Buntićeva dva pogotka za prolaz Ademara, HSV i Veszprem slavili u Ligi prvaka

ŠEST je momčadi zasad izborilo plasman u četvrtfinale Kupa EHF-a, a većih iznenađenja u uzvratnim utakmicama osmine finala nije bilo.

Svi favoriti su sačuvali prednost i tako nastavljaju natjecanje, a među njima je i španjolski Ademar Leon. Momčad za koju je u subotu branio i Venio Losert pobijedila je kao domaćin Porto 33:27, te su tako nadoknadili minus od jednog gola iz prve utakmice (25:26). U uzvratu j Denis Buntić postigao dva od 33 pogotka Ademara.

LP: HSV i Veszprem do gostujućih pobjeda

Rukometaši HSV-a svladali su Sävehof 34:31 na gostovanju u utakmici 9. kola skupine B Lige prvaka i pobjedom došli do jedanaestog boda i trećeg mjesta ljestvice.

Tri je pogotka postigao Igor Vori, a dva dodao Domagoj Duvnjak za njemačkog Bundesligaša koji je konačan odmak prema pobjedi napravio u posljednjim minutama utakmice. Naime, još u 56. bilo je 31:30 za HSV koji sljedeće tri minute koristi za seriju 3-0 kojom je trasiran put prema pobjedi.

U istoj skupini do pobjede je stigao i vodeći Veszprem. Na gostovanju kod Koldinga bilo je 34:29 uz tri gola hrvatskog kružnog napadača Renata Sulića.

D skupina, u kojoj se natječe i hrvatski prvak Zagreb, ponudila je jedan dvoboj. U utakmici začelja Bosna je svladala Constantu 24:23.