Borussia odmara za Madrid: Sahin donio pobjedu Kloppovoj "B" momčadi

JÜRGEN KLOPP pobjedničku je momčad poštedio napora u 31. kolu Bundeslige nakon sjajne partije protiv Real Madrida u prvom susretu polufinala Lige prvaka (4:1).

U sastavu nije bilo niti Roberta Lewandowskog, prve zvijezde Dortmunda i strijelca sva četiri gola protiv Reala. I Mario Götze, od ljeta nova zvijezda Bayerna, preselio je na klupu. No, i Kloppova B-momčad sigurno je stigla do pobjede.

Dok vijesti o rasprodaji glavnih igrača unose nemir u njegovu svlačionicu, Klopp je dao priliku drugim igračima da pokažu kako ima na koga računati.

Nije to bila dominantna partija "žutih", ali protiv Dusseldorfa su zasluženo slavili. Nuri Sahin zabio je u 20. minuti za vodstvo gostiju, a u 70. je namjestio Blaszczykowskom za 0:2. On i Lewandowski ušli su u igru minutu ranije.

Bodzek je u 88. ublažio poraz.

Dortmund drži 20 bodova zaostatka za Bayernom. Leverkusen na trećem mjestu zaostaje osam bodova više.