Saka i Martinelli briljirali u visokoj pobjedi Arsenala protiv Evertona

PRVOPLASIRANA ekipa engleske Premier lige Arsenal je u 25. kolu prvenstva na Emiratesu s visokih 4:0 slavila protiv Evertona koji je nakon ovog poraza ostao u zoni ispadanja. Izabranici Mikela Artete sada ponovno imaju pet bodova prednosti ispred aktualnog prvaka Manchester Cityja.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOLOVE ARSENALA

Evertonu je ovo treći poraz u dvije utakmice otkako je klupu preuzeo Sean Dyche. Podsjetimo, početkom mjeseca je Dyche u svojoj premijeri na klupi kluba iz Liverpoola nanio poraz Arsenalu na Goodison Parku, ali klub iz Londona im se sada osvetio.

U pobjedi su veliku ulogu odigrali mladi ofenzivci. Bukayo Saka (21) je zabio za vodstvo u 40. minuti, a pet minuta kasnije namjestio je gol vršnjaku Gabrielu Martinelliju. U 71. minuti zabio je kapetan Martin Odegaard, a Martinelli je u 80. pogodio za konačnih 4:0.