Čilić u Miamiju poklonio Tipsareviću prvu pobjedu u njihovom šestom dvoboju

PORAZOM 3:6, 6:7(4) Marina Čilića od Janka Tipsarevića u 2. kolu, Hrvatska je ostala bez predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji jakog turnira  Masters serije 1000 u Miamiju.

Iznimno loše Čilić je odigrao meč protiv srpskoga tenisača kojem je bilo potrebno većim dijelom susreta čekati pogreške vodećeg hrvatskog reketa da bi slavio nakon 103 minute svoju prvu pobjedu u šestom ogledu protiv Čilića.

Započeo je Tipsarević put prema slavlju trasirati breakom za 3:1 u prvome setu. Do prednosti je došao iskoristvši drugu šansu za obrat. Već u sljedećem gemu osamnaesti nositelj dolazi do tri lopte za povratak u meč, a nakon iskorištene treće smanjuje na 3:2. Devetnaestom neprisiljenom greškom u prvih šest gemova, Čilić je ponovo izgubio početni udarac, ovaj put nepovratno.

I u drugome je setu Marin morao hvatati rezultatski manjak. Učinio je to odmah nakon izgubljenog servisa poravnanjem na 4:4, no, u ruletu trinaestog gema Tipsarević je iskoristio svoje šanse.

Prvi igrač svijeta i prvi nositelj turnira, Rafael Nadal, nakon poziranja s LeBronom Jamesom i Dwyaneom Wadeom, nositeljima igre NBA momčadi Miami Heat, svladao Keia Nišikorija 6:4, 6:4 te da mu u trećemu kolu slijedi ogled protiv Feliciana Lopeza.