Barcelona pobijedila zadnju momčad Lige, Sociedad prestigao Betis u borbi za Europu

U SUSRETU 36. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila "fenjeraša" Almeriju 2:0 i korak je do osiguravanja druge pozicije iza prvaka Real Madrida. Oba gola za goste zabio je Fermin Lopez (14, 67). Barca dva kola prije kraja prvenstva ima četiri boda više od Girone i šest više od Atletico Madrida na četvrtoj poziciji. Almeria na začelju sa svega 17 bodova i odavno je izgubila sve izglede za prvoligaški spas.

U četvrtak su na rasporedu bile još dvije utakmice. Real Sociedad je pobijedio Valenciju sa 1:0 osvojivši važne bodove u borbi za Europu. Gol odluke zabio je Andre Silva u trećoj minuti. Sociedad je sada šesti sa 57 bodova, s Valencia deveta sa 48 bodova.

Las Palmas i Real Betis su odigrali 2:2. Gosti su dva puta vodili, ali je domaćin uspio izboriti remi. Betis je poveo u 21. minuti nakon autogola Mike Marmola, a samo šest minuta kasnije izjednačio je Alex Suarez. Betis do nove prednosti dolazi u 49. minuti preko Ayoze Pereza, a konačnih 2:2 postavio je Alberto Moleiro. Betis je sedmi sa 56 bodova, a Las Palmas drži 14. mjesto sa 38 bodova.