ATP Toronto: Santoro bolji od Ljubičića

HRVATSKI tenisač Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u 3. kolo 2.56 milijuna dolara vrijednog ATP turnira iz "Masters serije" koji se igra u Torontu. U dvoboju 2. kola pobijedio ga je Francuz Fabrice Santoro sa 6:4, 7:6 (4).

Ljubičić je imao veliku priliku prvi stići do prednosti u prvome setu, ali kod vodstva 4-3 propustio je čak četiri "break-lopte" za vodstvo 5-3, od toga tri vezane kod 0-40. Iskusni Santoro odmah u sljedećoj igri je iskoristio svoju priliku, oduzeo servis Ljubičiću, te dobio prvi set sa 6-4.

Već na početku drugoga seta Ljubičić je spasio tri "break-lopte", potom pri rezultatu 3-3 još jednu, ali u drugom setu naš igrač nije uspio izboriti niti jednu priliku za oduzimanje servisa Santorou. Odluka o pobjedniku stigla je u "tie-breaku". Ljubičić je krenuo bolje, poveo sa 2-0, ali zatim dopustio santorou čak šest uzastopnih poena s kojima je stigao do četiri meč-lopte. Francuz je iskoristio treću i plasirao se u 3. kolo gdje ga očekuje Australac Lleyton Hewitt.