Austrija dobila senzacionalnog prvaka nakon 10-godišnje dominacije Salzburga

STURM GRAZ je novi prvak Austrije. Pobjedom 2:0 nad Austrijom iz Klagenfurta Sturm je došao do senzacionalnog naslova prvaka ispred favoriziranog Red Bull Salzburga, koji je dominirao posljednjih deset sezona s istim tolikim brojem titula. Sturm je u nervoznoj utakmici poveo golom Gregoryja Wüthricha u 69. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Amady Camara u 90. minuti.

Salzburg je pobijedio 7:1 protiv LASK-a, uz dva pogotka Luke Sučića. No to mu nije bilo dovoljno za prvo mjesto. Za Sturm je ovo bila četvrta titula u povijesti i prva nakon 2011. godine. Red Bull Salzburg dominira prvenstvom od 2014. godine. Godinu ranije prvak je bila bečka Austrija.

Sturm titulu čeka od sezone 2010./11. kada je njihov ključni igrač bio bivši hrvatski reprezentativac Gordon Schildenfeld, a dio utakmica je tada branio vratar Silvije Čavlina, otac Nikole koji danas brani za Lokomotivu.