Casillas isključen u drugoj minuti, Marcelo spasio Real

NOGOMETAŠI Real Madrida smanjili su zaostatak za vodećom Barcelonom na pet bodova, ali okolnosti u kojima su došli do pobjede kod Espanyola (1:0) u 23. kolu Primere su bile sve samo ne jednostavne.

Naime, nakon samo minute i pol igre na Cornella El Pratu Mourinhova je momčad ostala s igračem manje. Krivac za to je kapetan i čuvar mreže "kraljevskog kluba" Iker Casillas koji je istrčao s vrata i izvan šesnaesterca srušio Josea Callejona. Nema sumnje da je "jedinica" španjolske reprezentacije dotakla Callejona, ali je napadač domaćih pritom napravio puno veću dramu nego što je bilo potrebno.

U svakom slučaju, Mourinho je iz igre izvukao Angela di Mariju kako bi ubacio rezervnog vratara Antonija Adana. Pred Realom je bilo teško razdoblje, posebno kad se uzme u obzir da je Espanyol i u normalnim okolnostima sjajan na svome terenu na kojem je do ove nedjelje ostvario osam pobjeda i samo dva poraza.

Ipak, kao spasitelj Madriđana se na koncu pokazao Marcelo, branič koji je ove sezone skupio popriličan broj kikseva. No, u nedjelju je bio Realov junak, u 23. minuti ga je proigrao Cristiano Ronaldo, a Brazilac je s lijeve strane utrčao u kazneni prostor i iskosa, gotovo iz mrtvog kuta, zakucao loptu u mrežu.

Rezultat se do kraja nije mijenjao premda je barcelonski klub u drugom poluvremenu napravio veliki pritisak ne bi li došao barem do izjednačenja.

"Nakon Ikerova isključenja momčad je pokazala veliki trud i uspjeli smo smanjiti zaostatak za Barcelonom. Ljudi su ove sezone često govorili da nismo dobro fizički pripremljeni, ali danas se potvrdilo da nije tako. Radimo i treniramo naporno i spremni smo na rat za naslov",  odlučno je poručio Marcelo.

Nakon Barceloninog subotnjeg remija kod Sportinga (1:1), Real je smanjio zaostatak na pet bodova, ali taj podatak nije previše impresionirao Mourinha.

"Neću promijeniti mišljenje zbog smanjenog zaostatka, Barcelona je i dalje u velikoj prednosti. Draže bi mi bilo da sam ja u situaciji da imam pet bodova više od drugoplasiranog kluba", "mudro" je zaključio Portugalac.

Villarreal pao kod Deportiva

Nakon što je prošli vikend kod kuće izgubio od Levantea, Villarreal je u nedjelju pao i na gostovanju kod Deporttiva (1:0) što ga je na kraju koštalo trećeg mjesta na koje je još u subotu zasjela Valencia. Prvu prvenstvenu pobjedu Deportivu nakon više od mjesec dana donio je Alberto Lopo.