Azijsko prvenstvo: Kažnjena tri iranska reprezentativca

DISCIPLINSKA komisija Azijske nogometne federacija kaznila je braniča iranske nogometne reprezentacije Mohammada Nosratija s četiri utakmice zabrane igranja zbog nesportskog ponašanja na utakmici protiv Omana na Azijskom prvenstvu.

Nosrati je bio strijelac izjednačujućeg pogotka protiv Omana u sudačkoj nadoknadi, za konačnih 2:2. No, prije toga je zbog sudačke greške izbjegao kaznu nakon što je u 62. minuti nagazio na napadača Omana Imada Alija.

Kući je poslan i sudac te utakmice.

Sa dvije utakmice zabrane igranja kažnjena su još dva iranska braniča, Rahman Rezaei i Ali Badavi. Kod vodstva Omana 2:0 oni su se međusobno potukli. Dogodilo se to u 57. minuti utakmice.

Irance u srijedu očekuje odlučujuća utakmica skupine D protiv Japana. Treba im barem neodlučeno da bi se plasirali u četvrtfinale.