolje od mnogih poznatijih. Nisu baš kao Ventura ali nisu puno ni lošije. Sasvim dobra guma.
Možda čak najbolja guma u toj dimenziji je Sumitomo HTR200 jer inače nema HP guma u toj dimenziji. Te gume su također jeftine.
Diskutant #21120

13.4.2004. 11:07 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Upravo sam se vratio s puta. Dakle, 1000 km po pljusku, dijelom i po snijegu!
Jako zadovoljan ...super drže cestu, a bilo je stvarno svačega!
Korisnik je offlineaudi_sport
Diskutant #23615

Broj postova: 17
13.4.2004. 12:18 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Gle od ove dimenzije sto ti trazis netreba ti nista ultra high performance...Ja bi na tu konbinaciju stavio SP 9000 ili SP 8000.Yokohama ti ima odlicnu gumu...ja na svom autu imam 235/40 18" AVS Sport, guma drzi jako jako kad se zagrije ali se tako i trosi...vijek trajanja je od 4-tog do 9-tog mjeseca....malo brze voznje ;o) a u tu klasu spada i goodyear eagle f1 one su mi trajale samo 3 mjeseca...ali 17" 235/45.

Nemoj se ubijati oko ovih dimenzija sta si naveo jer na tim dimenzijama ti ne trazis nikakve performanse
Korisnik je offlineaudi_sport
Diskutant #23615

Broj postova: 17
13.4.2004. 12:21 | Naslov: RE: Ljetne gume? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by orlic:
za brzine do 180km/h preporučam Continental-EcoContakt 3. Nema boljih od njih,možete ih naći i u Češkoj izvedbi i ne zaostaju od originala. Dok kod drugih se mora i to gledati, moj primjer: promjenio Continentalke s Bridgestone gumama made by Itali, pa mi po kiši proklizava auto po pravcu. dobre su Goodyear i Avon gume,dok sa Michelin.E. nisam se imao prilike upoznat, ali par mojih prijatelja ih ne hvale. Pirelli? Jedan moj prijatelj ih hvali na sva usta.
Gle ta EcoContact 3 JE JEDNO VELIKO SMECE...usto sa 14-cama na auto ti nemas kaj prelaziti 180kmh.od continentalki jedino valja ContiSport2 i to je guma do jaja...to je ultrahigh performance

Index.hr Forum -> Tehnika i znanost -> Automobili i motori
Stranica: 1
caching

Aktivne teme
18:55 KAMO IDETE VEČERAS? by podivljasmo