Kraj snova o naslovu prvaka: Everton s tri gola potopio Arsenal

BILO je dobro dok je trajalo. Snovi navijači Arsenala o osvajanju naslova prvaka Engleske pukli su poput balončića nakon teškog poraza Topnika na gostovanju kod Evertona.

Trebali su se boriti za naslov prvaka, a sada im visi Liga prvaka

Arsenal je na Goodison Parku poražen s 3:0, a od borbe za prvaka prelaze u branjenje četvrte pozicije koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Naime, momčad Arsena Wengera trenutačno je na 4. mjestu sa 64 boda, te ima utakmicu i bod više od Evertona.

Everton je poveo u 14. minuti preko Naismitha nakon što je Szczesny obranio pokušaj Lukakua. Upravo je Belgijac bio koban za Arsenal u 34. minuti kada je s boka ušao kazneni prostor Topnika, te je preciznim udarcem pogodio donji desni kut Arsenalova gola. Konačan rezultat postavio je nesretni Arteta. Veznjak Arsenala zatresao je vlastitu mrežu u 61. minuti.