Rijeka u prvih 15 minuta zabila dva gola i osvojila Siget

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RIJEKA O:2

NA KRILIMA četiri laka komada koje je Rijeka utrpala Splitu u prošlom kolu, nogometaši s Kantride došli su na megdan klubu s kojim da vrijede zakoni ove države, ne bi ni igrali. Naime, stara je vijest da je Komisija za licence naredila HNS da pod hitno moraju suspendirati klub iz Sigeta skupa s Mamićevom Lokomotivom. Ipak, kako se to nije dogodilo, ova utakmica je odigrana, a igralo se na stadionu hrvatskog dragovoljca u Sigetu. Optimizam je vladao i u redovima "Crnih" nakon velike, 4:0 pobjede u Zadru u posljednjem kolu, ali bio je kratkog trajanja.

Rijeka je puno bolja ekipa i odmah, već u prvoj minuti utakmice, pokazala je domaćinu koje planove ima. Na asistenciju Kramarića gol je zabio Mujanović. No, to je bila samo uvertira za ono što se domaćinu spremalo. Igrala se 12 minuta, a riječki Brazilac Lima Magalhaes lijepo je popratio akciju Leovca i Kramarića te zabio svoj prvi prvenstveni gol za Rijeku. Tek što se krenulo sa centra, Rijeka udvostručuje vodstvo. Brezovec je sjajno proigrao Kramarića, a mladi napadač zabija svoj 12 prvenstveni gol.

Nakon tog riječkog blitzkriega utakmica je zašla u mirne vode  i prilike su se mogle izbrojati na prste jedne ruke. Ipak, tek pri kraju utakmice Krstanović i Moieses opasno prijete domaćem golmanu Čoviću, no rezultat se nije mijenjao. Zaslužena pobjeda Rijeke koja sad ima 48 bodova, dva manje od drugoplasiranog Hajduka, ali i utakmicu više

SASTAVI:

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović, Špehar, Ljubičić, Zlatar, Gregov, Jazvić, Sivonjić, Mršić, Komorski, Bačelić - Grgić, Lesjak

RIJEKA: Vargić, Knežević, lešković, Mujanović, Leovac, Bertoša, Lima, Močinić, Brezovec. Kramarić, Sharbini